Szécsi lábában volt a Loki győzelme, de 7 méterről mellé perdített.

Lenzsér hibája után Szécsi nagy helyzetben fölé bombázott.

CSERE

Bárány helyére Loncsar állt be.

85'
GÓL

GÓÓÓL! Papp közeli lövésével egyenlített a Paks. Osváth jobb oldali centerezése Bödéről pattant a felé, végül azonban a gólvonaltól 3 méterre helyezkedő Papp lábáról került a bal alsó sarokba. 1–1

85'
CSERE

Hahn Le, Skribek be.

84'
CSERE

Kovács K. le, Szélpál be.

78'
CSERE

Dominguest Bódi váltotta.

78'
CSERE

Romancsuk le, Ojediran be.

78'
CSERE

Manrique helyére Szuhodovszki érkezett.

77

A Hahn elleni fault után Horváth 22 méteres szabadrúgása alig tekeredett a fölső sarok mellé.

76'

Lagator hibája után Böde lépett ki, Romancsuk mellett egy csel után lőtt, de nem elég pontosan, így Megyeri vetődve megfogta a labdát.

76'

A Lagatorról lecxsorgól labdát Lenzsér próbálta 19-ről kapura küldeni, de lecsúszott a labda lábáról.

74'

A Sofascore szerint eddig Dreskovics a mezőny legjobbja 8.3-as értékeléssel.

73'

Idegenben egálban a DVSC játszotta a legtöbb döntetlent a mezőnyből, 4-et – ezen kívül 2-szer győzött és 5-ször maradt alul, így a középmezőnyben foglal helyet a vendégtabellán.

72'
CSERE

Balogh Balázs le, Horváth Kevin be.

71'

Szabó beadását Böde megcsúsztatta, Papp sarokkal akarta kapura küldeni, de Megyeri résen volt és megfogta a labdát.

70'

Debreceni szöglet után Romancsuk 7 méterről fölé fejelt, majd ápolást kért, de tovább játszik.

68'

Szécsi beállása óta többet birtokolja a labdát a Loki.

67'

Dzsudzsák beadása Lenzsérről szögletre vágódott, a beívelés után Lagator fejese nem jelentett veszély a hazai kapura.

64'

Jobb oldali szöglet után Ferenczi 16-ről fölé lőtt.

63'
CSERE

Szabó Bálint helyén Vas folytatja a játékot.

62'

Dreskovics mellel tett ártalmatlanná egy paksi lövést.

61'

Bárány ugrott ki egy vendégkontrából, már majdnem elhúzta a labdát Simon mellett, de a fiatal kapus leszedte a lábáról.

61'

A Paks legutóbb, a ZTE ellen (3–4) vesztette el idénybeli otthoni veretlenségét, de 9–1–1-es mérlegével még így is vezeti a hazai táblázatot. A zalaiakon kívül korábban még az MTK tudott pontot rabolni (0–0) a Fehérvári úti stadionból.

59'
CSERE

Vajda le, Szécsi be. A labdatartást szerezné növelni ezzel a vendégeknél Szrdan Blagojevics vezetőedző.

58'

Teljesen beszorult a kapuja elé a Loki.

56'

Nyom a Paks, Böde elől felszabadítottak a Loki védői, a labda Kovács elé került, akinek 8 méteres lövését Megyeri kiütötte a bal felső sarokból. Bravúr volt a  javából!

55'

Balogh és Ferenczi ütközött a Loki játékosa lenn maradt a földön, de folytatja.,

54'

Böde ugrott ki a balösszekötő helyén, de a védőjétől  szorongatva 11 méterről mellé gurított.

52'

2489 a hivatalos nézőszám.

51'

Hazai helyzet! Böde kapuba tartó fejesét a léc alól fejelte ki szögletre Dreskovics.

49'

Hahn elzárással igyekszik helyet csinálni a 16-oson belül Bödének.

48'

Lenzsér vállal odébb lökte Romancsukot, akinek leesett a cipője, ezért állt a játék.

46'
CSERE

Csere a Paksban: Tóth Barnát Böde Dániel váltotta.

45+3'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, DZSUDZSÁK KORAI GÓLJÁVAL ELŐNYBEN A LOKI. 0–1

45+2'

Kovács beadását húzta le Megyeri.

45+2'

Domingues balról érkezett visszagurítása okozott gondot a hazai védelemnek, végül Vajda megrúgta Pappot, szabadrúgás kifelé.

45'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45'

A vasárnap a kék-fehérek ellen két gólt szerző  veterán tolnai támadó, Böde Dániel a mérkőzések számában utolérte a 463 meccsel az NB I-es örökrangsorban 6. helyen álló újpesti legendát, Szusza Ferencet, a gólok sorában pedig beérte az ugyancsak 147 góllal a 32. helyen álló Nikolics Nemanját (Kaposvár, Fehérvár). A mai a 464. mérkőzése az élvonalban.

45'

Az első félidőben a Debrecen akarata érvényesült, de a második félidőre érkezik majd Böde a hazaiaknál.

45'

Három perc lesz a ráadás.

44'
Sárga lap

Osváth rúgta meg Vajdát, neki is járt érte a sárga.

37'

A debreceniek másodedzőjének, Dejan Fijalának is kiosztott egy sárgát Bognár játékvezető.

36'
Sárga lap

Vajda lerántotta a földre Osváthot, ez is sárga.

35'

Dzsudzsák harcolt ki szögletet a jobb oldalon, a beívelés után nagy nehezen felszabadítottak a tolnai védők.

31'

Hahn ugratta ki középen Tóthot, aki hosszan vette át a labdát, majd megrúgta Megyerit, aki fájlalja a rúgás helyét.

29'

Hahn kevergetett a Loki 16-osán belül, majd a centerezése visszapattant rá, így kirúgás a debrecenieknek.

28'
Sárga lap

Lagator rúgta fel Kovácsot az oldalvonalnál, villant neki a sárga.

27'

Az előző 5 fordulóban csupán 6 pontot (2 győzelem, 3 vereség) zsebelt be a Debrecen, és ezalatt az ő meccsein esett a legkevesebb gól (9), 4–5-ös gólkülönbséggel. A Loki 3 legutóbbi bajnokija 1–0-ra végződött – kétszer az ellenfél és csak egyszer a piros-fehérek javára. Az egy találat már most is megvan!

24'

A Loki egyáltalán nem engedi kibontakozni a Paksot, minden hazai játékos mellett azonnal ott terem egy debreceni.

22'

Az éllovas Paks az előző 6 bajnokijából 5-öt megnyert, egyedül a ZTE-től kapott ki. Érdekesség, hogy közülük csak a legutóbb, az MTK otthonában aratott sikere (2–0) volt egygólosnál nagyobb.

20'
Sárga lap

Domingues eljátszotta, hogy Kovács faultolta, sárgát kapott érte.

19'

Kinyik 23 méteres lövését ütötte ki a léc alól Megyeri.

19'

Baranyai leütközte Osváthot a bal oladi szögletzászlónál, szabadrúgás a Paksnak.

16'

Megyeri egészen a jobb oldalvonalig kifutva hatástalanított egy paksi támadást.

14'

Az atomvárosban 5-ször született hazai siker, 10 iksz és 6 debreceni győzelem mellett. A Loki ez előző 3 alkalommal gólképtelen volt Pakson (0–1, 0–0 és 0–2). Szeptemberben Windecker József fejjel, Könyves Norbert lábbal talált be a DVSC-nek, amely legutóbb 2022 márciusában David Babunszki góljával nyert idegenben a zöld-fehérek ellen. A debreceniek két éve elteltével találtak be ismét a paksi stadionban.

11'
Sárga lap

Tóth Barna küldte földre Dreskovicsot, sárga lapot kapott érte.

9'

Megyeri bokszolt ki egy paksi szögletet, majd a másik oldalon Bárány kiugratása hosszú lett Dominguesnek, így Simoné lett a labda.

8'

Lesesett a zászló az egyik sarokban, ezt kellett visszarakani, ezért állt a játék.

8'

Az eddigi 41 élvonalbeli találkozójuk alapján jelentős a DVSC fölénye, az örökmérleg 7 paksi sikert, 15 döntetlent és 19 Loki-győzelmet mutat. Az előző 6 találkozójukból 3-at nyertek meg a debreceniek és 1 döntetlen mellett csak 2-t a tolnaiak. Legutóbb a Nagyerdei Stadionban a rozsnyói születésű, 19 esztendős Vajda Botond találatával győztek 1–0-ra a hajdúságiak.

4'
GÓL

GÓÓÓL! Vezet a Loki! Manrique lövését tolta ki szép vetődéssel a jobb sarokból Simon, majd Ferecnczi balról az alapvonaltól visszagurított, az üresen álló Dzsudzsák pedig a 11-es pont tájáról ballal a bal sarokba lőtt. 0–1

4'

A Paks 49 ponttal vezeti az NB I tabelláját, a Debrecen 32 ponttal a hatodik. Amennyiben a Loki ma nyer, megelőzi a Kecskemétet és feljön az ötödik helyre.

3'

A tolnaiaknál a kapus Szappanos térdszalaghúzódás, a gólerős középpályás, Windecker részleges combajlítóizom-szakadás miatt hiányzik, de sérülés miatt  ezúttal Haraszti és Könyves sincs a keretben. A debrecenieknél Kusnyír (keresztszalag-szakadás), Pellumbi (térdsérülés) és Úlfarsson (izomsérülés) maródi.