97'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

96'

Pécsi véd még egy távoli lövést, jobbal Horváth lecsúszott beadását kitolja vetődve a jobb felső sarok elől.

92'
CSERE

Markgráf Ákos be, Nagy Zsolt le.

92'

Colley megindul a bal szélen, szerelik. Batik visszatér, és lesz még egy csere.

92

Batik kér ápolást.

91'
Sárga lap

Szendrei passzát Lukács jobbal az ötös jobb sarka elől nagyon a kapu túlsó sarka mellé emeli.

Nagy Zsolt kap sárga lapot időhúzásért.

91'

Négy perc a ráadás.

91'

Horváth kissé balról, jobbal a túlsó felsőbe lőne, 20-ról, Pécsi azonban odaér erre is, nagy vetődéssel!

89'
Sárga lap

Jakub Plsek ellöki a 16-os előtt Zekét, sárga lap.

89'

A Puskás Akadémia éppen ellentétje a KTE-nek, hiszen idegenben eredményesebb: vendégként 21, pályaválasztóként 16 pontot gyűjtött. A házon kívüli mutatója 6–3–4, és ezzel 26 fordulót követően második a vendégtabellán. A legutóbbi két fellépésén, a DVTK és az FTC otthonában is 1–1-et játszott.

89'

A KTE elsősorban odahaza veszélyes, hiszen a pontjai több mint háromnegyedét házigazdaként gyűjtötte be, 34-ből 26-ot. A hazai mérlege 8–2–3, 2024-ben a Széktói Stadionban lejátszott 4 meccséből 3-at megnyert (a mezőny második felében tanyázó csapatok ellen), viszont legutóbb 1–0-ra kikapott a Fehérvártól.

89'
CSERE

Szendrei Ákos váltja Szabót.

89'
CSERE

Zeke Márió be, Leoni le.

88
CSERE

Mihajlo Meszhi fut be gyorsan Helmich helyére.

85'

A Puskás Akadémia már 5 forduló óta képtelen győzni (3 iksz, 2 vereség), övé az NB I jelenlegi leghosszabb nyeretlenségi sorozata. Az előző 3 bajnokiján csupán 1 gólt hozott össze – bár az 1 pontot ért neki a bajnok FTC vendégeként.

85'

A Kecskemét nincsen jó passzban, hiszen az előző 2 bajnokiján nyeretlen (1 döntetlen, 1 kudarc), a legutóbbi 5 fordulóban egyedül a kiesésre álló Kisvárdát tudta legyőzni, csütörtökön pedig a Magyar Kupából is kiesett a másodosztály éllovasa, a Nyíregyháza ellenében (1–2).

84'

Horváth a 16-os jobb sarka elől jobbal majdnem a túlsó felsőbe lő, Szécsi a kapufára paskolja a labdát.

83'
VAR

A VAR szerint nem kezezett a levétel közben.

83'
GÓL

Ó, MEKKORA GÓL! NAGY ZSOLT kissé jobbról, 12 méterről kilövi a jobb felső sarkot, Maceiras jobb oldali beadása után. 1–2!

82'

Maceiras lerántja a jobb szélen Horváthot, akinek a füle fáj... sárga lap nincs.

80'
CSERE

Corbut Bévárdi Zsombor váltja.

79'
CSERE

Levi le, Urho Nissilä be, szélsőcsere.

79'

Vágó beadását Pálinkás egy jó levétel után az ötös bal sarkáról ballal kapura teszi, vetődve véd a jobb alsó előtt Pécsi!

79'
Sárga lap

Batik Bence letalpalja a jobb szélen Horváthot.

79'
CSERE

Lukács Dániel be, Nagy Olivér le.

78'

Veszélyes játék.

76'
VAR

A VAR szerint sincs.

76'

Horváth lőne jobbal 13-ról, közbevetődik Golla... tovább, nincs 11-es.

76'

Ne feledjük, emberhátrányban volt éppen a KTE Pálinkás  ápolása miatt.

76'

Levi balról ballal az ötösre lő egy szögletet, nagy erővel, Golla a lécre fejeli a labdát, hatról, kicsit balról, a labda onnan a gólvonal mögé pattan. 1–1!

74
GÓL

WOJCIECH GOLLA EGYENLÍT!

69'

Plsek fejesét Pálinkás homlokkal blokkolja, ápolás.

68'

Leoni beveti magát Stronati 22 méteres lövésébe, majd Maceiras beadásába is.

67'

Helmich labdát szerez a bal oldalon, Golla becsúszva szereli őt.

67'

Amikor a KTE játszott otthon, 1 vendégsiker és 1 döntetlen mellett 2-szer diadalmaskodtak a házigazdák. Legutóbb, tavaly augusztusban egy három tizenegyest hozó mérkőzésen 4–1-re nyertek a lila-fehérek.

67'

2023-ban 3-szor meccseltek és mindig az aktuális házigazda nyert háromgólos különbséggel, kétszer a KTE, legutóbb pedig a Puskás Akadémia (3–0). Utóbbi ezzel megtörte a kecskemétiek elleni 4-es bajnoki nyeretlenségi szériáját (2 iksz, 2 vereség).

66'

Nagy Olivér jobbal a bal alsóba lőne ravaszul kissé jobbról, 19-ről, Pécsi nagy vetődéssel odaér a labdára.

66'

Corbu szereli a bal szélen meginduló Horváthot.

65'

Varga kivetődik Colley elé, ápolás.

65'
CSERE

Zsótér Donát váltja Derekast.

65'

Ormonde-Ottewill bal oldali, ballábas beadása a kapusé, előtte Levi jobb oldali, jobblábas, lágy ívelését nem találta el jól fejjel az ötösön Colley.

64'

Levi remek passzát nem lövi el az ötös jobb sarka elől jobbal Nagy, majd kisodródik.

63'
Fotó: Földi Imre

62'

61'

Colley meg remek passzt kap Ormonde-Ottewilltől, fejjel tette az ék elé Plsek keresztpasszát, az ék ballal 12-ről, kissé balról lő, de bevetődik elé hősiesen Belényesi.

60'
Sárga lap

Vágó Levente kap sárga lapot lökésért. Aztán mérgelődött, és a labdát is elrúgta.

60'

NAGY MENTÉS! Helmich remek passzát Derekas jobbal 10-ről, kissé jobbról kapura teszi, de blokkol a méterekről bevetődő Stronati!

55'
CSERE

Lamin Colley be, Puljic le, ékcsere.

53'
Sárga lap

Varga Bence kap sárga lapot reklamálásért.

52'

Corbu labdát szerez, éppen Puljic elé pattan róla a labda, az ék nem lő ballal 10-ről, középről, jobbra passzol a felfutó Levi felé... közbelép Belényesi, rálép a labdára, de nem sérül bele a mozdulatba.

47'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

Nagy O. jobb oldali beadása sokkal jobb.

46'

Levi jobb oldali szabadrúgását Nagy Zsolt a léc fölé vágja 16-ról, kissé balról.

46'
CSERE

Brandon Ormonde-Ottewill be, Slagveer le.

46'

34 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 4-szer lőttek kapura, 1-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 4/1.

46

BIZARR ÜGY borzolta a kedélyeket Kecskeméten: kikerült a keretből Banó-Szabó Bence, Szabó István vezetőedző fia. Miként hat ez az öltözőre, a Puskás Akadémia ellen készülő együttesre? Vasárnap kiderül. Az egyik legjobb képességű magyar klubcsapat ellen a házigazda most elfogadhatja a döntetlent, szerintem 2-2 lesz a vége. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Nem lesz ráadás.

42'

Nagy Zsolt kifejeli Nagy Olivér jobb oldali beadását.

41'

Corbu passzát Golla nem sokkal vágja a léc fölé nagy erővel jobbal, kissé jobbról, 28 méterről. Varga nagyot ugorva biztosított.

41'

Horváth balról ballal laposan középre gyötri a labdát, Pálinkás ballal lő 8-ról, de rosszul találja el a labdát.

40'

Banó-Szabó Bence eltiltása lejárt, ma betegség miatt nem játszik.

40'

Levi passza rossz balra Puljicnak, kirúgás.

39'

Plsek passzát Slagveer egyszerűen kivezeti az oldalvonalon túlra.

33'

A gól után: mezőnyharc. És nem a legizgalmasabb fajtából.

32'

Nagy O. ellöki Batikot, sárga lap nincs.

31'

Horváth passzol Nagy Olivér elé, aki harciasan megtartja a labdát Corbu mellett, jobbról jobbal középre ad, ahol Maceirast megelőzi Pálinkás, és öt méterről a léc alá lő, középre. Ballal: 1–0!

30
GÓL

PÁLINKÁS GERGŐ BETALÁL!

29'

A korner Vargáé.

28

NAGY MENTÉS! Puljic ad középre jobbról jobbal, középre ad, laposan, érkezik az ötösre Slagveer... de ment előle hatalmas becsúszással Katona.

27'

Leoni ballal 23-ról jócskán a léc fölé lő.

26'

Helmich a 16-os bal sarkáról a kapu túlsó alsó sarka mellé lő ballal.

26'

A Puskás Akadémia legutóbbi két idegenbeli bajnokija döntetlenül végződött. A kecskemétiek csütörtök este Balmazújvárosban kiestek a MOL Magyar Kupából a Merkantil Bank Liga listavezetője, a Nyíregyháza ellen (mlsz.hu).

26'

A KTE egyszer, a Puskás Akadémia egyszer sem nyert a legutóbbi öt fordulóban, előbbi négy, utóbbi három pontot gyűjtött ebben az időszakban. A lila-fehérek a Széktói Stadionban a Fehérvár elleni, legutóbbi vereségük előtt háromszor nyertek sorozatban.

22'

Puljic jobb oldali beadását kifejeli az ötösről Szabó, Pálinkás megindul, ellökik a felezőnél.

21'

Slagveer megindul a jobb szélen, de visszafordul.

21'

Szabó labdát szerez a jobb szélen, harciasan, de az indítása rossz.

20'

Maceiras jobb oldali bedobása Pálinkásé, a beadása Szabóé.

18'

Nincs telt ház, sőt de jó a hangulat a lelátókon.

16'

Horváth-szabadrúgás jobbról, rossz helyre rúgják a labdát a vendégvédők, de megússzák. Vágó bal oldali beadása rossz, Helmich jobbról az ötösre emel, Golla elfejeli a labdát Pálinkás elől.

12'
Sárga lap

Derekas Zoltán kap sárga lapot Nagy ellökéséért.

7'

Corbu jobb oldali beadását Nagy 12-ről jócskán a jobb alsó mellé fejeli.

6'

Mezőnyharc, kósza ívelésekkel és pocsékul sikerült szabadrúgásokkal. Egyébként remek az idő, jó a pálya talaja is.

2'

Horváth kissé balról 18-ról ballal a jobb sarok mellé lő.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta lilában, a vendégek tiszta fehérben.

De emlékezzünk meg Schumann Péterről is.

Müller Sándor és Juhász Péter emlékére gyászszünettel kezdünk.

Egy kis örökmérleg! A 10. találkozójuk jön az NB I-ben, a mérleg eddig teljesen kiegyenlített, mindkét csapat 3-szor nyert és ugyancsak 3-szor ikszeltek. A gólkülönbség 15–14 a felcsútiak javára.

2007, Csurka Ádám, i.

Eltiltott: Májer (piros lap) itt, Szolnoki (öt sárga lap) ott.

A hazaiaktól Szűcs, Nagy K., Nikitscher (mindkettő térdműtét után) sérült, Banó-Szabó beteg, a vendégektől Soisalo, Umathum, Komáromi,
maródi.

„A kecskemétieknek erős játékosaik vannak, nehéz feltörni az ötvédős hátsó sorukat, elöl pedig jó képességű labdarúgóik veszélyesek a kapura – folytatta Jonathan Levi, akinek 21 bajnokin egy gólja és három gólpassza van. – Nem ők játsszák az NB I leglátványosabb futballját, teljesen más stílust képviselnek, mint mi, de jó erőkből állnak, eredményesek. Olyan játékosok alkotják, akik ellen nem lehet félvállról venni egyetlen párharcot
sem, meg kell küzdeni ellenük. Az előrejelzés szerint napos idő vár ránk, úgyhogy nem lesz felázva a talaj – ez fontos szempont Kecskeméten. Legutóbb idegenben nagyon megszenvedtünk a KTE otthonában, emlékszem, négy egyes vereséget szenvedtünk a nyár legforróbb napján, viszont odahaza legyőztük három nullára, amiből lehet erőt meríteni. Idegenben valamiért gördülékenyebb a játékunk, igyekszünk ebből előnyt faragni. Szeretnénk a nyáron kilépni a nemzetközi kupaporondra, úgyhogy nincs mese, bele kell húznunk. Szoros lesz a versenyfutás, de csak arra tudok gondolni, hogy mi jövünk ki belőle győztesen.”

Legkorábban vasárnap érhet véget a csapat vesszőfutása, ám borítékolható, vért izzadva zárhatja csak le rossz szériáját, hiszen Kecskemétre utazik. A KTE idei négy hazai találkozójából hármat megnyert, ráadásul az elmúlt két évben bizonyította, senki sem mehet biztosra ellene.

„Ha tükörbe nézek, azt látom, hogy amióta felépültem a sérülésből és játszom, nem nyertünk mérkőzést, úgyhogy
lehet, én vagyok az akadálya a jó szereplésnek – mondta lapunknak tréfásan Jonathan Levi, a PAFC 28 éves,
egyszeres svéd válogatott szélsője, aki februárban térdfájdalmak miatt nem lépett pályára. – A viccet félretéve, nem tudom, miért szenved a csapat. Voltak jó meccseink és periódusaink annak ellenére, hogy a legutóbbi öt fordulóban nyeretlenek maradtunk. Említhetem
a DVTK elleni második félidőt, amikor szemre tetszetősen futballozva egyenlítettünk, vagy a legutóbbi, Fehérvár elleni bajnokit, amelyen nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját, rengeteg helyzetünk volt, mégsem sikerült otthon tartanunk a pontokat. A labdarúgás azonban azért is szép, mert kiszámíthatatlan, és nem feltétlenül az a csapat nyeri meg a meccset, amely jobban teljesít. Mindent megteszünk, hogy lezárjuk a balszerencsés sorozatunkat, keményen és lelkiismeretesen készülünk az idény hajrájára.”

A MEZŐNY LEGROSSZABB formájában lévő csapata jelenleg, akármilyen meglepő, a Puskás Akadémia. A felcsútiak a 22−26. fordulóban – a Kisvárdához hasonlóan – mindössze három pontot gyűjtöttek, ebben a szakaszban az NB I-ben egyedüliként nem nyertek mérkőzést, Hornyák Zsolt 2019-es vezetőedzői kinevezése óta még nem fordult elő, hogy öt meccsen csupán három pontot szerezzen az együttes.

Jonathan Levi, a Puskás Akadémia egyszeres svéd válogatott szélsője szerint a felcsútiak azon vannak, hogy megszakítsák ötmeccses nyeretlenségi sorozatukat
a bajnokságban – ehhez idegenben kell legyőzniük a Kecskemétet.