Petacchi újabb diadala
A Vuelta a Espana 14., Albacete és Valdepenas közötti 167.4 kilométeres szakaszán sprintbefutóra volt kilátás, lévén a terep szinte teljesen sík ezen a vidéken. Az ONCE-os Isidro Nozal immár második időfutam-győzelme után a legnagyobb rivális US Postalnak legalábbis meg kellett próbálnia olyan iramot mennie, amelyet a versenyben vezető csapat nem bír el. Így aztán flúgos futam vette kezdetét. Az első órában 51.3 kilométert tett meg az élboly!

Alessandro Petacchi az idei negyedik szakaszgyôzelmét ünnepelhette a Vueltán

Alessandro Petacchi az idei negyedik szakaszgyôzelmét ünnepelhette a Vueltán
Az összetettben nem történt változás, a spanyol Isidro Nozal őrzi 3:03 perces előnyét Igor Gonzalez de Galdeanóval szemben. Az egyetlen érdemleges változás, hogy Aitor González feladta a viadalt. A címvédő spanyol versenyző hátránya összetettben több mint 11 perc volt, nyilván úgy gondolta, már nincs esélye a jó szereplésre, így kiszállt a karavánból. Még éppen idejében, hiszen a vasárnapi szakaszon végleg eldőlhet az összetett győzelem sorsa. A Sierra de la Panderán, a befutó előtt nem sokkal lesz olyan rész, amely során 15 százalékos emelkedő is vár a mezőnyre!
58. Vuelta a Espana
14. szakasz, Albacete–Valdepenas (167.4 km): 1. Alessandro Petacchi (olasz, Fassa Bortolo) 3:43:16, 2. F. Rodriguez (amerikai, Vini Caldirola) azonos idővel, 3. Zabel (német, Telekom) a. i., 4. Eriksen (dán, CSC) a. i., 5. Boonen (belga, Quick Step-Davitamon) a. i., 6. Furlan (olasz, Alessio) a. i. Az összetettben: 1. (aranyszínû trikóban) Isidro Nozal (spanyol, ONCE) 45:39.48, 2. I. Gonzalez de Galdeano (spanyol, ONCE) 3:03 perc hátrány, 3. Heras (spanyol, US Postal) 5:13 p. h., 4. Beltran (spanyol, US Postal) 5:39 p. h., 5. Mancebo (spanyol, iBanesto.com) 7:12 p. h., 6. Valverde (spanyol, Kelme) 7:50 p. h. Következik: Valdepenas–Sierra de la Pandera (172.1 km). Tv: Eurosport, 16.15 (élő). Internet: www.lavuelta.com
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








