Haris Brigitta: vb-láz helyett bokasérülés

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.09.01. 21:17
Címkék
Nem mondható, hogy túlságosan szerencsés lenne Haris Brigitta. Az OSC válogatott ritmikus gimnasztikázója ugyanis három héttel a budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokság rajtja előtt bokasérülést szenvedett, s nem lehet tudni, hogy mennyi időt vesz majd igénybe a teljes felépülése.
– Jól sikerült a tegui universiade, amelyen buzogánnyal ötödik lettem, az egyéni összetettben pedig a nyolcadik helyen zártam – mondta Haris Brigitta. – Nagyon feldobtak ezek az eredmények, és a hazaérkezésünk másnapján délután már mentem is edzeni, amit meglehet, nem kellett volna. A pszichológusom, Lénárt Ágota figyelmeztetett, hogy az időzónaváltás, a kimerítő repülőút miatt ilyenkor óvatosabban kell belevetni magunkat a munkába, főként azért, mert az ember egyensúlyérzéke megváltozik. Én próbáltam is visszafogottabban edzeni, ám az ötkörös forgásomnál, ami egy igen nehéz elem, kifordult a bokám. – Sportkórház, röntgen?– Igen, rohantunk az ügyeletre, ott megállapították, hogy nincs törés, de a bokaszalagjaim és az ízületeim is megsérültek.– Ez ugyanaz a lába, amelyben a tavasszal részleges szalagszakadást állapítottak meg?– Igen, és feltehetőleg az okozta a bajt, hogy nem gyó- gyult meg rendesen az akkori sérülésem. Minden versenyen kötöztem, fásliztam a bokámat, így volt ez az universiadén is, amelyen a verseny után megnézte Páni András gyúró a lábamat. Azt mondta: jól látszik, hogy nem gyógyult meg tökéletesen, így amint hazaérek, menjek el a Sportkórházba. Végül is ott kötöttem ki, csak éppen nem így akartam…– Az orvosok mivel biztatták?– Nem sok jóval. Pihentetni kell a jobb lábamat, és természetesen mindennap kezelésre járok majd. Igyekszem nem terhelni, de az edzésekkel nem állok le. Amit bal lábbal képes vagyok elvégezni, azt megcsinálom, hiszen pont ez az időszak, amikor nem szabad kiesni a munkából. Jó lett volna, ha ezt a három hetet már csak a gyakorlatok csiszolgatására kellett volna szánnom, most egy kicsit módosulnak az edzések…– A tervei is?– Mire gondol?– Például arra, mi van, ha nem tudja vállalni a világbajnoki indulást?– Olyan nincs! A sérülésem miatt el vagyok keseredve, ugyanakkor dacossá is tesz ez az akadály. Igyekszem mindent megtenni azért, hogy felkészüljek a világbajnokságra, és higygye el, szeptember közepén én is ott leszek a Budapest Sportarénában.
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
9 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
28 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
41 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
44 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik