Erik Zabel egy napot késett

Vágólapra másolva!
2002.07.09. 21:53
Címkék
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
Bodrogi László sokat mutatta magát kedden, a francia hírügynökség felvételén a Crédit Agricole két versenyzôje között készül kibújni
A harmadik szakasz reims-i befutójánál
az ausztrál Robbie McEwen fél kerékpárhosszal megelőzte a német
Erik Zabelt, ám utóbbi sem szomorkodott, hiszen az időjóváírásoknak köszönhetően átvette a vezetést az összetettben.
A Tour de France első magyar indulója, Bodrogi László sokat mutatta magát a keddi etap során, s mivel ezúttal is a mezőnyben ért célba, továbbra is igen előkelő helyen áll az összetettben.

Első napját töltötte a mezőny Franciaországban, és máris túl vagyunk az első doppingbotrányocskán: hazaküldték a Tour de France-ról a francia AG2R együttesének egyik szerelőjét, mivel doppingvétség miatt eljárás folyik ellene. Philippe Tomasinát azzal vádolják, hogy korábban tiltott készítményeket csempészett amatőr versenyzők számára, az erről szóló leleplező írást a francia Le Monde még hétfőn közölte, és az istálló ezután döntött úgy, hogy – ha ideiglenesen is – megválik a szakembertől. A sportág valamennyi rajongója kiegyezne azzal, ha ezzel a történettel véget is érne a 89. kiírás doppingkrónikája.
Minderről persze csupán a rend kedvéért számoltunk be, hiszen a versenyen továbbra is a kerékpárosok játsszák a főszerepet, nem is akárhogyan!

89. Tour de France
3. szakasz, Metz–Reims (174.5 km): 1. Robbie McEwen (ausztrál, Lotto) 4:13:37, 2. Zabel (német, Telekom) azonos idôvel, 3. Cooke (ausztrál, fdjeux.com) a. i., 4. Hauptman (szlovén, Tacconi) a. i., 5. Baldato (olasz, Fassa Bortolo) a. i., 6. Bossoni (olasz, Tacconi) a. i., 7. Kirsipuu (észt, AG2R) a. i., 8. Simon (francia, Bonjour) a. i., 9. Svorada (cseh, Lampre) a. i., 10. O’Grady (ausztrál, Crédit Agricole) a. i., 11. J. E. Gutierrez (spanyol, Kelme) a. i., 12. Freire (spanyol, Mapei-Quick Step) a. i., 13. Brochard (francia, Delatour) a. i., …33. Armstrong (amerikai, US Postal) a. i., …52. L. Jalabert (francia, CSC-Tiscali) a. i., …95. Bertogliati (svájci, Lampre) a. i., …104. Bodrogi László (magyar, Mapei-Quick Step) a. i.
Az összetettben: 1. (sárga trikóban) Erik Zabel 13:31:35, 2. McEwen 8 mp h., 3. Bertogliati 14 mp h., 4. L. Jalabert 17 mp h., 5. Armstrong a. i., 6. Rumsas (litván, Lampre) 20 mp h., 7. Botero (kolumbiai, Kelme) 21 mp h., 8. Millar (brit, Cofidis) 22 mp h., 9. Brochard 23 mp h., 10. Freire 25 mp h., 11. Frigo (olasz, Tacconi) a. i., 12. I. Gonzalez de Galdeano (spanyol, ONCE) 26 mp h., 13. Cooke 29 mp h., 14. Beloki (spanyol, ONCE) 30 mp h., 15. Bodrogi László a. i., 16. McGee (ausztrál, fdjeux.com) a. i., 17. Mancebo (spanyol, iBanesto.com) 31 mp h., 18. Goncsar (ukrán, Fassa Bortolo) 32 mp h., 19. Hamilton (amerikai, CSC-Tiscali) 33 mp h., 20. Peron (olasz, CSC-Tiscali) a. i., 21. Leipheimer (amerikai, Rabobank) a. i., 22. Moncoutie (francia, Cofidis) 34 mp h., 23. Heras (spanyol, US Postal) 35 mp h., 24. Aerts (belga, Lotto) a. i., 25. Virenque (francia, Domo-Farm Frites) a. i., 26. Verbrugghe (belga, Lotto) 36 mp h., 27. O’Grady a. i., 28. Jekimov (orosz, US Postal) a. i.
A sprint pontversenyben: 1. (zöld trikóban) Erik Zabel 96 pont, 2. McEwen 91, 3. Freire 71, …61. Bodrogi László 1
A hegyi pontversenyben: 1. (pöttyös trikóban) Christophe Mengin (francia, fdjeux.com) 29 pont, 2. Berges (francia, AG2R) 26, 3. Dierckxsens (belga, Lampre) 15
A csapatversenyben: 1. CSC-Tiscali (dán) 40:36:10, 2. Cofidis (francia) 3 mp h., 3. US Postal (amerikai) a. i., …9. Mapei-Quick Step (olasz) 28 mp h
A Metz és Reims közötti 174.5 kilométeres szakasz igazán csak az utolsó kilométereken vált izgalmassá, ám Bodrogi László tett arról, hogy a magyar szurkolóknak a szakasz közben is kicsit jobban izzadjon a tenyerük. A világranglista-vezető olasz Mapei-Quick Step magyar profija – bizonyára a csapatfőnök utasítására – az utolsó két órában rengeteget dolgozott, szinte végig a mezőny elején tekert, rendesen perkálni kellene annyi reklámidőért, amennyit kedden Bodrogi a televíziók képernyőjén töltött.
Igaz, nála is többet szerepelt két francia kerekes, a hosszú – és többnyire eredménytelen – szökéseiről jól ismert Jacky Durand, illetve Franck Rénier, a vállalkozó kedvű duó ugyanis már az első tíz kilométeren ellépett a mezőnytől.
A karavánt hidegen hagyta a provokáció, olyannyira, hogy Durand-ék a második óra végére már tízperces előnnyel rendelkeztek.
A mezőnyben csupán az jelentett eseményt, hogy a hegyi hajrákban a francia Christophe Mengin a pontokat, a sprint részhajrákban pedig Erik Zabel a jutalommásodperceket gyűjtögette. Mielőtt kritikus távolságra nőtt volna a francia duó előnye, hátul összeállt a német Telekom és a belga Lotto együttese, majd csatlakozott hozzájuk Bodrogi csapata, a Mapei is, s a nagyobb sebességre kapcsoló boly egy óra alatt bekebelezte Rénier-t és társát.
Következhetett a sprinterek csatája, amelyben a szakaszgyőzelemnél is nagyobb volt ezúttal a tét. Ekkor Erik Zabel állt a legjobban az összetettben, de a sárga trikó elérhető közelségben volt az ausztrál Robbie McEwen és a spanyol Oscar Freire számára is.
Az ekkor még sárgában tekerő Rubens Bertogliati ugyan igyekezett valamiféle ellenállást tanúsítani, de a Lampre fiatal svájci kerékpárosa az utolsó öt kilométeren feladta a harcot, érezte, hogy most már nem terem számára babér.
Ezúttal is a Telekom-vonat volt a legszervezettebb, Zabel mégis McEwen kerekéről kezdte a véghajrát. A német mögött Freire utazott, ám kétszáz méterre a céltól ő is bedobta a törülközőt. McEwen nem tette meg ugyanezt a szívességet – az ausztrál bajnok fél kerékpárhossznyi előnnyel megnyerte a szakaszt Zabel előtt.
A Tour magyarja, Bodrogi László a mezőny közepén, a 104. helyen haladt át a célvonalon, a lényeg azonban ezúttal nem a helyezési szám, hanem az időeredmény volt, ez pedig azt jelentette, hogy világbajnoki bronzérmesünk az összetett versenyt szerdán kora délután a 15. helyen folytathatja. Igaz, még a háromhetes körverseny elején járunk, ám a 26 esztendős Bodrogi László eddigi teljesítményéről csak elismerően lehet szólni! A Mapei csapatfőnöke, Serge Parsani szerint Bodroginak a szerdai csapat időfutamon is kiemelt szerepet kell majd játszania, várhatóan neki és a hasonló testalkatú rutinos olasz Andrea Tafinak jut majd a legtöbb feladat. Nem a milánói klub malmára hajtja a vizet, hogy náluk teker a karaván egyik "törpéje”, a 163 centis francia Miguel Martinez…
Visszatérve a harmadik szakaszt követő eredményhirdetésre: a győzelmi pódiumon Erik Zabel mosolya volt a legszélesebb, hiszen a Telekom sprintere az időjóváírásoknak köszönhetően felhúzhatta a sárga trikót. Igaz, ezzel a produkcióval késett egy-két napot (vasárnap ünnepelte a 32. születésnapját, hétfőn pedig Németországban volt a második szakasz befutója), de esetében is találó: jobb később, mint soha.
Zabel egyébiránt a sprinterek versenyében is vezet, így a zöld trikónak is ő a jogos tulajdonosa, ám a szabályok szerint nem kell egyszerre két mezt is felhúznia.
Szerdán "csak” a sárgát láthatjuk majd rajta…
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik