Fót-Százhalombatta 7-3 (2-2)

A mérkőzésről tudósított: TEMESVÁRI MIKLÓSA mérkőzésről tudósított: TEMESVÁRI MIKLÓS
2002.07.28. 21:19
GÓLSZERZÔFelföldi a 10. percben Csopaki jobb oldali beadásába a rövid saroknál szerencsétlenül ért bele, és így a kimozduló Szabó G. mellett a bal alsó sarokba gurult a labda (öngól, 1–0). Károlyi R. a 30. percben Szabó Z. jobb oldali beadásából fejelt a bal alsó sarokba (1–1). Szabó Z. a 34. percben a 16-os bal oldali sarkától elvégzett szabadrúgásból csavarta a labdát a jobb sarokba (1–2). Jefferson a 44. percben a Szabó G. által kiejtett labdát öt méterről passzolta az üres kapu közepébe (2–2). Kapcsos az 56. percben Csopaki átadásából tíz méterről helyezte a labdát a bal alsó sarokba (3–2). Jefferson a 65. percben Hajdu bal oldali beadásából négy méterről előrevetődve vágta a labdát a hálóba (4–2). Márkus a 68. percben 25 méterről lőtte a labdát Miski közreműködésével a kapu közepébe (4–3). Kapcsos a 72. percben, Szlezák középre ívelt szabadrúgása után öt méterről fejelte a labdát a jobb sarokba (5–3). Hajdu a 77. percben Horváth M. jobbról kanyarította középre a labdát, amelyet nyolc méterről, kapásból lőtt a léc alá (6–3). Csopaki a 84. percben, Móra hibáját követően 14 méterről lőtte a labdát a bal alsó sarokba (7–3)SÁRGA LAPCseri (Márkus felvágásáért) a 36., Szabó Z. (Hajdu megrúgásáért) a 75. percben. SZÖGLETARÁNY: 1:5 (0:3)Teljesen új csapattal kezdett az Újpest FC-Fót SE, mivel az NB I-es lila-fehér együttes vezetői úgy döntöttek, hogy a 18–19 éves, tehetséges játékosai inkább játsszanak az NB I B-ben Fóton, mint a kevésbé színvonalas juniorbajnokságban. Az örökifjú Szlezák Zoltán mellett tehát csupa tinédzser lépett pályára a második vonal egyik markáns képviselője, a Százhalombatta ellen. Jól indult a mérkőzés a hazaiak számára, hiszen egy szerencsés góllal ugyan, de már a 10. percben vezetést szereztek. Ezt követően a többet kezdeményező vendégek fordítani tudtak, ám a félidő végén a frissen beállt Carlos Jefferson egalizálta az eredményt. Fordulás után, egy szép hazai támadást követően még Jefferson nagy helyzetben hibázott, ám Kapcsos Vince révén mégis vezetést szerzett a Fót ebből az akcióból, sőt növelte is az előnyét, és meggyőző gólzáporos győzelmet aratott a második félidőre teljesen széteső százhalombattaiak ellen. A Sarlós András edzette fiatal együttes bemutatkozása tehát fényesen sikerült, és ez több mint biztató a jövőre nézve.MESTERMÉRLEGSarlós András: – Fiatal játékosaim most debütáltak a felnőttek között. Elsődleges célunk nem az eredményesség, hanem az, hogy jó labdarúgók váljanak belőlük. A fiúk bravúrosan helytálltak a rutinosabb battaiak ellen. Gálvölgyi István: – Az első játékrészben könnyedén megnyerhettük volna a mérkőzést, ellenben a második félidei játékunkra ésszerű magyarázatom nem lehet, mintha tíz játékos életében először játszott volna nagy pályán…