Klaus Augenthaler marad

2003.03.17. 21:58
Címkék
Már a NürnbergHertha BSC találkozó lefújása után érezni lehetett, valami különleges esemény készül a hazai csapatnál. A közelmúltban másról sem lehetett olvasni a német lapokban, mint arról, ha a Nürnberg kikap a berlini együttestől, akkor Klaus Augenthaler edzőnek mennie kell.
Nos, a vereség egy percig sem volt kérdéses, Augenthaler viszont maradhatott! A hármas sípszót követően a szurkolók kizárólag őt éltették, Eduard Geenen menedzsernek úgy kellett visszarángatnia őt a pályára, hogy megköszönje a szeretetnyilvánítást. A könnyező edző akkor azt mondta, nem akar innen elmenni, már csak a drukkerek miatt is szeretné folytatni a munkáját, és hétfőn kiderült, ennek nincs akadálya."Természetesen Augenthaler marad az edzőnk, semmit sem csinált rosszul. Az idény végéig biztosan övé lesz a kispad, és ha úgy hozza a sors, akkor a másodosztályú bajnokságnak is vele vágunk neki” – nyilatkozta Volker A. Roth, a Nürnberg elnöke. Néhány nappal korábban még ő követelte a legvehemensebben a korábban az osztrák GAK-nál is tevékenykedő szakvezető eltávolítását…Nürnbergben egyébként nem ez az első eset, hogy a drukkerek rákényszerítik az akaratukat a klub vezérkarára. Az 1983–84-es idényben az elnöki tevékenységét akkoriban megkezdő Roth először kirúgta Heinz Höher edzőt, majd a közönség nyomására visszahelyezte őt az állásába, és inkább több futballistától vált meg. A csapat az évad végén kiesett, Höher a helyén maradt, és többek között Stefan Reuter, Hansi Dorfner és Dieter Eckstein segítségével azonnal visszavezette az alakulatot az első osztályba."Nem foglalkozom a másodosztállyal. Ha nem tudjuk elérni a célunkat, a bentmaradást, akkor én leszek az első, aki bemegy az elnökhöz, és közli: nincs értelme a folytatásnak” – reagált a bejelentésre Augenthaler.Még egy maradóról. Carsten Ramelow, a Bayer Leverkusen és a német válogatott játékosa bejelentette: ha csapata kiesik az élvonalból, akkor sem igazol máshova. "Sokat köszönhetek a klubnak, ráadásul a családomnal együtt jól érzem magam ebben a városban. Szeretnék valamit visszafizetni az itteni embereknek” – mondta a középhátvédként és középpályásként is használható futballista.
Legfrissebb hírek

Noah Lyles a budapesti atlétikai világdöntő legújabb arca

Atlétika
1 perce

Edző megy Zalaegerszegről Lendvára, játékosok is mehetnek – hivatalos

Labdarúgó NB I
31 perce

Az Arsenal végleg megszerezte az ecuadori kulcsembert

Angol labdarúgás
39 perce

Klubot váltott a svájciak támadója

Foci vb 2026
1 órája

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
1 órája

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
1 órája

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
1 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik