Így bíráskodott (9): Megyebíró János szinte hiba nélkül látta el feladatát.
Monor: Kisnémeth – Bukva, Zila, Tejnóra, Csôke – Matheisz, Kajli, Szabó Z., Kerepeszki – Petyán, Lengyel
Vezetôedzô: Gubucz László
Pikács – Nádasi, Bálint, Tóth, Pandúr – Dunai, Aubel, Zabundu, Máté – Vígh, Mlinkovics.
Vezetôedzô:
Horváth Pál
Cserék: Bukva helyett Pászti a 32., Petyán helyett Füle az 58., Csôke helyett Mihalik a 64. percben; Dunai helyett Hídvégi az 53., Vígh helyett Sinkó az 59., Máté helyett Merényi a 73. percben
Vezetôedzô:
Horváth Pál

Gubucz László: – A játékosok megteremtették a másodosztályban való indulás lehetôségét, s most már nem rajtuk múlik, hogy a jövôben is NB I B-s csapata legyen Monor városának.
Horváth Pál: – Csapatomnak gratulálok, mindent megtett, de góllövôk nélkül nem lehet meccset nyerni. A magam nevében szégyellem, hogy a Dorog kiesett a másodosztályból.
Dorogi mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, de kapura teljesen veszélytelen volt az Aubel Zsolt Vígh Szabolcs csatárduó. A szemmel láthatóan kontrára berendezkedő Monor ezzel szemben első helyzetét kihasználva Lengyel Roland egyéni akciója után vezetést szerzett, és ezzel összesítésben 2–0-ra növelte előnyét. A találat percekig megzavarta a Dorogot, a monoriak Petyán Gábor révén újabb gólt érhettek volna el, mégis a helyzet ellenakciójából ártatlan szabadrúgást követően a hazai védelem asszisztálása mellett Aubel Zsolt jóvoltából egyenlített a Dorog. A folytatásban élvezetes, jó iramú mérkőzést láthatott a végig sportszerű szurkolótábor. Gólveszély a hazaiak előtt adódott: a 28. percben Szabó Zoltán beadását Petyán Gábor fejelte kapura, de Pikács József hárított. A 34. percben Petyán Gábor beadásából Csőke István lőtt mellé. A vendégek a 43. percben fordíthattak volna, Vígh Szabolcs szabadrúgásába Kajli Zoltán ért bele szerencsétlenül, s a jobb sarokba tartó labdát óriási bravúrral védte Kisnémeth Imre. Fordulás után jobbára a dorogiak uralták a mezőnyt, igazi gólveszélyes akció csak az 56. percben futott a pályán, de Bálint Csaba lövését Kisnémeth Imre védte. Ebben az időszakban kapuja elé szorult a Monor, de egy klasszikus kontra után újból a házigazdák szereztek vezetést. Ekkor mindent egy lapra feltéve rohamoztak a dorogiak, és a kinyíló védelmük mellett több esetben is életveszélyes kontrát vezettek a hazaiak, de gólt mégis a vendégcsapat ért el, ezzel újrá nyílttá téve a mérkőzést. Az utolsó hét percben már újabb találat nem esett, így maradt a 2–2, amellyel 3–2-es összesítéssel az NB I B-ben a monori csapat folytathatja jövőre, a dorogiak pedig kiestek az NB II-be. A dorogi szurkolók mellett a monoriak is jelesre vizsgázva megtapsolták egymást.
GÓLSZERZÔ:
Lengyel a 9. percben 16 méterről futtából lőtte ki a bal alsó sarkot (1–0). Aubel a 15. percben Dunai szabadrúgása után öt méterről fejelt a hálóba (1–1). Matheisz a 68. percben a kint álló kapus mellett ívelt a jobb alsó sarokba a tizenhatos sarkáról (2–1). Aubel a 83. percben három méterről passzolt a kapu közepébe (2–2)
SÁRGA LAP:
Tóth (Csőke buktatásáért) a 26., Bukva (Pandúr buktatásáért) a 28., Kajli (reklamálásért) a 47., Vígh (műesésért) az 52., Sinkó (Kajli buktatásáért) a 60., Pandúr (Matheisz lábára tartott) a 77. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:2 (1:2)

JÓ: Lengyel, Szőke, Kajli, Matheisz, ill. Aubel, Vígh, Dunai