Dusan Kapusta a kapitány

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2003.07.29. 22:17
Címkék
A Magyar Jégkorong-szövetség valamivel több mint egy hónapja megválasztott új elnökségének első igazán "látványos döntése adta az apropóját a kedd délelőtti sajtótájékoztatónak, amelyet a káposztásmegyeri AstraZeneca Jégcsarnokban tartottak: a testület döntésének értelmében az előttünk álló szezonban a Dunaferr vezetőedzője, a válogatott eddigi másodedzője, a szlovák Dusan Kapusta készíti fel a válogatottat a jövő tavaszi divízió1-es világbajnokságra.
"Először is nagyon köszönöm a bizalmat, igyekszem meghálálni – mondta az ujdonsült szövetségi kapitány. – Az elmúlt két esztendő eredményei bizonyították, hogy sokat fejlődött a magyar jégkorong, s szeretném, ha ez a tendencia az előttünk álló hónapokban is folytatódna. Nagyon sűrű program vár ránk, hiszen már szeptember elején pályára kell lépnünk: az Eurotour keretében vendégeskedünk Olaszországban, amit még további három hasonló torna követ majd. Ezek a tornák sokat segíthetnek abban, hogy aztán a legfontosabb eseményen, az áprilisi norvégiai divízió–1-es világbajnokságon a lehető legjobban szerepeljünk.”A kapitány ezt követően kihirdette a keretét, amellyel igazán nagy megdöbbenést nem keltett. Ezek szerint alapvetően a Szuper, Budai, Halmosi, Sille, Tőkési, Gröschl, Ocskay, Palkovics, Tokaji, Horváth A., Ladányi, Borbás, Peterdi, Szélig, Kangyal, Vas M., Erdősi, Orsó, Szuna, Svasznek, Kovács Cs., Majoross, Simon összetételű csapattal számol, de mint mondta figyeli még Lencsés, Vas J., Hoffmann és Fodor játékát is, azaz természetesen előttük sem zárult még be a kapu. Kapusta azt is bejelentette, hogy az eddigi technikai vezető Palla Antal mostantól másodedzőként (is) segíti a munkáját. Studniczky Ferenc, a szövetség új elnöke a legfontosabb célokról beszélt: szeretnék elérni, hogy stabil, 4-6 csapatos legyen a hazai bajnokság, hogy az elkövetkezendő években 2-4 új fedett pálya épüljön az országban és a sportág a Heraklész-programba is bekapcsolódjon. Ezen kívül a tervek között szerepel még, hogy a szövetség megpályázza a 2006-os téli olimpia egyik selejtezőcsoportjának megrendezését, s hogy minél több vidéki várost sikerüljön bevonni a sportág vérkeringésébe. Ez utóbbi cél elérését segítheti például, hogy – miként arról Kovács Csaba szakmai alelnök említést tett – jövő márciusban Debrecen ad otthont az ifjúságiak divízió–2-es világbajnokságának.
Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
12 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
26 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
39 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
44 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
54 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik