"Bár a világranglista negyvenvalahanyadik helyén állunk, úgy érzem, nagy meglepetést okozunk” – jegyezte meg Guus Hiddink. Félreértés ne essék, a dél-koreai válogatott holland kapitánya nem ezekben a napokban nyilatkozott így, hanem egy hónappal a rajt előtt. Amikor sokan egy forintot (vont, jent, eurót, dollárt, kinek, mi tetszik) sem adtak volna a (társ)házigazdák továbbjutásáért.Aztán tessék, Hong Mjung Bo és társai olyan menetelésbe fogtak, hogy arra alighanem a meglepő és bravúros jelző illik a leginkább. (Ehelyütt lehetnénk ünneprontók, de legalább ebből a cikkből hagyjuk ki a játékvezetőket…) Csoportjukból – Portugáliát és Lengyelországot legyőzve, az Egyesült Államokkal döntetlent játszva – elsőként léptek tovább, majd elütötték a továbbjutástól Olaszország és Spanyolország legjobbjait is. Hatodik fellépésükön szenvedték el első vereségüket: bár csak 1–0-ra kaptak ki, a Németország elleni elődöntőben esélyük sem volt a sikerre. A szép búcsúra és a nagy meglepetésre azonban van sanszuk: egy szombati győzelem Törökország ellen bronzérmet érne a csapatnak.
An Dzsung Hvant több európai klub is szívesen látná a soraiban ôsztôl
An Dzsung Hvant több európai klub is szívesen látná a soraiban ôsztôl
No meg milliós jutalmat, valamint komolyabbnál komolyabb elismeréseket. Az már most bizonyos, jelentették be az illetékesek csütörtökön, hogy a bronzmeccs végeredményétől függetlenül, jóformán a semmiből előbukkant válogatott tagjai átvehetik majd a Kék Sárkány-díjat – döntöttek egyhangúan a Kulturális Minisztériumban dolgozó magasrangú tisztviselők. Tudni érdemes, a medáliák formájában érkező elismerés az ország legjobb sportolóit illeti meg. "Guus Hiddink csapata rengeteg örömet szerzett az embereknek, egyben rendkívül büszkévé tette őket. Méltóbb helyre nem is kerülhetnének az érmék” – szólt a rövid, ám sokatmondó indoklás, amelyből kiderül még, hogy hála a nemrég megkapott "tiszteletbeli állampolgár” titulusának, a szakvezetőnek is jár az amúgy kizárólag a "bennszülötteknek” kiosztható medália.
Talán nem számít szentségtörésnek, de An Dzsung Hvant a Kék Sárkánynál is jobban foglalkoztatja a jövője. Beszámoltunk már róla: az olaszoknak lőtt aranygólja miatt a Perugiánál kegyvesztetté vált támadótól hiába kért később elnézést itáliai klubja, a dél-koreai lányok ideálja, a fiúk példaképe közölte, most már nincs az a pénz, hogy visszamenjen korábbi csapatához. Még akkor sem, ha a legfrissebb hírek szerint a Perugia hajlandó lenne megemelni az eddigi, évi 400 000 dolláros fizetését. "Én sem akarok visszatérni Olaszországba, és a koreai nép sem akarja” – magyarázta a történet főszereplője. Félteni azért nem kell Ant, elvégre, mint korábban megírtuk, az Atlético Madrid, a Chelsea, a West Ham United, a Rangers és a Hamburger SV is élénk érdeklődést tanúsít iránta. Hogy végül hova igazol, azt a világbajnokságot követően hozza nyilvánosságra. Három mondat erejéig foglalkozzunk a másik házigazdával, Japánnal, azon belül is az együttes egyik klasszisával. Merthogy az Arsenalnál szabadlistára tett Inamoto Junicsi után is kapkodnak a nagycsapatok, a Feyenoord mellett most már a Fulham és az Atalanta is boldogan vinné. És időközben bejelentkezett még egy kérő, a Perugia…