Ezüstérem a csapat Világkupán

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2003.03.02. 21:32
Címkék
Nem tudni, mennyi a valóságalapja a "ha sikertelen a főpróba, sikeres lesz az előadás mondásnak, ám a vívásban, jelen esetben a női kardvívásban beigazolódott.
Már amennyiben főpróbának tekintjük a péntek–szombati budapesti egyéni Világkupát, előadásnak pedig a vasárnapi nagykanizsai csapat Világkupát. Mint ismert, a fővárosi viadalon egyetlen magyar versenyző sem jutott a nyolcas fináléba, Nagykanizsán viszont a legutolsó mérkőzésen is érdekelt volt válogatottunk.Persze az, hogy a döntőig meneteltek a lányok, már nem számít szenzációnak, hiszen tavaly Lisszabonban világbajnoki döntőt vívtak, no és a világranglista vezetőjeként léptek pástra vasárnap. Az első fordulóban világranglistás helyezésüknek köszönhetően nem vívtak, kiemeltek voltak, aztán a negyeddöntőben a csapatkapitány Nagy Orsolya vezérletével biztos győzelmet arattak a lengyelek ellen.Az elődöntő megismételt világbajnoki döntő volt, amikor a lányok visszavághattak a Lisszabonban keserű perceket szerző oroszoknak. Emlékeznek, ugye? Portugáliában tavaly augusztusban Nyecsajeváék kiénekelték a sajtot a mieink szájából, a szinte megnyert aranyérmüket – több mint tíz tus volt az előnyük – vették el. S milyen a sors, ezúttal Csaba Edina volt a húzóemberünk, aki azon az ominózus mérkőzésen enyhén szólva gyengélkedett… Szóval, válogatottunk legyőzte a világbajnokot, és aranyéremért vívhatott. Méghozzá egy másik világbajnokkal, az amerikai csapattal. Ám ég és föld a különbség az oroszok és az amerikaiak között. Az Egyesült Államok csapatameglepetésre megnyerte a 2000-es budapesti világbajnokságot, azóta azonban nem került dobogóra, míg a "szbornaja” 2001-ben és 2002-ben is világelső lett. A fináléra talán elfáradtak lányaink, vagy az amerikaiakban égett jobban a bizonyítási vágy, mindenesetre négy tussal ők nyertek, s állhattak a dobogó tetejére.Kár, hogy csapatunknak nem sikerült feltennie az i-re a pontot, de így is csak dicséretet érdemelnek a lányok, esősorban azért, mert a gyenge egyéni szereplés után kimásztak a gödörből. Küzdeni tudásuk mindenesetre biztató az év világversenyeit tekintve."A gyenge egyéni szereplés után szerencsére kiegyenesedett a nagykanizsai hétvége. Sajnálom, hogy a nagy fegyvertény, a világbajnok orosz csapat legyőzése után az amerikaiakat már nem sikerült megvernie a mieinknek” – mondta Szabó Bence szövetségi kapitány.
Legfrissebb hírek

Gennaro Gattuso lett a Lazio vezetőedzője

Olasz labdarúgás
28 perce

„Felébresztjük a királyt!” – hajnalban a királyi palotáig vonultak a norvég szurkolók a vb-siker után

Foci vb 2026
44 perce

Wimbledon: Gálfi Dalma búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
45 perce

Vas Blanka nem indul a mezőnyversenyben az országúti kerékpáros ob-n

Kerékpár
47 perce

A Puskás Akadémia középpályása a Csíkszeredánál folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
50 perce

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
56 perce

Anglia ismét bizonyítana, Modric a 200. válogatott meccsére készül

Foci vb 2026
1 órája

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik