Ha pozíciónknál fogva nem is hátradőlve, de a körülményekhez képest hideg fejjel figyelhetjük, mit hoz nekünk, magyaroknak a 4. csoport két szombati mérkőzése. A jelenleg a pótselejtezőt érő második helyen posztoló magyar válogatottal nagy tragédia nem történhet, legfeljebb egy helyet csúszhat vissza, ha a lettek másodszor is legyőzik a lengyeleket.

Ibrahimovic sérülten is játszani fog

Ibrahimovic sérülten is játszani fog
Bár nem ígérkezik nehéznek a mai erőpróba, a svéd sajtó alaposan nekiesett a Tommy Söderberg, Lars Lagerbäck kapitányi kettősnek. Az újságírók felháborodásának oka, hogy a technikás Kim Källström csak a kispadon kap helyet, miközben az inkább a fizikai képességei miatt tisztelt Mikael Nilsson ott lesz a kezdőben. 15 000 lépés per mérkőzés – vágott vissza a kritikusoknak Söderberg, jelezve, hogy Svensson pillanatnyilag megfelel az általa így meghatározott fizikai követelménynek, Källström pedig nem. Isaksson kapus és Edman, a balhátvéd sérülés, Ljungberg eltiltás miatt nem léphet pályára.
Zlatan Ibrahimovic jó ideje ágyékfájdalmakra panaszkodik, de ő valószínűleg játszani fog – már csak azért is, mert szerdán, a lengyelek ellen állítólag nem jut szerephez, mert az arra a meccsre tartalékoló Allbäckkel kettesben nem elég hatékonyak. Ezek után a svédek szombatra tervezett kezdő tizenegye: Hedman – Lucic, Mellberg, Michael Svensson, Dorsin – Mikael Nilsson, Linderoth, Anders Svensson, Anders Johansson – Ibrahimovic, Mattias Svensson.
A tényszerűség kedvéért jegyezzük meg, hogy San Marinónak ez lesz az utolsó fellépése ebben a sorozatban – a miniállam válogatottja az első, amelytől búcsút vesz a mezőny.
Ami a másik, magyar szempontból talán érdekesebb összecsapást illeti, mindkét oldalról hiányzik majd egy támadó. Egy darabig úgy volt, hogy a házigazda lettek végre számíthatnak az előző két selejtezőt kihagyó Marians Paharsra, de aztán kiderült, a Southampton támadója még mindig nem áll készen a harcra. A lengyelek Emmanuel Olisadebe nélkül lépnek pályára, ő a térdét fájlalja. Pawel Janas szövetségi kapitány ugyanakkor újból meghívta Radoslaw Sobolewskit, aki góllal mutatkozott be a válogatottban az augusztusi találkozón, ahol az észtek játszották el a lettek szerepét (2–1).
Többször megállapítást nyert a közelmúltban, hogy a balti válogatottakat immár nem szabad lebecsülni – maguk a lengyelek is megfogalmazták ezt, amikor tavaly októberben Varsóban 1–0-ra kikaptak mai ellenfelüktől. Zbigniew Boniek akkori kapitány kezdőcsapatából mindössze négyen (Dudek, Hajto, Ratajczyk, Lewandowski) jöhetnek számításba Janas szombaton este kezdő csapatában. Talán nem véletlen, hogy a lettek hadvezére, Aleksandrs Starkovs kilenc futballistát is bevet a varsói győzők közül: Kolinko kapus, a védelemből Isakovs, Zemlinskis, Stepanovs és Blagonadezdins, a középpályássorból Bleidelis, Laizans és Rubins, a csatárok közül Verpakovskis idézi a tavalyi dicső győzelmet.
Svédország–San Marino
Göteborg, 16.00
V: Meissner (osztrák)
Lettország–Lengyelország
Riga, 19.30
V: Vasszarasz (görög)
Legfrissebb hírek





