Csatornát vált a csúcsfoci

K. Z.K. Z.
2003.01.16. 22:00
Címkék
Kétségtelen, az elmúlt idényben alaposan elkényeztették a Bajnokok Ligája rajongóit a honi televíziók, hiszen fordulónként a Sport1 három, a királyi tévé pedig egy mérkőzést közvetített. Hogy a jövőben hány meccset láthatunk, az még kérdéses, ám az már biztossá vált, hogy a 20032004-es szezonban kizárólagos közvetítési jogot szerzett a BL-re a Viasat3 csatornát működtető svéd MTG.
Ez pedig meglepetés a javából, hiszen eddig a sportőrültek nem a Viasat3-ra kapcsoltak, ha szép gólokat akartak látni. A testmozgás népszerűsítése a csatornán kimerült néhány, bokszmeccsen elcsattant pofonban, néhány ralifutamban és a rém rendes családfő, Al Bandy sörösdoboz-emelgetésében… Most viszont itt az új néznivaló, jön az eurofoci."Bár természetesen a külföldi tulajdonos segítségével sikerült megszerezni a jogot, az ötlet Magyarországról származik – mondta Csapó Szabolcs üzletfejlesztési igazgató. – Alternatívát szeretnénk kínálni a két nagy kereskedelmi csatorna mellett, és a sport, azon belül a futball remek lehetőség.”Igen ám, de a Viasat3 egyelőre mintegy ötmillió nézőhöz jut el, így az ország másik fele pórul jár, ha nemzetközi focit akar nézni – az igazgató szerint azonban tartható a korábbi, 600 ezres nézettség. Ám mivel még friss a döntés, konkrétumokkal nem nagyon tudott szolgálni: egyelőre nincsenek meg a meccsek riporterei, nem dőlt el, hogy egy fordulóban hány mérkőzést közvetít a csatorna, sőt, akár az is megtörténhet, hogy a Viasat3 más televíziónak is kínál fel megvételre meccseket. Bár a közvetítésekbe rengeteg kötelező reklámot kell belezsúfolni, Csapó Szabolcs szerint még így is megéri nekik sugározni a BL találkozóit – a forintosításról azonban lemaradunk, mert az nem publikus, hogy mennyiért jutott hozzá az MTG a következő szezon fellépéseihez.Mindenesetre a két, ezúttal vesztes csatorna még nem mondott le arról, hogy ősszel is meccseket közvetítsen."Még nem kaptunk hivatalos értesítést arról, hogy vesztettünk, ezért nem is fogadjuk el a döntést – szögezte le Máté Pál, a Sport1 főszerkesztője. – Mivel a nagyobb lefedettség nem szólhatott a Viasat3 mellett, valószínűleg az anyagiak miatt kapta meg a csatorna a jogot. A Sport1 most az MTV-vel is közösen közvetít, így nem zárkózna el tárgyalásoktól az új jogtulajdonossal. Szeptember még úgyis messze van, egyelőre csak azt mondhatom, hogy addig biztosan lesz kilenc BL-hét, azaz több mint húsz Sport1-es BL-meccs. Azokat érdemes lesz megnézni.”Vitray Tamás, a TeleSport főszerkesztője sem érti, miért nem kapott még az MTV hivatalos választ – holott a Viasat3 már kommünikében tudatta, hogy nyert."Megajánlottuk a magunk összegét, de elképzelhető, hogy mégsem mi kapjuk meg a közvetítési jogot. Azt viszont nem tudom, hogy miként adhatná a mérkőzéseket a Viasat3, amikor a pályázati kiírásban országos és földi sugárzású csatorna szerepel, márpedig egyik feltételnek sem felel meg a Viasat3. Amíg nem kaptuk meg a hivatalos értesítést, addig erről többet nem is tudnék mondani – elvégre holnap én is kiadhatok egy kommünikét, hogy körülrepültem a várost. Elhinnék?”
Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
2 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
17 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
30 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
33 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
37 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
50 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik