Libertadores-kupa - Idegenben gázolt a visszatérő Santos

Vágólapra másolva!
2003.02.06. 21:22
Címkék
Libertadores-kupa

3. csoport: 12 de Octubre (paraguayi)–El Nacional (ecuadori) 3–1 (Bareiro 38., Tomas González 45., 49., ill. Carlos Grueso 75.), América Calí (kolumbiai)–Santos (brazil) 1–5 (Banguero 35., ill. Leo 28., Alex 37., Ricardo Oliveira 67., 88., Diego 69.)
8. csoport: Corinthians (brazil)–Cruz Azul (mexikói) 1–0 (Liedson 13.)
Libertadores-kupa

3. csoport: 12 de Octubre (paraguayi)–El Nacional (ecuadori) 3–1 (Bareiro 38., Tomas González 45., 49., ill. Carlos Grueso 75.), América Calí (kolumbiai)–Santos (brazil) 1–5 (Banguero 35., ill. Leo 28., Alex 37., Ricardo Oliveira 67., 88., Diego 69.)
8. csoport: Corinthians (brazil)–Cruz Azul (mexikói) 1–0 (Liedson 13.)
Taroltak a brazil csapatok a Libertadores-kupa szerdai játéknapján. A Gremio győzelme után megszerezte a három pontot a Corinthians és a Santos is, utóbbi egyenesen 5–1-es idegenbeli sikerrel.
A Cor meccse korántsem volt ilyen sima: az újonnan igazolt Liedson 13. percben fejelt gólját a mexikói Cruz Azul együttese (két éve a sorozat egyik döntőse volt) majdnem kiegyenlítette. A hazaiak vezetésük tudatában visszaálltak védekezni, ami az egyébként is ingerült közönségnek nemigen tetszett. A szurkolók azért vannak felháborodva, mert a vezetőség a duplájára emelte a jegyárakat – így fordulhatott elő, hogy az ország második legnépszerűbb egyesületének mérkőzésén csak 17 ezren voltak.
A Santos azon drukkereinek, akik elkísérték a csapatot Calíba, egy szavuk sem lehetett. Pelé egykori klubja 19 esztendei távollét után fölényes diadallal tért vissza a legrangosabb latin-amerikai kupába, pedig a kolumbiai América az első félidőben még egész jól tartotta magát. Aztán a 23 éves átlagéletkoráról (is) híres brazil bajnok a második játékrészben már nem kegyelmezett, betalált például az egyik kölyökcsillag, az európai klubok által szemmel tartott Diego is.
Ugyanebben a csoportban a paraguayi 12 de Octubre gárdája meglepetésre nyert az ecuadori El Nacional ellen. Az idegenben vesztes alakulatot a télen alaposan megerősítették, többek között két, a világbajnokságot is megjárt válogatott, Edison Mendez és Kléber Chala szerződtetésével, de a jelek alapján úgy tűnik, lesz még munka a csapattal.
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: Írország elleni megkezdi a vb-selejtezősorozatot a magyar válogatott

Minden más foci
4 órája

Djokovics két szetten át tartotta a lépést, de nem tudta megállítani Alcarazt a US Open elődöntőjében

Tenisz
4 órája

Félpályás góllal nyert Malawi, gálázott a Kongói DK és Burkina Faso is az afrikai vb-selejtezőkön

Foci vb 2026
4 órája

Hosszabbításban nyert utolsó felkészülési mérkőzésén a Fehérvár

Jégkorong
4 órája

Az igazság pillanata – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
4 órája

A Puskásból a vb-re? – Szöllősi György jegyzete

Bajnokok Ligája
4 órája

A második félidőben jöttek a gólok, Gattuso fölényes sikerrel mutatkozott be az olasz válogatott élén

Foci vb 2026
5 órája

Ónodi-Jánoskúti három góllal mutatkozott be a francia bajnokságban

Kézilabda
5 órája
Ezek is érdekelhetik