Házat kapott a román foci

CSINTA SAMUCSINTA SAMU
2002.08.22. 21:46
Címkék
Sepp Blatter FIFA-elnök, Lennart Johansson UEFA-elnök és Joao Havelange tiszteletbeli FIFA-elnök jelenlétében csütörtökön Bukarestben felavatták a Román Futball Házát. A szövetségnek a Lia Manoliu Nemzeti Sportcentrum területén felépített csupa üveg székháza a testület tevékenységének áttetszőségét is hivatott szimbolizálni – jelentette ki beszédében Mircea Sandu szövetségi elnök. A Ház alapkövét 2001. április 24-én tették le, és akkor Michel Platini, valamint a spanyol szövetség elnöke, José María Villar is kézbe vette a kőműveskanalat. A 6720 négyzetméteres területen röpke tíz hónap alatt felhúzott kétszintes épületben két üléstermet, 38 irodát, valamint egy vendéglőt alakítottak ki, ami 3000 négyzetméternyi hasznos területet jelent. A beruházás összesen 1,6 millió dollárra rúg, amelyből 400 ezer FIFA-, 100 ezer UEFA-forrásokból származik, a költségek többi részét a román kormány biztosította.A román zászlóba "csomagolt” székház megnyitására több mint 200 meghívót küldtek szét, s a három díszvendég mellett több európai szövetségi elnök és román politikus is tiszteletét tette az ünnepségen. Megnyitó beszédében Mircea Sandu jogosnak és a román futballnak kijárónak nevezte a megvalósítást, hiszen "a román szövetség volt az első, amely jelezte részvételét az első világbajnokságon, s ott volt a FIFA alakulásánál is.” A román futballelnök egyúttal jelezte: reméli, hogy a jövőben a nemzetközi labdarúgó-szövetségek igénybe veszik üléseikre, konferenciáikra a legkorszerűbb technikával felszerelt Román Futball Házát. Felszólalásában Sepp Blatter FIFA-elnök a földkerekség legboldogabb és legmeghatottabb sportvezetőjének nevezte magát, a román futballistáknak – a blatteri szóhasználat szerint a Balkán művészeinek – és a román népnek pedig az övéhez hasonló boldogságot kívánt. A világfutball első embere száz labdát is hozott ajándékba, s ő írta az első sorokat az intézmény aranykönyvébe.Az ünnepség koncerttel folytatódott, amelyen többek között a világhírű pánsípművész, Gheorghe Zamfir és a Madrigal kamarakórus is fellépett. Az első nap programja az Intercontinental szállóban tartott koktélpartival zárult. Ma Sepp Blatter részvételével átadják a Bukarest melletti Mogosoaián épített nemzetközi futballcentrumot, amely több pályát, csarnokot és kiszolgáló létesítményt foglal magában. A komplexum, amely egy csirkefeldolgozó üzem közvetlen közelében épült, s ennek megfelelően elviselhetetlen bűz lengi körül, jövő héten már ifjúsági Eb-selejtezőcsoport küzdelmeinek ad otthont.
Legfrissebb hírek

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
4 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
11 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
13 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
37 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
39 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
56 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
58 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik