Ha nincs papír, nincs gól

Z. A.Z. A.
2002.09.02. 20:32
Címkék
Szombaton Siófokon szerepelt a Dunaferr együttese, és gól nélküli első félidő után 2–0-ás vereséget szenvedett. Az eredménynek köszönhetően immár csak nyolcadik a bajnokságban a piros-fehér alakulat – ráadásul három, a táblázaton hátrébb álló csapat is kevesebb meccset játszott az újvárosiaknál… –, és mindez a bajnoki rajton az Újpest ellen aratott magabiztos győzelem után komoly csalódás a dunaújvárosi szimpatizánsok számára. A siófoki összecsapást megelőző fordulók viszonylagos eredménytelenségét még úgy ahogy meg lehetett magyarázni, hiszen Debrecenben a hosszabbítás ráadásában veszített a gárda, majd következett a sorban egy kakukktojás, hiszen az ETO ellen a rossz helyzetkihasználásának "köszönhetően” veszített az Újváros. Ezt követően a Zalaegerszeg és a Ferencváros ellen is gólgazdag találkozón végzett döntetlenre Tornyi Barnabás együttese, és bár ezt a két mérkőzést hazai környezetben vívta a Dunaferr, a legutóbbi bajnok, valamint az ezüstérmes ellenében azért ezek elfogadható eredmények. A siófoki vereség azonban aligha illeszthető a sorba…Elég csak a táblázatra nézni, máris megállapítható, a Siófok korántsem az újoncokra jellemző módon gyűjtögeti a pontjait, vagyis, az élvonal egyik újoncánál akár ki is lehet kapni. Csakhogy, ezúttal nemcsak a labdarúgók teljesítményéből következett a vereség.Történt ugyanis, hogy a Dunaferr nem a jelenlegi legerősebb összeállításában lépett pályára – nem sérülés vagy eltiltás volt ennek az oka –, és erről nem a szakmai stáb tehetett. A mérkőzést megelőző héten ugyanis kiderült, hogy a klub nyáron szerződtetett két légiósának, a brazil Alexnek és a szerb Jovan Drobnjaknak lejárt az ideiglenes játékengedélye, és annak hiányában értelemszerűen nem futballozhattak. Különösen Alex hiánya érintette érzékenyen az újvárosiakat, hiszen a támadó két legutóbbi mérkőzésén három gólt ért el a ZTE és a Fradi ellen, majd a hétközi edzőmeccsen fél óra alatt ötször vette be a beremendiek kapuját.Siófokon már nem tudta ezt a jó formáját hozni…A játékengedély hiányában nem tehette ezt. Enyhén szólva érthetetlen, egy komoly klubnál miként fordulhat elő, hogy egy szerződtetett profi labdarúgónak a bajnokság közben nincs rendben a játékengedélye. A Dunaferr edzője, Tornyi Barnabás nem kívánt a történtekkel foglalkozni, de annyit azért megemlített "…sokkal jobb lett volna, ha Siófokon a tervezett csapatot küldhetem pályára, de az is igaz, hogy ebben az összetételben és szerkezetben is jobb játékot vártam a pályán lévőktől.”Dunaújvárosban tisztában vannak azzal, hogy hibáztak a játékengedélyeket illetően – már csak azért is, mert más kluboknál rendben voltak az idegenlégiósok szükséges papírjai –, ám ennek ellenére most már csak találgatni lehet azt, mi lett volna Siófokon az eredmény, ha nincs a malőr. Hogy kinek lett volna a feladata a játékengedélyek meghosszabbítása, arról az újvárosiak nem kívántak nyilatkozni, azt azonban Szabó József, a klub elnöke megerősítette, komoly mulasztás történt.A válogatott izlandi fellépése miatt a hét végén nem rendeznek bajnoki fordulót, ennek ellenére közel sem biztos, hogy a soron következő, Kispest elleni találkozóra rendben lesznek a légiósok papírjai. A hivatalos szervek ugyanis nem arról híresek, hogy gyorsan intézkednek, és ha Dunaújvárosban továbbra is késlekednek, akkor újabb fontos pontokat veszíthet a Dunaferr…
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
16 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
22 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
33 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
57 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik