Diósgyőr-Monor 4-1 - Ciprian Binder duplázott

A mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓA mérkőzésről tudósított: DOROS LÁSZLÓ
2002.10.05. 21:17
GÓLSZERZÔMontvai a 17. percben hat méterről fejjel csúsztatott a jobb sarokba (1–0). Rob a 36. percben 10 méterről laposan lőtt a jobb alsó sarokba (2–0). Lengyel a 37. percben hét méterről okosan helyezett a jobb alsó sarokba (2–1). Binder a 83. percben Vojtekovszki szabadrúgását nyolc méterről bombázta a léc alá (3–1). Binder a 86. percben 10 méterről laposan lőtt a hálóba (4–1)SÁRGA LAPCsőke (felvágta Bindert) a 15., Horváth T. (felrúgta Lengyelt) a 39., Matheisz (felvágta Sándort) a 74. percbenKIÁLLÍTVAVarró (szövegelésért) a 88. percbenSZÖGLETARÁNY: 4:3 (1:1)
Rob Kornél (jobbra) találata után mindössze egy percig örülhettek a DVTK drukkerei (Fotó: M. Németh Péter)
A diósgyőriek utolsó három mérkőzésükön mindössze egy pontot szereztek, és ez érthetően nem nyerte el szurkolóik tetszését. Pajkos János vezetőedző sem rejtette véka alá véleményét, és a héten alapos fejmosással igyekezett ráébreszteni néhány játékosát, hogy lényegesen többet kell nyújtaniuk, mint korábban. A hazai drukkerek "Győzni kell, a cél a feljutás, nem a kiesés elleni harc!” feliratú drapériával fogadták csapatukat, és úgy vélték, hogy a táblázat sereghajtója ideális partner lesz a válságból való kilábaláshoz.
Nos, a vendégek tetszetősen kezdtek, ügyesen adogattak, de igyekezetük csak az első negyedóra túlélésére volt elegendő. Montvai Tibor gólja után is a DVTK játszott fölényben, ám a monoriak sem mondtak le a támadásokról. A vendégek többször zavarba hozták az ingatag diósgyőri védelmet, Fülöp Róbertnek pedig egyszer bravúrt kellett bemutatnia, hogy csapata elkerülje az újabb gólt. A hazaiak rossz felfogásban, sokat egyénieskedve futballoztak és a tűz is hiányzott játékukból. A szünet után a monoriak továbbra is bátran és nyitottan futballoztak, nem álltak be védekezni, és mivel rengeteget futottak, teljesen kiegyenlítetté tették a találkozót. A DVTK több helyzetet is kihasználatlanul hagyott, így a harmadik gólig volt ok az izgalomra. A piros-fehérek nem figyeltek kellően a támadásbefejezésre, de a hajrában két védelmi kihagyást is góllal büntettek. Így a remélt gólözön helyett végül is biztos győzelmet könyvelhettek el.

Pajkos János: – Kulturáltan játszó ellenfelet győztünk le. A győzelmi kényszer görcsössé tett bennünket, de remélem, hogy ezzel a sikerrel elmozdultunk a mélypontról.
Varga Károly: – Megleptük a DVTK-t. Játékunkban végig benne volt a gólszerzés esélye. Sajnos hiába játszunk a mezőnyben tetszetősen, az eredmények egyelőre váratnak magukra.