Vitorlázás: Amerikai fölény

Cs. B.Cs. B.
2002.10.01. 21:45
Címkék
A Louis Vuitton-kupán, amely a híres Amerika Kupa előversenye  itt dől el, hogy a kihívók közül melyik csapat lesz az, amelyik majd megmérkőzhet a címvédő Team New Zealanddal , a kilenc kihívó közül nyolc szállt vízre az első fordulóban. A párharcok végül az amerikaiak dominanciáját hozták, hiszen háromból három győzelmet szereztek, míg az egyetlen európai elsőséget a svájci Alinghi Challenge könyvelhette el.
Louis Vuitton-kupa, Auckland
1. forduló (elöl a gyôztesek): Oracle BMW Racing (amerikai)–Prada Challenge (olasz), Alinghi Challenge (svájci)–Le Défi Areva (francia), One World Challenge (amerikai)–Mascalzone Latino (olasz), Stars and Stripes (amerikai)–GBR Challenge (brit)
Louis Vuitton-kupa, Auckland
1. forduló (elöl a gyôztesek): Oracle BMW Racing (amerikai)–Prada Challenge (olasz), Alinghi Challenge (svájci)–Le Défi Areva (francia), One World Challenge (amerikai)–Mascalzone Latino (olasz), Stars and Stripes (amerikai)–GBR Challenge (brit)
A legnagyobb várakozás talán a tavalyi döntős olasz Prada Challenge és a szoftver mogul Larry Ellison támogatta Oracle BMW Racing csatáját előzte meg, amely után a jenkik örülhettek, hiszen végül 42 másodpercet vertek a vetélytársra. A másik csúcstalálkozó a négyszeres Amerika Kupa győztes Dennis Conner csapata, a Stars and Stripes – amelyet nem más, mint a Viagra támogat… –, valamint a brit GBR Challenge között valósult meg, és ha mindössze húsz másodperccel is, de az előbbi győzelmével ért véget.
Az ugyancsak amerikai One World Challenge könnyedén jutott túl a "Latin Csirkefogón” (Mascalzone Latino), s ugyanez volt a helyzet a már említett svájci Alinghi Challenge és a francia Le Défi Areva vetélkedésének esetében.
A kihívók közül – ezúttal a svéd Victory Challenge "pihenhetett” – egyébként mindenki kétszer mérkőzhet a másikkal az első körben, amelynek végén, azaz november 1-jén a társaság búcsút vesz majd az utolsótól, hogy immár két ágon folytathassa a küzdelmet.
Legfrissebb hírek

Halhatatlan csatár – Vincze András publicisztikája

Magyar válogatott
4 órája

Távolabbi célokért – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
4 órája

Szerdai sportműsor: kezdődik a Tour de Hongrie, Magyarország–Kanada hokimeccs

Minden más foci
4 órája

Világklasszis sprinterek a Tour de Hongrie-n; Marco Rossi 29 tagú keretet hirdetett

Minden más foci
5 órája

A Southampton a hosszabbítás végén betalált, mehet játszani a Wembley-be a feljutásért

Angol labdarúgás
5 órája

Jégkorong-vb: győztek a britek a varesei felkészülési mérkőzésen

Jégkorong
5 órája

Cristiano Ronaldo bánata: bajnokavatás helyett 98. percben kapott gól

Minden más foci
6 órája

A Rodez lépett tovább a Ligue 1 osztályozójának első köréből

Francia labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik