Ez a Loki már nem az a Loki

Á. L.Á. L.
Vágólapra másolva!
2002.10.24. 20:38
Címkék
A várt pillanat szombaton kora este jött el. Csaknem öt hónap után Bernáth Csaba, a DVSC középpályása újra tétmérkőzésen léphetett pályára. A DebrecenBékéscsaba (61) találkozó 69. percében, amikor Dombi Tibor helyett szóhoz jutott, egyszeriben távolinak tűnt a levált csontdarab okozta fájdalom a térdben, a műtét, a hosszú hónapokig tartó rehabilitációs időszak.
"Nehéz lenne elmondani, mit éreztem abban a pillanatban, amikor befutottam a pályára – mondta Bernáth Csaba. – Csak azt hallottam, hogy a szurkolók a nevemet skandálják az egyébként is fesztivál hangulatú találkozón. Legalább annyira izgultam, mint négy éve, amikor először léptem pályára a Loki felnőtt csapatában. De a legalább fél percig harsogó kórus, a biztató szavak erőt adtak. Május huszonötödikén, az előző bajnokság utolsó fordulójában, a Győr elleni négy–nullás sikernek voltam utoljára tevékeny részese. Na meg persze a legutóbbinak.”Hálásabb visszatérés aligha képzelhető el egy hosszú kihagyást követően, a kérdés csak az, a továbbiakban is csupán csereként jut-e lehetőséghez a korábban a kezdők között számításba vett labdarúgó? Mivel jelenleg bronzérmes helyen áll a DVSC, cseppet sem könnyű a játékos helyzete."Tisztában vagyok vele, mennyire nehéz feladat vár rám. Ez a Debrecen alig hasonlít arra, amelyikben a sérülésem előtt játszottam. A nyáron új futballisták jöttek és új edző érkezett, más játékrendszert alkalmazunk. Szentes Lázár nagyszerű tréner, modern módszerekkel dolgozik, aminek az eredményét mindenki láthatja, ha a táblázatra pillant. A gyakorlások meccsjellegűek, az edzéseken a szakvezetőnk ugyanúgy megköveteli a tökéletes koncentrációt, mint a mérkőzésen. Csak a tréningen nyújtott teljesítmény alapján lehet bekerülni a kezdő tizenegybe, ha a gyakorlásokon lazítasz, más áll a helyedre, hiszen minden posztért két, csaknem azonos képességű labdarúgó verseng. Nekem a jobb oldali védő vagy középpályás pozíciójáért kell harcolnom. ”A futballistához hasonlóan a DVSC is küzd, a cél ugyanis az, hogy az alapszakaszt az első hat között fejezze be. Mivel csupán az első teljes körön van túl a mezőny, nem meglepő, hogy az idény végi helyezést illetően Bernáth sem bocsátkozott jóslatokba."Természetes, hogy megfordul a fejünkben: ha most a dobogón állunk, miért ne lehetnénk ott a bajnoki idény végén is? Tudjuk, hogy rengeteg munkára van még szükség, és nekünk, játékosoknak minden egyes meccsen a maximumot kell nyújtanunk, hogy valóra váltsuk az álmunkat. Az első forduló előtt, a játékoskereteket böngészve azt tippeltem: az MTK és az FTC mellett mi leszünk a titkos favoritok. Eddig bejött a jóslatom, remélem, nem kiabáltam el most sem semmit…” A következő, Sopron elleni hazai mérkőzéstől győzelmet remél Bernáth, ám a játékos hozzáfűzte: cseppet sem lesz könnyű feladatuk. Hasonlóan vélekedett Szilágyi Sándor, a DVSC ügyvezető igazgatója is, aki elmondta: szerencsére a Békéscsabának négy gólt rúgó Marius Sumudica bevethető lesz, csakúgy, mint az Előre elleni találkozót kihagyó Vincze Gábor, akire különösen nagy szüksége van Szentes Lázárnak, mivel Flávio Pim idegbecsípődéssel bajlódik, így hét végi játéka több mint kétséges.
Legfrissebb hírek

Szédelgő feldicsérés – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
3 órája

Egy darabka múlt – Vincze Szabolcs jegyzete

F1
3 órája

Jelesre vizsgázott a 40. Magyar Nagydíjon a Hungaroring vadonatúj infrastruktúrája; állandó téma Gruber Zsombor klubváltása

E-újság
4 órája

Keddi sportműsor: BL, El, Kl, és lengyel kör

Minden más foci
4 órája

„Legalább a játékosok felének a nevét már ki tudom ejteni” – Orbán Viktor egy étteremben futott össze Marco Rossival

Labdarúgó NB I
4 órája

Kerkez és Szoboszlai végig a pályán volt, a Liverpool a második meccset is megnyerte az Athletic ellen

Angol labdarúgás
4 órája

Frankl András szerint csak a végén dönt a McLaren a csapatsorrendről

F1
5 órája

A Vasas Kecskeméten szerezte meg az első pontjait

Labdarúgó NB II
5 órája
Ezek is érdekelhetik