Szabó András az új torna-szövetségi elnök

2002.07.06. 22:49
Címkék
Rendkívüli közgyűlést tartott a Magyar Tornaszövetség (MATSZ), hiszen három személyi kérdésben kellett dönteniük a küldötteknek. A korábbi elnök Szilvásy György távozásával (ő ma már a GYISM államtitkára) vezető nélkül maradt a szövetség, s a jelölőbizottság Szabó Andrást, a Resonátor Kft. alapító ügyvezető igazgatóját nevezte a posztra. A tagság a tornasportok számára már nem ismeretlen jelöltet megszavazta vezetőnek. – Két évvel ezelőtt kerültem kapcsolatba a tornával, elsősorban mint szponzor, hiszen számos verseny támogatásában részt vettem – mondta Szabó András. – Miután kiderült, hogy Szilvásy György államtitkári kinevezése miatt, no és etikai szempontok alapján lemond az elnöki posztról, akkor került először szóba az én nevem. Olyan utódot kerestek ugyanis, aki az üzleti és gazdasági területen hasznosítható kapcsolatokkal rendelkezik.– Erre most nagy szükség van, hiszen csütörtökön megtudtuk a novemberi szerenkénti tornász világbajnokság költségvetési hiányokkal küszködik.– Igen, én is ott voltam Debrecenben a bokrétaünnepségen és úgy vélem, behozhatóak ezek a hiányok. Fő szempont, hogy megkapjuk a korábban beígért állami támogatást, ám a szövetségnek is hatékonyabb marketingmunkára van szüksége ahhoz, hogy újabb és újabb szponzorokat vonjon be a világbajnokság rendezésébe. – Korábban volt már része a kulisszák mögül szemlélni egy ilyen nagy világverseny lebonyolítását?– Nem, ez újdonság és egyben jó tapasztalat lesz a számomra. Főként azért, mert az idén felvállaltuk a kétezer-hármas olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika világbajnokság, valamint az aerobik Európa-bajnokság rendezését is. – A szponzori múltján túl van még valami kötődése a tornasportokhoz?– Nagyon szeretem és rendkívül szépnek tartom a szövetség alá tartozó sportágakat, de tulajdonképpen más kötődésem a közgyűlésig nem volt. Fiatalabb koromban kézilabdáztam és vízilabdáztam, de komoly sportolói múlttal nem rendelkezem. A közgyűlésen az alelnöki posztra a ritmikus gimnasztika szövetség elnökét, Hajdu Andrást választották meg, míg az elnökségben megüresedett egy helyre Eperjesi Évát szavazták be a küldöttek.
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: zárul a vb-csoportkör, Anglia, Ghána és Horvátország is az elsőségért csatázik

Minden más foci
1 perce

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
26 perce

Aranybánya a repülőtéren

Foci vb 2026
37 perce

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
45 perce

„Hihetetlen a támdósorunk” – Dembélé a csapategységet dicsérte a csoportgyőzelem után

Foci vb 2026
46 perce

Szenegál és afrikai csapat is először szerzett öt gólt vb-meccsen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik