Három gyanúsított szabadlábra került

2002.07.09. 21:13
Címkék
A hír igaz. Olyannyira az, hogy az elmúlt napokban a napilapok többsége és az internetes fórumok is közölték azt, amit korábban újságunkban már megpendítettünk: a Simon Tibor tragikus halála kapcsán meggyanúsított négy személy közül három szabadlábra kerül. Érdemes végigolvasni még egyszer ezt a mondatot, az ember csak ízlelgeti a szavakat, elképzeli, amint a kapitányságról, a fogdából nagy sóhajtások közepette kilépő három férfi a közelmúltban fut, trappol végig a Lövőház utcán, hogy utolérje a menekülő Simon Tibort. Most nem kell futni, szép kényelmesen el lehet hagyni a börtöncellát, és vissza lehet térni az élet sűrűjébe, mintha mi sem történt volna.Pedig Simon Tibor meghalt.Folyt a nyomozás hónapokig, az elején még nagy dérrel-durral, később aztán egyre csöndesebben. Idővel már a hírek is csak vékony patakocskaként csordogáltak, mintha az idő vagy legalábbis a mesterséges csönd elfeledtethetné bárkivel is a szörnyű tragédiát, a brutális gyilkosságot. Simon Tibor nevét azóta is skandálják. Sokan akarják megtudni igazságot, és várják a gyilkosok megbüntetését. Kutasi Róbert, Simon Tibor egyik legjobb barátja, aki a tragédia utáni napokban elképesztő önuralomról tanúbizonyságot téve békét kért mindenkitől, lebeszélve a legfanatikusabbakat a vendettáról, most elkeseredve beszélt érzéseiről: "Úgy látszik, hiába bíztam a jogállamiságban, hiába bíztam a törvényben, mindez hiú ábránd volt – mondta Kutasi Róbert. – Amitől féltem, egyre inkább bekövetkezik, bizonyos emberek szép csendben hagyják majd elülni az ügyet, és a végén majd még azt kürtölik világgá, hogy szegény Simi tehet mindenről, s valójában ő az igazi bűnös. Egyszerűen nem tudom felfogni, miként lehetséges az, hogy négy gyanúsítottból hármat szabadlábra helyeztek, hogy ezek az emberek újra közöttünk lehetnek, akár rendőr, akár kidobó volt az illető. Ezek után valóban elgondolkodhatunk azon, hogy ki véd meg minket a gyilkosoktól. Én voltam az, aki békére intettem mindenkit, de most nem tudom, mit mondjak, és azt sem tudom, ezek után mi lesz a következő lépés. Félek, hogy azok az emberek, akik halálra verték, rugdosták Simon Tibort, megússzák az ügyet. Elképedve olvastam az orvosi jelentést, amely szerint mindössze három ütést kapott az én drága jó barátom. Aki bent volt a kórházban nála, az pontosan tudja, hogy gyakorlatilag nem volt sértetlen pont sem az arcán, sem a fején, és hogy szó szerint halálra verték. Kíváncsian várom a következő lépést… ”A három gyanúsítottat egyébként a védők indítványára bocsátották szabadon, mondván, hogy szerepüket a tragikus ügyben már tisztázták, így további fogva tartásuk nem indokolt, azaz szabadlábon védekezhetnek. Úgy tudni, esetükben sem a házi őrizet, illetve sem a lakhelyelhagyási tilalom alkalmazására nem került sor.A hír igaz – és félelmetes.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
2 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
16 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
29 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
53 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik