Hatalmas ünneplés kezdődött Törökországban

2002.06.29. 17:52
Címkék
Alig néhány perccel a labdarúgó-világbajnokság bronzmérkőzése után örömittas szurkolók ezrei lepték el a török nagyvárosok központjait. A félholdas válogatott dél-koreaiak elleni összecsapása alatt elnéptelenedtek az utcák, szinte mindenki otthon vagy a kávéházakban szorított a csapatért. A 3-2-es siker azután nagy feszültséget szabadított fel, így számos helyen önfeledt ünneplés kezdődött. "Törökország! Törökország! Te vagy a legnagyobb" - skandálták az isztambuli Takszim téren a piros-fehérbe öltözött, zászlókat lengető drukkerek. Felbolydult Ankara is, ahol az együttes közös méltatásának színtere a Kizilay tér volt. Az AFP ugyanakkor arról számolt be, hogy ezúttal kevesebben ünnepeltek az utcákon, mint a Szenegál elleni 1-0-ás siker, vagyis az elődöntőbe jutás után.
Legfrissebb hírek

Carlo Ancelotti: Az volt a célunk, hogy jobban játsszunk, mint ahogyan Haiti ellen tettük

Foci vb 2026
1 perce

Brazília és Marokkó kéz a kézben jut tovább a C-csoportból, Ancelotti csapata nyerte meg a négyest

Foci vb 2026
12 perce

Vinícius fantasztikus játékával Brazília megverte Skóciát, így csoportelső

Foci vb 2026
15 perce

Az előzetes hírekkel ellentétben nem Ochoa védi Mexikó kapuját a csehek ellen, Patrik Schick is csak a kispadon ül

Foci vb 2026
16 perce

Haiti kétszer vezetetett, de Marokkó így is magabiztosan nyerve csoportmásodik

Foci vb 2026
16 perce

Neymar a pályán – először játszik ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
30 perce

Így zajlott le a párbeszéd Vinícius meg nem adott góljánál

Foci vb 2026
48 perce

A New York Mets baseballmeccsén eveztek a norvég drukkerek

Foci vb 2026
52 perce
Ezek is érdekelhetik