És lőn sötétség

CSINTA SAMUCSINTA SAMU
2002.09.29. 21:12
Címkék
Könnyen elképzelhető, hogy egy időre esti fények nélkül marad a bukaresti Steaua-stadion, miután egy fővárosi bíróság a hajdani szállító és üzembe helyező, a Tehnorob nevű cég tulajdonába adta vissza az elmúlt másfél évtizedben a román válogatott otthonául is szolgáló aréna világítóberendezését. A reflektorok 1991-es felszerelésekor a Steaua sportklub volt a megrendelő, ám az egyesületből időközben kiváló és önálló klubbá alakuló futballszakosztály lett a beruházás haszonélvezője. Így már nem a súlyos anyagi gondokkal küszködő sportklub a berendezés, illetve az inflációs ráta és a büntetőkamatok által 40 milliárd lejre rúgó adósság "tulajdonosa”, hanem a jogutód Steaua FC. Mivel a klub hallani sem akar a törlesztésről, a bíróság a berendezés árverésen való értékesítéséről döntött. A liciten azonban egyetlen potenciális vásárló sem jelent meg, s mivel a Tehnorob így továbbra is fut a pénze után, a cég a reflektorok kikapcsolását, majd leszerelését jelentette be. A több mint tízéves berendezés üzembe helyezése óta egyetlenegyszer sem volt felülvizsgálat, a szakemberek szerint a lebontás vagy a felújítás is hasonló nagyságrendű összegbe kerülne. Ennek ellenére a cég eltökélt szándéka, hogy végső esetben, ha a karhatalom segítségével is, de érvényesítse a jogait. A futballklub főfinanszírozója, Gigi Becali viszont nem akar fizetni, mi több fenyegetőzik: "Ide legfeljebb a hadsereg segítségével teszi be bárki is a lábát. A hadsereg pedig velünk van…”A tulajdonos cég ultimátuma szerint ha nem sikerül megegyezni a Steauával, az együttes 6. fordulóbeli, FCM Bacau elleni bajnokija volt az utolsó esti mérkőzés a Ghencea úti stadionban. Roppant érdekes kérdés viszont, hogy mi lesz akkor a válogatott október 12-i, Norvégia elleni Eb-selejtezőjével, amelynek megrendezését ugyancsak a Steaua-arénába tervezte a román szövetség. A Steaua-kötődéséről közismert szövetségi kapitány, Anghel Iordanescu hallani sem akar a Lia Manoliu-, vagy a konstancai Hagi-stadionba költözésről. "Szükség esetén gyertyafénynél játszunk, de akkor sem megyünk más pályára” – hangzott a Tábornok meglehetősen voluntarista ízű kijelentése.
Legfrissebb hírek

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
12 perce

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
13 perce

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
31 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
34 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
56 perce

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik