VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 2–0-RA NYERT A VENDÉG ÚJPEST FELCSÚTON.

Időhúzó csere a vendégeknél: Doka lement, Kiss Tamás állt be.

Fotók: Török Attila

85'
(Fotó: Török Attila)

83'

A lila-fehérek 2–2–7-es mérlegükkel a 10. helyen állnak a vendégtabellán, a legkevesebb gólt szerezték, 9-et és a legtöbbet kapták, 26-ot, az előbbit egálban.

79'
CSERE

Ambrose lement, a helyére Ganea érkezett.

76'

Bár a Puskás Akadémia a Pancho Arénában legutóbb 6–1-re kiütötte az MTK-t, de így is csak 3 csapatot előz meg a hazai táblázaton. Otthon az egész mezőnyből a legtöbb döntetlent játszotta, 6-ot, emellett 3-szor nyert, 2-szer pedig vesztett.

75'
CSERE

Corbu le, Bévárdi be.

75'
CSERE

Batikot Szolnoki váltotta.

75'

Az Újpest vasárnap a Fehérvár ellen több mint 4 hónapos szünet után tudott újra hazai pályán nyerni (2–0) és a bajnokság során ez volt a második találkozója, amelyet kapott gól nélkül hozott le.

74'
GÓL

GÓÓÓL! RADOSEVICS A JOBB OLDALI OLDALVONAL MELLŐL BALLAL A KAPU ELÉ ÍVELT ÉS OT ANDZULASZ 6 MÉTERRŐL A HOSSZÚ, JOBB SAROKBA CSÚSZTATOTT. 0–L

71'
Sárga lap

Radosevics is besárgult lerántásért.

70'
CSERE

Ljujics le, Csoboth be az újpestieknél.

70'
Sárga lap

Batik kapott sárga lapos figyelmeztetést.

69'

Levi lövése megpattant, de Banai nagyot védett.

68'

A felcsúti együttes hullámzóan szerepel tavasszal, az előző 5 forduló alapján 2 diadallal, 1 döntetlennel és 2 vereséggel ötödik a formatabellán, viszont ebben az időszakban holtversenyben a második legkevesebb gólt kapta, 4-et.

66'

A PAFC pályaválasztása mellett 12 bajnoki összecsapás után a felcsútiak állnak jobban: 6 hazai győzelem, 4 újpesti siker és csupán 2 döntetlen. A legnagyobb különbség tavaly áprilisban alakult ki közöttük: a felcsútiak 5–1-re ütötték ki a lila-fehéreket, akiknek a kispadjáról azt követően távozott Milos Kruscsics.

65'
CSERE

Komáromit Mondovics váltotta a PAFC-ban.

53'
Sárga lap

Corbu is besárgult, mert felugorva letaglózta Radosevicset.

51'

Golla fejese akadt el egy újpesti védőben, érik a hazaiak gólja.

50'

Levi balról 10 méterről ballal célozta meg a hosszú sarkot, Banai nyújtózva éppen szögletre tudta tenyerelni.

48'

Maceiras előreívelését Levi alig csúsztatta a léc fölé. Banai rajta volt a labdán.

46'
CSERE

Brandon nem jött ki a pályára, Soisalo váltotta a felcsútiaknál.

45+4'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AMBROSE KORAI GÓLJÁVAL VEZET AZ ÚJPEST. 0–1

45+3'

Mi maradt ki a hazai kapu előtt! Tamás bal oldali beadását Ambrose háttal állva visszajátszotta Radosevics elé, aki 14 méterről jobbal centikkel lőtt a jobb felső sarok mellé.

45+2'

Egy jobb oldali beadást Plsek előre vetődve fejelt 12 méterről mellé.

45+1'

Levi lövését Banai kibokszolta, a kipattanót Stronati fölé fejelte. Négy perc lesz a ráadás.

45'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45'

Koburi küldte földre Komáromit a 16-os előtt, jó helyről jöhet szabadrúgással a PAFC.

44'

Ambrose bal oldali beadására középen nem érkezett jó ütemben csapattárs.

41

Nagy Zsolt passzolt Plsekhez, akinek a lövését Andzulasz blokkolta, majd egy beadást is kifejelt szögletre a görög védő.

38'

Itt lehetett volna a második! Tamás centerezését Ambrose 4 méterről,  egy védő szorításából alig küldte a jobb sarok mellé.

35'

Az előző 12 egymás elleni bajnokijukból 9-et nyertek meg a felcsútiak és csak 1-et a lila-fehérek, 2022 márciusában a Megyeri úton 2–1-re. Legutóbb, novemberben Újpesten a duplázó Artem Favorov második, 90. perces találatával hátrányból fordítottak az akadémisták (2–1).

34'

Beadásokkal igyekszik zavart kelteni a PAFC, de ezeket rendre kivágják az újpesti védők.

33'

A PAFC eddig labdabirtoklásban is alig múlja felül az Újpestet (52–48 százalék).

31
Sárga lap

Keita kapott sárga lapot. Karakó ezúttal túl szigorú volt, mert az újpesti védő nem a kiugró Nagy Zsoltot, hanem a labdát találta el.

30'

Nagy Zsolt lökte el Andzulaszt az újpesti büntetőterületen belül, az Újpest jöhet szabadrúfgással.

29'
CSERE

A sérült Favorov le, Levi be.

28'

A felcsúti csapatnak még nem volt kaput eltaláló lövése.

26'

Újpesti támadásnál Mörschel továbbított Ambrose-hoz, de kirúgták a labdát a center elől.

22'

Letámadással próbálkozik a Puskás Akadémia, már az ellenfél 16-osánál.

19'

Vezetés birtokában visszahúzódott kapuja elé az Újpest.

17'

2013 és 2016 között az első 7 bajnoki csatájukból 5 döntetlent hozott, azóta viszont csak a 2022. októberi, három piros lapos újpesti, valamint az augusztusi felcsúti találkozójukon ikszeltek, mind a kétszer 3–3-ra. Utóbbi mérkőzésen a hazaiaktól akkor az eltiltása miatt most hiányzó Lamin Colley duplázott, a lila-fehérek mindhárom gólját Matija Ljujics lőtte.

14'

Komáromit próbálták megjátszani a felcsútiak, ám ellökte Tamást, így szabadrúgás kifelé.

11'

Ambrose az őszi újpesti találkozón is betalált a Puskás Akadémiának.

10'
GÓL

GÓÓÓL! AMBROSE KÖZEL LÖVÉSÉVEL VEZET AZ ÚJPEST! RADOSEVICS REMEKÜL UGRATTA KI A BAL OLDALON LJUJICSOT, AKI REMEKÜL TÁLALT KÖZÉPRE, ÉS A VÉDŐK MÖGÜL KILÉPŐ AMBROSE 2 MÉTERRŐL, KISSÉ JOBBRÓL JOBBAL A KAPU BAL OLDALÁBA PASSZOLT. 0–1

9'

Ezúttal azért állt a játék, mert Favorov rúgta meg Ljujicsot.

7'

A hazaiaknál négy, a vendégeknél csak két magyar játékos van a kezdőben.

6'

Ljujics lőtt a 16-oson kívülről magasan fölé.

5'

Favorovot úgy néz ki, mégis le kell cserélni, Levi készül beállni a helyére.

4'

Az újpestiek szektorába minden jegyet eladtak.

3'

Favorovot kell ápolni egy Radoseviccsel történt ütközés után, de folytatja.

2'

Huszonhétszer meccseltek az NB I-ben, a találkozóik több mint a felét, 14-et a Puskás Akadémia nyerte meg – 7 iksz és 6 újpesti diadal mellett. A gólátlag elég magas, 3.6/mérkőzés!

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés.

A Puskás Akadémia tiszta feketében, az Újpest tiszta fehérben játszik.

Már jönnek a pályára a csapatok.

Az Újpest ugyanazzal a tizenegy játékossal kezd, mint múlt vasárnap a Fehérvár ellen.

A Puskás Akadémia kezdője két helyen változott az előző fordulóhoz képest: Szolnoki helyére Golla, Nissila helyére Corbu került be.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Puskás Akadémia–Újpest mérkőzés online közvetítésében!

A 24. forduló nyitó találkozóját a felcsúti Pancho Arénában rendezik meg, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

A Puskás Akadémia 35 ponttal a negyedik, az Újpest 27-tel a tizedik a táblázaton.

A felcsútiaknál nagy veszteség, hogy öt sárga lap miatt nem léphet pályára gólerős gambiai centerük, Lamin Colley, aki a korábbi meccseken már 4-szer betalált az Újpest hálójába.