86'

Cipetic megindul a bal szélen, a beadása azonban a kapusé.

84
GÓL

SZÉPÍT A KISVÁRDA! Cipetic emel egy szabadrúgást az ötösre balról, jobbal, ALEKSANDAR JOVICIC megelőzi Demjént, és a kapu közepébe fejeli a labdát. Varju menteni szeretne, de csak a gólvonal mögül tudja kivágni a labdát. 2–1!

83

Lippai a jobb felsőbe fejelné a labdát Cipetic kiváló ívelése után, 13-ról, de hatalmas vetődéssel eléri a labdát Demjén!

83

Bognár passzát kissé jobbról, 12-ről jobbal kapura rúgja a volt várdai Hej, jobbra vetődve véd Kovács.

82'

Antonov emelését az ötös elől a kapushoz csúsztatja Stieber.

81'
Sárga lap

Lippai Tibor ellöki Kosznkovszkyt, sárga lap.

81'

Cipetic beadása magas középen Baloghnak.

80

A rétközi piros-fehérek házon kívüli mérlege 2 siker, 1 döntetlen, 9 vereség, az előző 9 idegenbeli meccsükből 8-at elbuktak és csupán Kövesden tudtak győzni (2–1).

80

Az MTK az idénybeli első 2 hazai találkozóját ikszre hozta, azóta 6-szor nyert, 4-szer vesztett, a legutóbbi 4 otthoni összecsapását váltakozva győzelemmel, illetve fiaskóval zárta.

79
CSERE

Mario Ilievszki be, Makowski le, szélsőcsere.

79'

Varju egy csel után jobbal a bal felső mellé lő 13-ról, kissé jobbról Makowski mellől.

77'

Filipovics 22 méteres lövése és Lippai tízméteres fejese is a hazai védőké.

77'
CSERE

Végh Bence be, Molnár váltja.

77'

Navrátil egy jó csel után ballal 12-ről Kádárba lő, Molnárt kell ápolni közben, begörcsölt.

71'

Kosznovszky remek passzát kissé balról, 12-ről Stieber ballal kapura lövi, balra vetődve nagyot véd Kovács!

68'

Stieber levétele jó, a beadása nem.

66'

Antonov az előző 10 bajnokiján 10 kanadai pontot szerzett!

65'

Antonov: 23 meccs az idényben, 5 góllal és 8 gólpasszal.

65'

A Kisvárda a DVSC elleni december 2-i hazai 0–0 óta nem ikszelt, az előző 5 fordulóban felváltva vesztett, illetve nyert. Ha továbbra is ebben az ütemben folytatja, most egy győzelemnek kellene következnie.

64'
CSERE

Nemanja Antonov be, Kovács Patrik le. Csere posztra.

64'

A fővárosi kék-fehérek legutóbb kétgólos előnyt engedtek ki a kezükből Egerszegen (2–2),  és az előző 6 bajnokijukból mindössze egyet, a Mezőkövesd elleni hazai találkozójukat nyerték meg (3–1). Tavasszal az Újpest elleni 3–0-s nyitány óta mindig kaptak gólt, összesen már 18-at, ami magasan a legtöbb az élvonalban.

62'
CSERE

Wellingtont Boban Nikolov váltja, karmestercsere.

61'
CSERE

Bohdan Melnik be, Lucas le, szűrőcsere. Melnik az új csk.

60'

Cipetic egy csel után jobbal a bal alsóba lőne 17-ről, vetődve véd Demjén.

59'

Jovicic és Wellington beadása is a hazaiaké, Varjué, ill. Katáé.

58'

Újabb kettős csere lesz.

57'

Stieber passzát a bal sarokba rúgná Molnár ballal 12-ről, nagyot vetődve véd Kovács, de les.

56'

Kovács P. bedob egy cselt a 16-os bal sarka és Navrátil előtt, majd jobbal a bal, azaz a túlsó alsó sarok mellé lő.

55'

Az MTK vendéglátóként még sosem nyert még a Várda ellen, 3-szor ikszelt, 4-szer kikapott, valamennyiszer egy góllal. Az első 3 alkalommal 1–0-ra, majd 2021 augusztusában 2–1-re. Legutóbb, a 3. fordulóban 0–0-ra végeztek a fővárosban. A szabolcsi gárda tehát még veretlen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, pedig a Honvéd ellen is játszott ott és ellene mindháromszor győzni tudott.

54'

A kék-fehérek az egyetlen diadalukat 2021 februárjában, idegenben aratták a szabolcsiak ellen (2–0). Azóta 6 bajnokin csak 2  gól nélküli döntetlen jött össze nekik, és közben összesen 2-szer találtak be a szabolcsiak hálójába. Legutóbb Kisvárdán 3–1-re nyertek a piros-fehérek.

53'

Jovicic szereli becsúszva Molnárt az ötös bal sarka előtt.

50'
Sárga lap

Jaroslav Navrátil ellöki a felezőnél a meginduló Kovácsot, sárga lap.

49'

Varju szereli Cipeticet, Wellington távoli lövése kapuscsemege.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Mesanovic le, Andrija Filipovics váltja.

46'
CSERE

Szpaszics az öltözőben maradt, Balogh Norbert a helyén.

46'

Kettős csere lesz.

46'
Fotó: Földi Imre

46'

Szóval nincs még lefutva ez a meccs!

46'

49 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 8-szor lőttek kapura, 5-ször annak felületére, a másik oldalon ez az arány 11/2.

46'

46

NEM A KEDVENC ELLENFELE az MTK-nak  a Kisvárda, hazai pályán többször is pofont kapott tőle, és ezúttal sem számíthat könnyű kilencven percre. Feczkó Tamás ült már a fővárosi klub kispadján, neki biztosan nagyon nem mindegy, mi lesz az eredmény, és ha a várdai játékosok is próbálnak kapaszkodni az utolsó szalmaszálak egyikébe, bármi megtörténhet. ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Wellington jobbal remekül ad be, Jovicic hatról a jobb alsó mellé fejeli a labdát. ZICCER VOLT!

44

Lucas passzol Wellington elé. Nem pontos a lövés, ballal a bal alsó mellé lő 17-ről, középről.

44'

Két perc a ráadás.

44'
CSERE

Stieber Zoltán váltja a lesérült, 30 éves bosnyák éket.

44

A Magyar Kupában van 4 kanadai pontja, a Kozármisleny s a III. Kerület ellen.

44

Jurina: 15 bajnoki az idényben, 2 góllal, 0 gólpasszal.

44'

Jurina visszatér közben.

43'

Bognár: 26 meccs, 8 góllal és 10 gólpasszal.

42'

Molnár: 20 meccs az idényben, 6 góllal és 2 gólpasszal.

41'

Jurinát feltartja testtel Jovicic egy felpattanó labdánál, rosszul lép a támadó, ápolást kér.

40
Sárga lap

Aleksandar Jovicic kap egy sárga lapot is.

40

Jovicic lekönyökli Jurinát.

39

Mesanovic bal oldali beadása is a kapusé.

39'

Cipetic jobb oldali beadását Makowski jobbal az ötös bal sarkáról Varjúba vágja, a labda visszapattan a várdai játékosra, onnan a kapushoz.

37'

Varju megindul, Makowski ellöki. Gyors szabadrúgás, aztán Molnár ballal 16-ról, kissé jobbról lő... éppen Kovács keze közé.

35'
11-es

ÉS JÖN BOGNÁR ISTVÁN IS, aki jobbal a kapu közepébe lő. Kovács jobbra vetődött, alatta ment el a labda. 2–0!

34
VAR

A VAR szerint is 11-es jön.

34'

11-ES! Lucas a 16-os jobb oldalán belül teljesen fölöslegesen felrúgja Varjút, becsúszva.

33

A másodikat jobbal nem sokkal vágja a léc fölé középről, 7 méterről, kapásból Lippai. Szép jelenet volt!

33'

Navrátil megindul a jobb szélen, de közbelép az utolsó pillanatban Kata.

32

Lucas első kornere Varjué...

32'

Széles bal oldali beadását kapura tolja az ötös elől Wellington. Nem veszélyes.

30'

A Kisvárda augusztus 11-én 0–0-ra végzett a Hungária körúton, azóta mindössze egyszer játszott döntetlent az OTP Bank Ligában. A legutóbbi négy meccséből kettőt megnyert, kettőt elveszített (mlsz.hu).

29'

A pesszimista számítások szerint még az MTK sincsen teljes biztonságban, csak négy pontot gyűjtött a legutóbbi öt fordulóban. Ám tizenkét pont az előnye a Kisvárdával szemben, egy hazai győzelemmel jó nagy lélegzethez jutna.

28'

Mezőnyharc.

24'

Szpaszics szép bal oldali beadását Mesanovic nyolcról a bal sarok mellé fejeli, majd Cipetic lő kissé jobbról, 16-ról ballal a léc, a jobb felső fölé egy szép csel után.

18'
GÓL

VEZET AZ MTK! Egy jobb oldali Hej-bedobás után MOLNÁR RAJMUND elé fejeli a labdát Nagy, a szélső lefordul Lippairól, és ballal a bal alsóba lő picit balról, 10 méterről. A vetődő kapus csak beleérni tudott: 1–0!

16'

Wellington ballal 17-ről a kapus ölébe lő.

15'

Varju indítása után Széles odalép Bognárnak, de aztán a hazai karmester Jurina elé passzolja a labdát, az ék az ötös jobb sarka elől jobbal a kilépő Kovácsba lő... a labda felperdül, aztán a kapus elé hullik.

12'

Makowski balról Mesanovic elé passzol, aki kissé balról, 18-ról jobbal a léc alá lőne, de véd Demjén. Középre tartott a labda.

10'

Hej passzát Nagy ballal 23-ról kapura rúgja... Kovács magabiztosan fogja a labdát, vetődnie sem kellett ehhez.

9'

Varju passzát lekészíti Molnár Kosznovszkynak, aki jobbal 17-ről egy védőbe lő.

9'

Szpaszics bal oldali, ballábas beadása a kapusé.

8'

Nagy passza után Kovács kicselezi a balon Navrátilt, a beadást kifejeli középről Lippai.

8'

Jovicic felépült a meccsre a derékbántalmaiból.

7'

Ötvös a kispadon sincs, jelenti az M4Sport+.

7'
Sárga lap

Marin Jurina kap sárga lapot Jovicic felrúgásáért.

3

Molnár kap jó passzt Kádártól, ballal az ötös bal sarkáról kapura lő, blokkol Széles, de lesen volt előtte a labdába beleérő Jurina.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT!

A hazaiaktól Bobál D. (Achilles-ín-műtét után) és Thiam sérült, a vendégektől Alic (térdműtét után), D. Kovacic (térdbántalmak) és Matic (beszakadt a vádlija) maródi.

Ötvös Bence megsérült a bemelegítés alatt, Lippai ugrott be a helyére.

Eltiltott: a várdai Camaj (öt sárga lap).

2014, Myke Ramos

Egy kis örökmérleg! A 12. összecsapásuk jön az élvonalban, a mérleg a vendégek jelentős fölényét mutatja: 1 MTK-győzelem, 3 döntetlen, 7 Kisvárda-siker.

A Kisvárdának kifejezetten jól megy az MTK ellen az élvonalban, a két együttes 11 egymás elleni bajnokijából hetet a Kisvárda nyert meg, három döntetlen mellett pedig csak egyszer győztek a fővárosiak. Legutóbb november 25-én találkozott egymással a két csapat, akkor 3–1-es Kisvárda-győzelem született.

A Feczkó Tamás irányította együttes az elmúlt hetekben legyőzte a Mezőkövesdet (2–1) és a ZTE FC-t (1–0) is, ám a riválisok jó eredményei miatt nem tudott közelebb kerülni a bennmaradáshoz. „Nagy csalódásként értük meg a múlt heti kecskeméti vereséget és a játékunkat – mondta Feczkó Tamás, a Kisvárda Master Good vezetőedzője a klub oldalának. – Nagyon bíztunk a jobb teljesítményben és a győzelemben, hogy ez elmaradt, a mérkőzést követő első edzésen letargikus volt a hangulat. Mindenki tudja, minden egyes mérkőzésen az életünkért küzdünk, ezt nem kell hangoztatni. Elszántak és bizakodóak vagyunk, abba  kapaszkodunk, hogy Mezőkövesden és a Zalaegerszeg ellen is nyerni tudtunk, a Paks ellen pedig a második félidőben nagyon jól futballoztunk, és Kecskeméten sem volt különösebb gond a teljesítményünkkel hatvan percig. Keményen dolgoztunk most is, ennek látszódnia kell a teljesítményünkön vasárnap, és persze rajtunk igazán már csak a győzelem, a győzelmek segítenek.”

Egyre kevesebb van hátra a bajnokságból, a Kisvárdának így egyre kevesebb az esélye a bennmaradásra, ám a szabolcsi együttes nem adja fel, vasárnap az MTK otthonából vinné el a három pontot. AZ UTOLSÓ SZALMASZÁLBA kapaszkodna a Kisvárda. A szabolcsi együttes továbbra is kieső helyen áll az OTP Bank Ligában, hátránya kilenc pont a már bennmaradó, tizedik helyezett Zalaegerszeg mögött, így élet-halál mérkőzés vár rá vasárnap az MTK Budapest otthonában. Kilenc bajnoki van még hátra az idényből, a Kisvárdának sürgősen el kell kezdeni gyűjteni a pontokat, ha bent akar maradni az élvonalban.

„A múlt sosem számít, abból most sem tudunk kiindulni, de valamiért így alakult, hogy ebben a párosításban eredményes a Kisvárda, különösen idegenben – folytatta Feczkó Tamás, aki korábban az MTK vezetőedzője is volt. –Természetesen arra törekszünk, hogy folytatni tudjuk a sorozatot.”