Elhunyt Bánkúti István

2002.06.20. 20:10
Címkék
Hosszú szenvedés után, 55 éves korában elhunyt a BMTE, a Salgótarján és az Újpest egyszeres válogatott játékosa, Bánkúti István. Temetéséről később intézkednek.A hatvanas évek közepén Salgótarjánban nagyszerű együttes formálódott: Szalay Miklós, Básti István, Kocsis Lajos és Bánkúti István volt többek között a csapat meghatározó futballistája. Bánkútit a balhátvéd posztján remek fizikai adottságai, kiváló helyezkedése és gyorsasága emelte az átlag fölé. A hatvanas években ritkán kerültek a válogatottba vidékről, Bánkútinak azonban ez sikerült, és 1966 szeptemberében a franciák ellen a 4:2-re megnyert találkozón játszhatott a címeres mezben. 1967 végén az Újpesthez igazolt, és a csapattal 1969-től négy bajnoki aranyérmet szerzett, sőt kétszer (1969, 1970) a kupát is átvehette. Tagja volt az 1968–1969-es kupaidényben a VVK-ban a döntőig jutott együttesnek. Súlyos sérülése megakadályozta abban, hogy klubcsapatával és a válogatottal több sikert elérjen. Vasárnap pedig már nem a pályán, hanem az élettel szemben veszített…
Legfrissebb hírek

Messi lehagyta Klosét, meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját

Foci vb 2026
2 perce

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
4 perce

Argentína 1–0-ra vezet a félidőben

Foci vb 2026
10 perce

Vezet Argentína, Messi most már egyedüli gólrekorder lett

Foci vb 2026
18 perce

Videó: így nem lett Messi egyedül vb-gólrekorder – tizenegyesből

Foci vb 2026
29 perce

Messi rekordot dönthetett volna, de kihagyta a tizenegyest

Foci vb 2026
47 perce

Elkezdődött Argentína és Ausztria összecsapása!

Foci vb 2026
1 órája

Korábbi vb-ezüstérmes lett Gulácsiék edzője Lipcsében

Német labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik