Necsajeva (jobbra) ellen is mindent megpróbált Nagy Orsolya, ám végül az orosz vívónô és társai örülhettek
Necsajeva (jobbra) ellen is mindent megpróbált Nagy Orsolya, ám végül az orosz vívónô és társai örülhettek
,,Nem emlékeztek, mit ettem az egyéni verseny előtt? Azt kell most is, hátha megint szerencsét hoz” – mondta társainak szombaton a reggelinél Nagy Orsolya, kétszeres Eb-bronzérmes kardvívó. A lányok kiderítették, hogy halas rántottát evett Orsi, úgyhogy ha kívánta, ha nem, most is azt kellett reggeliznie. Az ember mit meg nem tesz a sikerért… Kinek a négylevelű lóhere, másnak egy kismozdony a kabalája, no és van, akinek a halas rántotta. A reggelinél az nem derült ki, hogy férfi párbajtőrözőink ragaszkodnak-e valamilyen szertartáshoz, ugyanis ők korábban kezdték a szereplésüket, ezért hamarabb utaztak ki a terembe – de ezúttal nem volt szerencséjük. A remek egyéni szereplés – egy arany- és két bronzérem – után egyes kiemeltek voltak, az első fordulóban nem vívtak, aztán könnyedén verték a cseheket. A 8 között viszont kellemetlen meglepetésre kikaptak az ukránoktól. Míg az első találkozón mindenki lehetőséget kapott, az ukránok ellen az egyéni Európa-bajnok Boczkó Gábor nem vívott. Az első asszót Fekete 5:1-re elvesztette, de Imre Géza fordított. Az utolsó aszszóra 39:38-as ukrán vezetésnél állt fel Kovács Iván és Karucsenko. 42:40-re Iván vezetett, aztán egyenlő lett az állás, majd a győztes tust az ukrán adta.
Ezüstszavak Nagy Orsolya: – Csapatkapitányként büszke vagyok arra, hogy a gyengébb egyéni szereplés után mára összeszedték magukat a lányok és jól vívtak. Igazi csapatmunka volt ez az érem.
Sznopek Gabriella: – Nagyon boldog vagyok, együtt volt a csapat, jól vívtunk. Csaba Edina: – Sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, mert jó formában voltunk. Az ezüstnek is nagyon örülök.
Nagy Annamária: – Én nem kaptam szerepet, csak a pást mellett próbáltam segíteni a lányoknak. Az Európa-bajnokságokkal szerencsém van, csapatban junior Európa-bajnok lettem, és hát most én is kapok egy érmet.
"Kellemetlen csapat az ukrán, de eddig mindig vertük őket. Igaz, nem nagy fölénnyel, de győztünk” – mondta ifj. Nedeczky György edző. "A legutóbbi, tauberbischofsheimi Világkupán Iván nagyon megverte Karucsenkót, ezért lett most is ő a befejező ember. Géza az első két asszóban nagyon jól vívott, meg is fordította a találkozót, mégis volt egy megérzésem, hogy a végére be kéne hozni Boczkót. Nem cseréltem, és ezt nem azért mondom, mintha Gézát hibáztatnám, hiszen előtte jól víott, csak most is bebizonyosodott, hogy az első megérzésre kell hallgatni” – vélekedett Szabó Bence szövetségi kapitány. A várt érem helyett maradt az alsó ág – ott pedig pofonszerű, 40:35-ös vezetés utáni vereség a németektől. Aztán a svájciaktól is – így nyolcadik lett a csapat. A lányok viszont bravúrral legyőzték a tavalyi vb-2. románokat, akiktől éppen a vb-n kaptak ki. "Izgultunk, idegesek voltunk a mérkőzés előtt, mert nagyon akartuk a győzelmet. A románokat a Világkupákon le tudtuk győzni, de tavaly a vb-n nem. Most sikerült visszavágnunk” – örvendezett Csaba Edina. "Nem is az a fontos, hogy kit győztünk le, hanem az, hogy végre megtört a jég, átléptünk egy küszöbön. A négy közé jutásért korábban mindig kikaptunk, bárki is volt az ellenflél” – mondta a csapatkapitány Nagy Orsolya. Következett az újabb bravúr, győzelem az esélyesebb franciák ellen – és máris az esti döntőben érezhette magát a csapat.
30. Európa-bajnokság, Moszkva Férfi párbajtôrcsapat (22 induló). A 16 között: Magyarország–Csehország 45:25. A negyeddöntôben: Ukrajna– Magyarország 45:44. Az 5-8. helyért: Németország– Magyarország 42:41. A 7. helyért: Svájc– Magyarország 45:43. Elôdöntô: Franciaország–Ukrajna 32:22, Lengyelország–Fehéroroszország 45:22. A 3. helyért: Ukrajna– Fehéroroszország 45:37. Döntô: Franciaország–Lengyelország 45:27. Európa-bajnok: Franciaország (Erik Boisse, Remy Delhomme, Jerome Jeannet, Frederic Bouliere), 2. Lengyelország (Wercioch, Petraszek, Motyka, Sobieraj), 3. Ukrajna (Gorbacsuk, Karucsenko, Hvoroszt, Csumak), 4. Fehéroroszország, 5. Svédország, 6. Németország, …8. Magyarország (Boczkó Gábor, Fekete Attila, Imre Géza, Kovács Iván). Nôi kardcsapat (9). A negyeddöntôben: Magyarország–Románia 45.42. Elôdöntô: Magyarország–Franciaország 45:41, Oroszország–Azerbajdzsán 45:39. A 3. helyért: Azerbajdzsán–Franciaország 45:41. Döntô: Oroszország–Magyarország 45:41 (Csaba +1, Nagy O. -1, Sznopek -4). Eb: Oroszország (Jelena Nyecsajeva, Irina Bazsenova, Natalja Mekejeva, Jelizaveta Gorszt), 2. Magyarország (NAGY ORSOLYA, egyesület: UTE-Selectrade, edzô: Bódy István, SZNOPEK GABRIELLA, egy. UTE-Selectrade, e: Bódy István, CSABA EDINA, egy: BSE, e: Gulácsy Ferenc, NAGY ANNAMÁRIA, egy: Honvéd-LNX, e: Varga József), 3. Azerbajdzsán (Zsemajeva, Volkova, Amirova, Szjukajeva), 4. Franciaország, 5. Olaszország, 6. Lengyelország
"A pást bal oldalára menjünk. Ott ültünk akkor is, amikor Boczkó aranyérmes lett” – így adta jelét az esti döntő előtt Nagy Orsolya annak, hogy továbbra is ragaszkodik a bevált dolgokhoz. Ha egyszer nyerő volt a bal oldal, azt kell választani most is. Mivel a vetélytárs oroszok ekkor még nem érkeztek meg a terembe, nem is volt vita a helyfoglalásról, a korábban érkező szava, illetve választása döntött. A papírforma a világbajnok oroszok mellett volt, de a lányok fogadkoztak: úgy vívnak majd, mint a franciák ellen, veszteni valójuk a házigazda oroszoknak van. Sajnos, ezúttal semmilyen kabala nem hozott szerencsét, hiába küzdöttek, akartak a lányok. Az előny mindig a vetélytársnál volt – és maradt is. Az ezüstéremért azonban csak dicséretet érdemel a csapat.