Bonchis az újvárosiakkal készül

Z. A.Z. A.
2002.06.25. 20:17
Címkék
A felkészülés második hetében napi két edzéssel, napközis rendszerben készül a bajnokság rajtjára a Dunaferr együttese. A kedd délelőtti tréninget Mezőfalván vezényelte a Tornyi Barnabás, Keszei Ferenc kettős  a hangsúly elsősorban a labdajáratáson, a mélységi passzokon volt , majd délután uszodai foglalkozás várt a labdarúgókra.
A szakmai stáb által előírt gyakorlatokat egyelőre igencsak bő keret végzi, ugyanis a szerződéses profik mellett a legtehetségesebb újvárosi ifjúsági játékosok, valamint próbajátékon lévő jugoszláv futballisták is egyidőben a pályán vannak. Velük kapcsolatban egyelőre felesleges a múltjukról, posztjukról vagy akár a nevükről beszélni, ugyanis szinte kétnaponta váltják egymást, és a szerződtetés lehetősége még egyikük esetében sem merült fel.Ami azokat a labdarúgókat illeti, akiknek június 30-án jár le a szerződésük a Dunaferrnél: a csapatkapitány Lengyel Ferenc, Salamon Miklós, Jäkl Antal, Baranyi Miklós és Rósa Henrik továbbra is a Dunaújvárossal gyakorol, és néhány napon belül végleg eldől, hol folytatják a pályafutásukat. Amint arról már beszámoltunk, a gólkirály Tököli Attila öt év után távozik a dunaújvárosiaktól, a tizenegyszeres válogatott támadó egyelőre egyéni edzésterv alapján készül, azonban még sehova sem kötelezte el magát. Az együttes másik válogatottja, Sowunmi Thomas immár tíz napja a francia Ajaccio edzőtáborában tartózkodik, ám a szerződése aláírására még nem került sor. A keddi foglalkozásokon egyébként a ZTE középpályása, Liviu Bonchis is ott volt – mégpedig a klubja vezetőinek engedélyével –, és amennyiben sikerül egyezségre jutni az egerszegiek futballistájával, akkor a román légiós is ott lehet a Dunaferr hétfőn kezdődő, tizenkét napos ausztriai edzőtáborában. Az már biztos, hogy a szombat 10 órakor, Mezőfalvára tervezett Rákóczi elleni találkozó a kaposváriak kérésére elmarad, bár elképzelhető, hogy péntek délután mégis megmérkőzik egymással a két együttes.
Legfrissebb hírek

Kolumbia ellen is meglepetést okoz Kongó? Elindult a 2. kör utolsó meccse

Foci vb 2026
17 perce

Luka Modric: Hihetetlen, hogy eljutottam a 200. meccsig a kedvenc mezemben

Foci vb 2026
25 perce

Foci vb 2026: Kolumbia–Kongói DK 0–0

Foci vb 2026
34 perce

A 200. válogatott meccsét játszó Luka Modricot ünnepelték társai Panama legyőzése után

Foci vb 2026
42 perce

Nulla változása a kolumbiai és a kongói kezdőben

Foci vb 2026
57 perce

Vb 2026: Kolumbia és a Kongói DK sem változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
58 perce

Statisztikák: Luka Modric a negyedik világon, aki elérte a 200. válogatottságot

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország fél gőzzel is nyert, Panama már nem juthat tovább a csoportkörből

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik