CSERE

Ljujics le, Kiss Tamás be.

72'
GÓL

GÓÓÓL! MEGVAN A HETEDIK ÚJPESTI GÓL IS! Mörschel a 16-os vonaláról megküldött lövése kijött Danilovicsról, éppen Ambrose-hoz, aki 8 méterről a bal sarokba fejelt. 7-0

70'

Ha nem változik az eredmény, az összes mérkőzést tekintve ez lesz a legnagyobb különbségű győzelem ebben a bajnokságban!

68'
CSERE

Husztit Kovács Dominik váltotta a hazaiaknál.

67'

A Diósgyőr látogatóként eddig közepesen teljesített, a mérlege 4–3–7. Idegenben ebben a bajnokságban csak Felcsúton úszta meg kapott gól nélkül (0–0), az előző 3 találkozójából csak a legutóbbin, az MTK-nál tudott elcsípni egy pontot.

63'
CSERE

Farkas le, Szatmári be.

63'
CSERE

Diósgyőri cserék: Pozeg Vancas sérülés miatt le, Jurek be.

61'
GÓL

GÓÓÓL! ÉS ITT A HATODIK! Csoboth vezette a kapu felé a labdát, majd miután a Pozeg Vancas sérülése miatt emberhátrányban lévő diósgyőriek  közül senki sem támadta meg, 20 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 6–0

58'
GÓL

GÓÓÓL! MÁR ÖT GÓL A KÜLÖNBSÉG!  Mörschel passzából Csoboth tört előre, majd 16 méterről jobbal lőtt, és a labda Lundot érintve a bal alsó sarokban kötött ki.  5-0

58'

5833 a hivatalos nézőszám.

56'

A vendégszurkolók a DVTK játéka láttán a szünetben elhagyták a lelátót.

56'

Molnár Zsombor védett egy szépet. A szünetben beállt Pernambuco lövését tolta ki vetődve a bal alsó sarokból.

55'

Az Újpest otthoni mutatója 6–2–7, amivel a középmezőny második felében van a hazai tabellán, viszont a ZTE-vel együtt a legtöbb gólt kapta, 30-at. Az előző 3 mérkőzésén nyeretlen (1 iksz, 2 vereség) a Szusza Ferenc Stadionban, de a legutóbbi 8-ból is csak egyet tudott megnyerni (2–0 a Fehérvár ellen).

54'

Banai helyett Ljujics most a csapatkapitány az újőestieknél.

50'

Csoboth 19 méterről jobbal fölé durrantott.

48'
Sárga lap

Bokros is sárgát kapott, mert az oldalvonalnál belerúgott Husztiba.

47'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Eddig az Újpestnek minden bejött, a Diósgyőrnek pedig semmi. Érik az Újpest bennmaradása és a Kisvárda kiesése. 4–0

46'
CSERE

A DVTK-nál Bényeit Vallejo váltotta.

46'
CSERE

Edomwonyi helyére Pernambuco állt be.

46'
CSERE

Szabó Levente sem jött ki az öltözőből, az ő helyén Fekete Vince szerepel a továbbiakban.

46'
CSERE

Tajti helyére Pauljevics érkezett.

46'
CSERE

Az Újpestnél Banait Molnár Zsombor váltotta a kapuban.

46'

Öt csere volt a szünetben, kettő a hazaiaknál, három a vendégeknél.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

46'

Legutóbb 2019 februárjában nyert az Újpest legalább négy góllal a DVTK ellen: akkor 5–0 volt az eredmény a Szusza-stadionban.

45'

Két perc lesz a ráadás.

45'
GÓL

GÓÓÓL! MEGVAN A NEGYEDIK! Tajti lövése kijött a jobb kapufáról, majd Bokros eladta a labdát, amely Mörsceltől LJUJICSHOZ került, aki a 16-os jobb sarkától látványosan a hosszú fölső sarokba tekert. Danilovics hiába vetődött, nem érte el a labdát. 4–0

43'

Radosevics 21 méterről ballal úgy tekert fölé, hogy a labda a háló tetejét is érintette.

42'

Az újonc DVTK az előző hétvégén úgy játszott 0–0-t otthon a KTE-vel, hogy már egy fordulóval korábban bizonyossá vált az élvonalban maradása. A legutóbbi 5 bajnokiján ez már a 3. döntetlenje volt – egy-egy győzelem és vereség mellett.

40'

DVTK-szögelt után Pozeg Vancas 8 méterről fölé fejelt.

39'

Diósgyőri szabadrúgás után Keita tisztázott fejjel.

33'
Sárga lap

Csobothot borította föl sárga lapot érően Lund, a szabadrúgásból Tajti az égbe ívelt.

33'

Pozeg Vancas ugratta ki Klimovicsot, aki elesett a hazai 16-oson belül, miután ütközött Geigerrel, de nincs 11-es.

32'

Az újpesti csapat az előző 4 bajnokiját elvesztette, ráadásul úgy, hogy a legutóbbi kettőn a 75. perc után kapta a gólokat (az MTK ellen még a 78. percben is nyerésre állt). Csoboth Kevinéké a leghosszabb vereségszéria jelenleg az NB I-ben. Ha most is kikapnak, beállítják idénybeli negatív rekordjukat, amikor a 11. és 15. játéknap között – még Nebojsa Vignjeviccsel a kispadon – sorozatban öt bajnokit buktak el.

30'
11-es

GÓÓÓL! A büntetőt Mörschel jobbal félmagasan a kapu bal oldalába lőtte. 3–0

29'

Káprály döntött: 11-est lőhet az Újpest!

27'

Tajti szöglete után úgy tűnt, Edomwonyi fejjel nem érte el és a kezére pattant a labda, az esetet a VAR vizsgálja. Káprály kiment a pály széli monitorhoz visszanézni az esetet.

23'

Ljujics előreívelt szabadrúgását Koburi csúsztatta nem sokkal a léc fölé.

21'

Két vendégszögletet is kivédekezett az Újpest.

20'

Szabó balról erősen lőtte középre a labdát, de a jó helyezkedő Geiger kivágta szögletre. Veszélyes szituáció volt!

20'

Az Újpest pályaválasztása mellett nagyon rossz a miskolciak mérlege: 58 meccsből 19 döntetlen mellett csak 5-ön (1950-ben 0:1, 1954-ben 2:3, 1998-ban 1–3, 2006-ban 0–3, 2019-ben 0–2) nyertek. A legutóbbi – az Illovszky-stadionban összejött – fővárosi DVTK-siker előtt a lila-fehéreknek 13 mérkőzéses veretlenségi sorozatuk volt hazai pályán.

16'

Edomwonyi sarokkal próbálta megjátszani Szabót, de Koburiról Banaihoz került a labda.

15'

Mörchel próbálkozott távoli lövéssel, fölé.

15'

Remek a hangulat a Szusza-stadionban, ahol 7000-7500 néző van a lelátókon.

13'

Ebben a kiírásban a DVTK az egyetlen csapat, amely ellen hibátlan az Újpest: ősszel Vincent Onovo és Peter Ambrose találatával hazai pályán 2–0-ra, majd februárban, Mészöly Géza bemutatkozó bajnokiján Ognjen Radosevics és Heinz Mörschel góljával vendégként 2–1-re győztek a fővárosiak.

10'
GÓL

GÓÓÓL! ITT A MÁSODIK! Klimovics buktatta Radosevicset az alapvonalnál, a szabadrúgást Tajti ívelte be, Keita pedig a túloldalról, éles szögből 3 méterről a kapu közepébe bólintotta a labdát. 2-0!

6'
GÓL

GÓÓÓL! VEZET AZ ÚJPEST! AMBROSE MEGNYERT EGY FEJPÁRBAJT A 11-ES PONT KÖRNYÉKÉN, A LABDA RADOSEVICS FELÉ PATTANT, AKI FARKAS DÁNIELT MEGELŐZVE, 6 MÉTERRŐL A BAL SAROKBA  FEJELT. 1–0

5'

Klimovics 25 méteres lövésébe Szabó Levente kapott bele, de a lábáról jócskán mellé pattant a labda.

4'

Eddig 116 meccsük volt az első osztályban, az örökmérleg a lila-fehérek jelentős fölényét mutatja: 53-at nyert meg az Újpest, 41 végződött döntetlenre és 22 hozott diósgyőri sikert. 2020 novemberében sok koronavírusos játékos volt a lila-fehéreknél, ezért a meccset szerették volna elhalasztani. A házigazda DVTK ebbe nem egyezett bele, a fővárosiak végül nem álltak ki, így a 3 pontot 3–0-s gólkülönbséggel a Diósgyőrnek írta jóvá az MLSZ (az örökmérlegbe ezt az eredményt is belevettük).

3'

A DVTK-ban Danilovics csak másodszor véd ebben a bajnokságban, a védő Baco pedig most debütál.

2'

Geiger ívelt előre, de a labdája senkinek nem volt jó.

1'

Az Újpest lila-fehér csíkos mezben, lila nadrágban és fehér sportszárban, a DVTK tiszta feketében játszik.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A Diósgyőrnél Acolatse (combizomhúzódás) és Popadiuc (Achilles-ín-gyulladás) maródi, Stephen öt sárga lap miatt nem szerepelhet, Jurek viszont felépült és ott ül a kispadon.

Az Újpestnél Simon K. (bokaszalag-húzódás), és Ganea (térdszalagszakadás) sérült, Tamás K. eltiltott, ugyanakkor Onovo, Mack, Burekovic és Fehér Cs. sincs a keretben. Huszti A. és Ljujics viszont letöltötte az öt sárga  lap miatti büntetését és  mindketten ott vannak a kezdő csapatban.

Az Újpest 34 ponttal a 10., a már biztos bennmaradó DVTK 41 ponttal a 8. a táblázaton.

A mérkőzést Újpesten, a Szusza Ferenc Stadionban stadionban rendezik meg, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

A legfontosabb: mivel a Kisvárda délután kikapott a Puskás Akadémiától, az Újpestnek egy pont elég a bennmaradáshoz, a Kisvárda pedig kiesik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Újpest–Diósgyőr mérkőzés online közvetítésében!