Végeredmény
0
Zalaegerszeg

90'

A ZTE KIÜTÉSES GYŐZELMET ARATOTT AZ UTOLÓS FÉL ÓRÁRA MEGFOGYATKOZOTT ÚJPEST ELLEN.

90'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK.

90'

Két perc lesz a ráadás.

85'

A ZTE ebben a bajnokságban vendégként csak egyszer, szeptember 24-én Székesfehérváron játszott döntetlent, ezen kívül 5-ször nyert, 7-szer vesztett. Házon kívül a legutóbbi 2 alkalommal pont nélkül maradt.

85'
CSERE

Geiger le, Varga György be.

84'
CSERE

Csoboth helyén Ganea folytatja.

81'
GÓL

GÓÓÓL! A CSEREKÉNT BEÁLLT NÉMETH DÁNIEL LŐTTE AZ ÖTÖDIKET. A TÁMADÓ 17 MÉTERRŐL BOMBÁZOTT LAPOSAN A HOSSZÚ, JOBB ALSÓ SAROKBA. 1–5

79'
CSERE

Mimet Németh Dániel váltotta a vendégeknél.

79'
CSERE

Szendrei le, Kovács Barbanás be.

75'

6321 a hivatalos nézőszám.

72'
CSERE

Mackot Mörschel váltotta a lila-fehéreknél.

72'
CSERE

Ambrose helyére Radosevics érkezett

70'

A lila-fehérek otthoni mérlege 6 győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség, ezzel nyolcadikok a hazai tabellán, a legutóbbi 2 alkalommal nem kaptak ki a Szusza Ferenc Stadionban (2–0 a Vidi, majd 2–2 a Mezőkövesd ellen).

67'
CSERE

Croizet le, Csóka Dániel be.

66'
GÓL

GÓÓÓL! EGY ZALAI KONTRÁT KÖVETŐEN MIM PASSZÁBÓL CROIZETR TALÁLT BE. 1–4

61'
11-es

GÓÓÓL! MANCE TIZENEGYESÉVEL MÁR 3–1 A ZTE JAVÁRA. A HORVÁT TÁMADÓ JOBBAL FÉLMAGASAN A KAPU KÖZEPÉBE BOMBÁZOTT, BANAI BALRA MOZDULT.

59'

A VAR is vizsgálja az esetet, és jóváhagyta. 11-es az Újpest javára.

59'
Piros lap

Keita a 16-oson belül hátulól elgáncsolta  a gólhelyzetben kiugró Mancét, ezért kiállította őt Rúsz játékvezető.

58'

A ZTE a Diósgyőr 5–1-es kiütésével vetett véget a hármas nyeretlenségi sorozatának (1 iksz, 2 vereség), egyben feledtette az előző heti debreceni 1–5-öt. Támadásban 2022 szeptembere óta először jutott el újra 5 gólig az NB I-ben.

56'

A kiugró Mance összecsúszott a kapujából kilépő Banaival. Kemény ütközés volt, de mindketten tovább játszanak.

53'
GÓL

GÓÓÓL! VEZET A ZTE MANCE RÉVÉN!  KISS BENCÉTŐL KAPOTT JÓ LABDÁT, 7 MÉTERRŐL A HOSSZÚ SAROK FELÉ KÜLDTE, A LABDA VÉGÜL A MENTENI IGYEKVŐ KEITA LÁBÁRÓL KERÜLT A KAPU KÖZEPÉBE, DE AMÚGY IS GÓL LETT VOLNA. 1–2

52'

Ljujics 20 méteres löketét Dombó lábbal küldte vissza a mezőnybe.

51'

Geiger távolról lőtt, fölé.

50'

Ljujics vezette be a labdát egészen a vendégek 16-osán belülre, aztán Szendrei jól lépett közbe.

50'

Bácsi Sándor, az újpestiek '90-es évekbeli legendás csatára végezte el a kezdőrúgást.

50'

Közel 7000 néző lehet a lelátókon, miután az egyik olyan újpesti szurkolói csoport visszatért, amelyik eddig bojkottálta  a mérkőzéseket.

50'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 1–1 AZ ÁLLÁS.

50'

Ljujics távoli próbálkozását blokkolták a zalaiak.

49'

A meccs kezdetéig ez a két csapat kapta a legtöbb gólt az NB I-ben, a ZTE 51-et, az Újpest 50-et. A zalaiaknak csak egy találat „hiányzik” ahhoz, hogy meglegyen a meccsenkénti 2-es átlagjuk.

47'

Újabb csere egyik oldalon sem volt.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45+3'

Keita csúsztatása csemege Dombónak.

45'

Öt perc lesz a ráadás.

43'

Az újpestiek jól kapcsolják ki a játékból Mancét, a zalaiak horvát centerét.

42'

Dombó bokszolta ki Huszti jobbról, a félpálya közeléből előreívelt szabadrúgását, majd Keita lőtt távolról jócskán fölé.

40'
Sárga lap

Mim buktatta Husztit, sárgát kapott érte.

39'

Csoboth Kevin az előző két újpesti meccsen betalált a ZTE-nek, tavaly áprilisban (3–2) az NB I-ben először triplázott, augusztusban (2–1) pedig már az 57. másodpercben gólt fejelt.

35'

Most éppen Mackot kellett ápolni.

34'

Ambrose lépett ki egyedül a jobb oldalon, ám 7 méterről a hosszú sarok mellé gurított. A kimozduló Dombó jól zárta a szöget.

33'
CSERE

Bedi nem tudja folytatni, Kiss Bence áll be a helyére.

31'
GÓL

GÓÓÓL! CROIZET 21 MÉTERES LÖVÉSÉVEL EGYENLÍTETT A ZTE.  A VOLT ÚJPETI JÁTÉKOS BALL LÁBAS BOMBÁJÁBA BANAI CSAK BELEÉRNI TUDOTT. 1–1

29'

Az Újpest pályaválasztása mellett lejátszott 48 bajnokijuk háromnegyedét, 36-ot nyertek meg a fővárosiak, 6 iksz és 6 zalai diadal mellett. A kék-fehéreknek legutóbb több mint 17 éve, 2006 szeptemberében, a rákospalotai Budai II László Stadionban sikerült idegenben győzniük (1–0) ebben a párharcban.

24'

Husztinak ez az első találta az Újpest színeiben.

22'
GÓL

GÓÓÓL!  HUSZTI 6 MÉTERES LÖVÉSÉVEL VEZET AZ ÚJPEST! A VOLT EGERSZEGI JÁTÉKOS AZ ÚJONC GEIGER BALRÓL ÉRKEZETT BEADÁSÁT KÜLDTE  A JOBBÖSSZEKÖTŐ HELYÉRŐL BALLAL A BAL SAROKBA. 1–0

21'

Újpesti szögletből újabb sarokrúgás lett, majd Ljujics beívelt labdáját Dombó a mezőnybe öklözte.

20'

Idei-oda flipperezett a labda a zalai 16-oson belül, majd a hátra húzódott Mance vágta ki előre.

16'

Banai védett gyors egymásutánban kettőt, a másodiknál Bedi jobb felsőbe tartó löketét ütötte oldalra.

15'

Mim 17 méteres lövését blokkolta szögletre Mack.

15'

A zalaiak az előző 6 egymás elleni mérkőzésükből csupán egyet tudtak megnyerni, 2022. novemberben a ZTE Arénában Szalay Szabolcs góljával 1–0-ra, pedig a lila-fehérek Csóka Dániel kiállítása miatt 35 percet emberelőnyben játszottak. Legutóbb, decemberben Egerszegen úgy végeztek 1–1-re, hogy Peter Ambrose találatát a hazaiak Medgyes Sinan lövésével a 86. percben egyenlítették ki.

12'

Husztit rúgta meg Mim, majd fel is borította, rövid szünet után folytatódott a meccs.

12'

Bedit szerelte szögletre Geiger, a beívelést Banai a mezőnybe bokszolta.

8'

Bedi rosszul tette bele a labdát egy felszabadító rúgásba, most a zalai játékos szorult ápolásra, de folytatja a játékot.

7'

Eddig kereken 90-szer csaptak össze a legfelső osztályban, 48-szor az Újpest nyert, a döntetlenek és a ZTE-sikerek száma egyaránt 21. A gólátlag elég magas, 3.3 meccsenként.

4'
CSERE

Simon helyére Andzulasz érkezett.

3'

Simon visszatért a pályára, de mivel aláfordult a bokája, nem tudja folytatni a játékot.

2'

Simon Krisztián maradt a földön egy Mimmel való ütközés után. Az újpesti játékost le kellett támogatni a pályáról.

2'

A hazaiak lila-fehér csíkos felsőben, lila nadrágban és fehér sportszárban, a vendég zalaiak tiszta feketében játszanak.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A kezdés előtt a napokban elhunyt Juhász Péter és Müller Sándor tiszteletére tartanak gyászszünetet.

Már a pályán vannak a csapatok.

A ZTE ugyanazzal a csapattal kezd, amely a múlt héten 5–1-re győzte le a DVTK-t.

Az Újpestnél Tamás Krisztián sérült, de Branko Pauljevics sincs a meccskeretben, a 20 esztendős Geiger Bálint viszont újoncként került be a kezdőbe.

Az Újpest 34 ponttal a kilencedik, a Zalaegerszeg 32 ponttal a tizedik a táblázaton.

A találkozót a Szusza Ferenc Stadionban rendezik meg, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Újpest–Zalaegerszeg mérkőzés online közvetítésében!