Éremtáblázat

SZABADOS GÁBORSZABADOS GÁBOR
2002.07.07. 01:25
Ha az örökranglista 13. helyéért nincs szégyenkeznivalónk, akkor itt pláne büszkék lehetünk: Magyarország a 8. helyen áll az éremtáblázaton! Hármas holtversenyben, tegyük hozzá, hiszen rajtunk kívül a hollandok és a csehszlovákok szerepeltek két vesztes fináléban. A hollandok szinte bármikor javíthatnak helyezésükön (ha kijutnak a vébére…), 1998-ban is csak centikre voltak tőle, a csehszlovákok viszont – nagy valószínűség szerint – már nem. Az éremtáblázat élcsoportjában nincsen semmi meglepetés, esetleg eltűnődhetünk az angolok és az uruguayiak szerencséjén: ha érmet szereztek, az mindig arany volt…A 2002-es vb nem hozott jelentős változást a táblázaton, a két korábbi éllovas megerősítette pozícióját egy-egy arany- és ezüstéremmel, Törökország pedig előlépett a szürkeségből, és csatlakozott a "jegyzett" mezőny végéhez. Ne felejtsük el azonban, hogy az ázsiai seregszemle előtt a brazilok és a németek közelebb álltak egymáshoz, és ha a jokohamai fináléban a Nationalelf legyőzte volna a selecaót, akkor most holtverseny lenne a két nagyhatalom között! De a sportban nincsen "ha", Ronaldóék lefutballozták a germánokat, és így jelentős előnyre tettek szert az éremtáblázaton.A táblázathoz hozzá kell tennünk azt is, hogy tényszerűen nemcsak a harmadik, hanem a negyedik helyezetteket is bronzérmesnek tekinthetjük, hiszen ők is megkapják a bronzérmet, de mivel a versenykiírás különbséget tesz harmadik és negyedik hely között, ezért – a sporteredmények általános kezelésének megfelelően – csak a harmadikakat tüntettük fel bronzérmesként. Pontverseny Pontverseny