Kockázatok és mellékhatások

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2002.09.08. 21:05
Címkék
Kétségkívül volt abban némi kockázat, hogy az MTV, vagy a kizárólag zsíros falatokra vevő, az apró cupákokat semmibe vevő kereskedelmi televíziók valamelyike közvetítse a szombat délutáni válogatott mérkőzést. Egyrészt Izlandon ilyenkor már turbózzák a kutyaszánokat, az ország apraja-nagyja készül a télre, hűvösek a hajnalok, és megeshet, hogy a kiküldött riporter szépen megfázik, hörghurutja lesz, tüsszög, ami ugye senkinek sem jó; másrészt pedig előfordulhat, hogy a derék szigetlakók szokásukhoz híven megint jól elvernek bennünket, az meg ugye tévés szempontból nem nagy műsor. Sőt! Egyenesen unalmas, nézhetetlen, és a még oly hűséges reklámozók is távol tartják magukat az eseménytől. A magyar szurkolók azonban úgy vannak ezzel, hogy nem érdekli őket a reklámidő, a pénzügyi csűrcsavar, a televíziók kockázata, vesztesége – ők szeretnék látni a válogatott meccsét.Érthető óhaj, így voltunk ezzel mindig is, és bár 2002-re valamelyest csökkent kis hazánkban a futballőrültek száma, de a drukkerek még így is komoly nézettséget produkálhatnak, szemben néhány, szórakoztatónak mondott műsorral. Így, utólag persze könnyű okosnak lenni, de a televíziók bizony most igencsak lemaradtak egy érdekesnek mondott futballprogramról, s tették mindezt a spórolás jegyében. Félreértés ne essék, a szombati nem volt valami világrengető produkció, ám a helyszínen megjelenő mintegy harminc magyar örömmel láthatta, hogy a válogatottunk egyszer csak elkezd futballozni, kidolgozott, veszélyes akciókat vezetni, izlandi profikat lefutni, a góloknál örülni, a legvégén pedig boldogan összeborulni – merthogy nyertünk!Csapat volt a magyar, ez az igazság.Egymást rendszeresen kisegítő, bátor (jól figyeljenek: bátor!) és legfőképpen győztes futballisták együttese. Most tekintsünk el attól az apró szépséghibától, hogy mindez csupán negyvenöt percig tartott (az első félidő olyan volt, amilyen…), de most tényleg inkább a pozitívumokra koncentráljunk, hiszen a negatívumokat úgyis mindenki kívülről fújja.Tehát: Izlandon Lipcsei Péter úgy játszott, mint fénykorában; Gyepes Gábor alighanem Reykjavíkban vált kihagyhatatlanná; Lisztes Krisztián egy félidőn át vezéregyéniség volt. Ezek a mi picinyke örömeink, amelyeket jó lenne látni a hétköznapok nagy-nagy kilátástalanságában. És hátha eljön még az a pillanat is, amikor egyszer a csatáraink is gólt lőnek!Szóval, egy kis sikerről maradt le a televízió, megtakarítva kevéske pénzt és felbosszantva a szurkolót. Kár érte. Azt csak halkan jegyzem meg, a játékosok ugyanúgy el voltak keseredve a közvetítés elmaradása miatt, mint a nézők. Nekik csak egy dolguk van a jövőben: nem duzzogni, hanem megint jól és eredményesen futballozni, hogy legközelebb már sorban álljanak a tévétársaságok a válogatott meccs közvetítéséért…
Legfrissebb hírek

Kezdődik a ma esti meccsdömping – indulnak élő, szöveges közvetítéseink!

Foci vb 2026
10 perce

A FIFA nem engedélyezte a franciáknak a gyászkarszalagot

Foci vb 2026
13 perce

Vb 2026: Szenegál–Irak 1–0

Foci vb 2026
15 perce

Vb 2026: Norvégia–Franciaország 0–1

Foci vb 2026
19 perce

Ha norvég meccs, akkor nem maradunk evezés nélkül

Foci vb 2026
30 perce

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
35 perce

Marozsán nem jutott be a fináléba, szettelőnyről kikapott a mallorcai tenisztorna elődöntőjében

Tenisz
39 perce

Mbaye az ötödik legfiatalabb afrikai vb-kezdő – de ki emlékszik Femi Opabunmira?

Foci vb 2026
50 perce
Ezek is érdekelhetik