A Tour de Hongrie rövid történeteA körverseny menetrendje:1. szakasz (prológ, július 29.): Veszprém
2. szakasz (július 30.): Veszprém – Siófok – Pécs
3. szakasz (július 31.): Szeged – Békéscsaba
4. szakasz (július 31.) Békéscsaba – Debrecen – Miskolc
5. szakasz (augusztus 2.) Miskolc – Eger – Kékestető; Kékestető – Mátraháza – Kékestető
6. szakasz (augusztus 3.) Kékestető – Gyöngyös – Budapest (Budai Vár)
Az ünnepi jubileum mellett hazánk európai uniós csatlakozása is szerepet kap majd a sporteseményen, ott lesz a rajtnál a Magyarországgal együtt belépő országok (Ciprus, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Málta, Szlovákia és Szlovénia) egy-egy csapata, s minden szakaszon valamelyik jövendő tagállam nagydíjáért tekernek majd a résztvevők. A kerékpáros-viadalt kísérő kulturális fesztiválon és road-show-n is szerepet kapnak ezek az országok – amelyek így együtt először mutatkoznak be Európának. A "Tour de Hongrie – Úton Európába” fővédnöke Kovács László külügyminiszter, védnöke Jürgen Köppen, az Európai Unió magyarországi delegációjának vezetője, a kerékpáros-viadal fővédnöke pedig Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter.
Egy premierre is sor kerülhet a 30. Tour de Hongrie során, a szervezők előzetes tárgyalásai alapján minden remény megvan arra, hogy a szponzoraik, valamint egy olasz tv stáb és a Sport1 televízió jóvoltából a Tour de Hongrie minden szakaszáról, az esti főműsoridőben 30 perces összefoglaló kerüljön adásba. Ez a - minden túlzás nélkül - sporttörténeti esemény elősegíti azt, hogy a Tour de Hongrie a hazai sportéletben az őt megillető helyet foglalja el, és kézzel fogható értéket jelent az eseményt vendégül látó városok és szponzoraink számára egyaránt.
Több város életében a Tour de Hongrie érkezése az év egyik kiemelkedő eseménye lesz. Veszprémben, Békéscsabán és Miskolcon a kerékpárverseny mellett kulturális kísérőprogrammal teszik emlékezetessé a karaván érkezését a szervezők, míg Pécsett, Kékes-tetőn és Budapesten a profik mellett amatőr versenyekre, és sportbemutatók is helyet kaptak a programban.
A körverseny korábbi szponzorai továbbra is kiállnak azok mellett az értékek mellett, amelyeket a Tour de Hongrie képvisel, így a szervezőbizottság idén is számíthat – többek között – a Michelin, a Toyota és a Powerade (CocaCola) együttműködésére.
A Külügyminisztérium, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, valamint a Belügyminisztérium támogatása egyben igazolását is jelzi annak, hogy a sport, a testmozgás az egész magyar társadalom számára értéket jelent. Külön meg kell említeni a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium támogatását, amely nélkül el sem lehetett volna kezdeni a szervező munkát.
A több mint 10 országból érkező kerékpáros mezőny tagjai Magyarország szinte minden régióját érintve, 6 nap alatt 1000 km-en át küzdenek majd egymással, a hegyekkel és a várhatóan nagy meleggel, hogy aztán a legjobbak 2003. augusztus 3-án, a Budai Várban elhelyezett célban felállhassanak a dobogóra.
További információ:Eisenkrammer Károly, főszervező
(Telefon: 06-1-273-1861, E-mail:
[email protected])
Gombkötő Roland, sajtófőnök
(Telefon: 06-30-934-3534, E-mail:
[email protected])