Benítez: megölik a futballt!

2003.04.23. 20:16
Címkék
A hatvanas évek védekező felfogásának visszatérését ünnepli (?) az olasz sportsajtó a Juventus és különösen az Inter továbbjutása kapcsán.
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
Toldo (balra) védéseivel oroszlánrészt vállalt az Internazionale továbbjutásából
"Bár a XXI. században élünk, nem felejtettük el a catenaccio művészetét” – nyugtázza címlapján a szerdai La Gazzetta dello Sport. A milánói orgánum kiemeli, hogy az Inter "olyan fegyverekkel vívta meg a harcot, amelyekről már mindenki azt hitte, hogy örökre el lettek temetve. A Valencia minden tekintetben – helyzetek, kapura lövések, labdabirtoklás – egyértelmű fölényben volt. A négy-öt bámulatos védést bemutató Francesco Toldónak köszönhetjük a sikert. Tegye fel a kezét, akinek nem jutott eszébe a 2000-es Európa-bajnokság hollandok elleni elődöntője!”
Ilyenek vélhetően kevesen vannak, hiszen az a produkció valóban sokban hasonlít a mostani, foggal-körömmel való védekezéshez. Többek között abban, hogy az olaszok kapujában az említett Toldo állt és emelt szinte áthatolhatatlan falat. A kék-feketék hivatalos honlapján nyilatkozó kapus maga is felidézte a három évvel ezelőtti mecscset, hozzátéve, hogy most aztán igazán megmutatta a csapat, mennyire együtt van. Ez legfőképp azért érdekes, mert a honlapon működik egy szavazógép, mely a szurkolók véleményét tudakolja, s ők bizony a legkevésbé sincsenek elájulva a látottaktól. A szerda délutánig voksát leadó 13 ezer szavazó nyolcvan százaléka a következő két lehetőség valamelyikét jelölte meg, nagyjából egyenlő arányban: "Túlságosan sokat szenvedtünk”, illetve "Elégedettség, büszkeség nélkül”.
Rafa Benítez, a Valencia vezetőedzője érthetően erősebb kifejezéseket használt, amikor az ellenfél játékát jellemezte. "Mindkét mérkőzésen jobbak voltunk. Ha az összes csapat úgy futballozna, mint a milánóiak, ez a sport eltűnne a föld színéről. A stadionok üresek volnának, mert az efféle mutatványra senki sem lenne kíváncsi. Megölik a labdarúgást” – mondta a mester méla undorral. –Igazságtalan a kiesésünk, mert csak mi akartunk játszani, de az az igazság, hogy ha a bíró ma jól végezte volna a munkáját, továbbmehettünk volna. Nemcsak arról van szó, hogy a Juan Sánchez elleni szabálytalanságért nem kaptunk büntetőt, de arról is, hogy általában a durvaságok megtorlatlanok maradtak. Valahogyan megálljt kellene már parancsolni a tisztátalan játéknak és az időhúzásnak” – fűzte hozzá Benítez.
Feltehetően még nála is rosszabbul érezte magát Roberto Ayala. A Vieri gólja előtt hibázó védő csak annyit tudott kinyögni: "Nagyon sajnálom…”
Héctor Cúpernek, az Inter szakvezetőjének az örömébe némi üröm is vegyült, Vieri térdszalagsérülése ugyanis súlyosnak tűnik: az is fenyeget, hogy az idényben már nem léphet pályára. "Meglett az eredménye a küzdésnek. Elismerem, nem játszottunk jól, sőt nagyon megszenvedtünk a Valencia ellen, mégsem annyira, mint tavaly az UEFA-kupa negyeddöntőjében. A lényeg, hogy huszonkét év után ismét bejutottunk Európa legjobb négy együttese közé” – fejezte be az argentin tréner.

Tudta-e, hogy…

…a BL-ben a huszonötödik győzelmét arató Valencia fennállása során harmadszor jutott be a sorozat negyeddöntőjébe, ahol most először bukott el? A korábbi két alkalommal (2000, 2001) a fináléig menetelt.
A meccs számokban
ValenciaInter
Lövési kísérletek27 3
Kapura lövések13 2
Szögletek11 2
Szabálytalanságok1213
Leshelyzetek 2 4
Labdabirtoklás (%-ban)7129
Legfrissebb hírek

„Mexikó labdás játéka az elmúlt tíz év legjobbja volt” – jöhetnek az angolok

Foci vb 2026
3 perce

Amerikai pite: csak alattomossággal nem lehet negyeddöntőbe jutni – vb-kibeszélő, 24. nap

Foci vb 2026
14 perce

Jó reggelt, jó szurkolást – újabb két meccs a napi programban

Foci vb 2026
45 perce

Vasárnapi sportműsor: Brazília Norvégiával játszik a foci-vb-n a nyolc közé jutásért

Minden más foci
50 perce

Ne legyen igazam! – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Negyvenéves átkot megtörve történelmet írhat az angolok ellen a mexikói válogatott

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé és senki más

Foci vb 2026
3 órája

Kétfős verseny, vagy beleszól még más is? Mutatjuk a vb-góllövőlistát!

Foci vb 2026
4 órája
Ezek is érdekelhetik