92'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, mindkét csapat egy ponttal gazdagodott. 1–1

92'

Komáromi dekázgatott a hazai 16-oson belül, de jött Stephen és kivágta a labdát szögletre.

90'

Két perc lesz a ráadás.

90'

Kampecisz életerős lövése alig kerülte el a bal kapufát.

89'

Maceiras beadása után Odincov jól kifutva leszedte a labdát Colley feje elől.

83'

A 6–1–4-es mérlegével a vendégtabellán második Puskás Akadémia sorozatban harmadszor játssza idegenbeli találkozóját Kelet-Magyarországon. Az előző kettőn felemásan szerepelt: a 2–0-s kisvárdai diadala után Debrecenben 1–0-ra alulmaradt.

82'
CSERE

Bényei lement, Kampecisz érkezett a helyére.

82'
CSERE

Vallejo helyén Popadiuc játszik tovább a hazaiaknál.

80'

Franchu jobbról az alapvonalnál vezette kapura a labdát, de Pécsi jól zárta a szöget, így szögletre hárított.

79'

Levi lövése éppen Colleyt találta telibe, aki ráadásul lesen is volt, pedig a sarok felé tartott a labda.

78'

A Diósgyőr otthoni mérlege 5–2–4, az előző 4 miskolci találkozóján mindig legalább 3 gól esett. Legutóbb a Vidi ellen 3 meccses hazai nyeretlenségüknek vetettek véget a piros-fehérek.

77'

Minden támadást igyekeznek Colley fejére játszani a felcsútiak.

76'

Komáromi szabadrúgásából Stronati fejelt kapura, Odincov lehúzta a éabdát.

73'

A dobogóért küzdő Puskás Akadémia az MTK 6–1-es kiütése után legutóbb 1–0-s vereséget szenvedett Debrecenben, és az előző 5 fordulóban csupán 6 pontot gyűjtött (2 győzelem, 3 kudarc), és továbbra is 5 pont a lemaradása a harmadik helyen álló Fehérvártól.

72'
Sárga lap

Colley megkapta az idénybeli ötödik sárgáját.

70'

Komáromi távoli lövése méterekkel kerüllte el a kaput.

69'
CSERE

Csere a hazaiaknál: Pozeg Vancas helyére Franchu állt be.

68'

Nagy Zsolt lefordult Szatmáriról, a lövését Odincov szép vetődéssel kiütötte, majd Stephen szögletre tisztázott.

65'
CSERE

Jurek le, Pernambuco be.

65'
CSERE

Edomwonyi lement, Szabó Levente érkezett.

64'

Kettős csere a hazaiaknál.

62'

A Diósgyőr kedden a Magyar Kupában 4–2-re verte a ZTE-t, így egymást követő két tétmérkőzésén jutott 4 gólig. Hasonlóra korábban 2006 novemberében, Csank János edzősége idején volt példa: akkor előbb a kupában a Sopront 4–1-re, majd az NB I-ben a Győri ETO-t 4–3-ra győzte le a DVTK.

61'

Levi 18-ról célozta meg a kaput, fölé.

60'

Colley talált be a hazai kapuba, de lesről, így marad az 1–1.

59'

Nagy Zsolt lövése Geráról szögletre került,  majd a lendülő lába eltalálta a diósgyőri játékos vállát, de nincs komoly baj, folytatja a játékot.

57'
Sárga lap

Gera Dániel is besárgult, mert rátartott Brandon lábára.

55'

A DVTK idénybeli harmadik vezetőedzője, Vladimir Radenkovics bemutatkozó mérkőzésén hazai pályán 4–0-ra lelépte a 18. perctől 10 emberrel játszó Fehérvárt, és ezzel megszületett az első 2024-es győzelme. Négygólos fölénnyel előzőleg 4 évvel ezelőtt, 2020. február 29-én a Honvéd vendégeként (4–0) a Hungária körúton tudott nyerni az élvonalban, a hajrában akkor is létszámfölényben futballozva.

54'

4805 a hivatalos nézőszám.

53'

A sárga lapos Szolnoki lökte a földre Edomwonyit, de a felcsúti játékos megúszta a kiállítást.

49'
GÓL

GÓÓÓL! Gera 17 méteres, csavart lövése a jobb felső saroknál találta el a kapufát, onnan a bal oldali lécre pattant, majd Edomwonyi elé, aki a kapust megelőzve közelről kiegyenlített. 1–1

46'
CSERE

Nissila helyén Levit folytatja.

46'
CSERE

Batik le, Colley be.

46'

Kettőt cserélt a Puskás Akadémia.

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek, előny a vendég felcsútiaknál.

45'
Második félidő

Elindult a második játékrész.

45'
GÓL

GÓÓÓL! Plsek közeli fejesével vezet a Puskás Akadémia. Bal oldali szöglet után ide-oda pattogott a labda a hazai 16-oson belül. Nagy Zsolt lövése Lundról Nissilához pattant, aki ismételni próbált, de a labda egy védőn irány változtatva éppen a kaputól 6 méterre helyezkedő Plsekhezhez került, aki hulló falevélként a jobb sarokba fejelte. 0–1

43'

Edomwonyi készítette le a labdát, Holdampf közel 30-ról rászúrta, de éppen a csapattársa, Vallejo lábát találta el, akiről a kapu mellé pattant a labda.

38'

Pozeg Vancas átadásával Jurek lépett ki a védők közül, és  7 méterről, kissé balról ígéretes helyzetben az oldalhálót találta telibe.

33'

Nagy hazai helyzet! Jurek ívelt jobbról a kapu elé, Pozeg Vancas csak éppen hozzáérni tudott a labdához, így azonban nem lett jó a túlsó kapufánál bevetődő Bényeinek és elsuhant a labda a középpályás feje előtt.

32'

Visszaesett az iram.

29'

Gera a jobb oldalon átjátszotta Brandont, de a középre adása túl mély volt, így nem lett jó senkinek.

28'

A Diósgyőr pályaválasztása mellett 6-szor született hazai siker, 3-szor ikszeltek, 4-szer a vendég akadémisták nyertek. Miskolcon a legutóbbi 4 találkozójukból egy sem lett iksz, mindkét csapat 2-szer nyert.

27'

Pozeg Vancas az alapvonal közeléből centerezett, de pontatlanul, így bedobás lett belőle.

25'
Sárga lap

Stephen rántotta le a meginduló Nissilát, ez is sárgát ért.

24'
Sárga lap

Favorov rúgta térden az oldalvonal mellett megiramodó Gerát, most is villant a sárga lap.

23'

Pozeg Vancas oldalvonal mellől kapura tekert szabadrúgását húzta le Pécsi.

21'

Komáromi 22 méterről szúrta rá a labdát, a nem túl gyors labdát elvetődve fogta Odincov.

20'

Jurek küldte földre Brandont, ez nem volt annyira súlyos szabálytalanság, sárga sem járt érte.

19'
Sárga lap

Szolnoki borított fel Edomwonyit a félpályánál, sárga lappal bűnhődött érte.

18'

Nagy Zsolt lövését blokkolta Szatmári a hazai 16-oson belül.

16'

Nissila készítette le a labdát Plseknek, akinek a 14 méteres lövése Odincov kezében halt el.

13'

Brandon labdavesztése után Jurek vezette fel a labdát, majd 22 méterről fölé lőtt.

11'

Ebben a bajnokságban a PAFC az egyetlen olyan csapat, amelynek még nem tudott betalálni a DVTK: otthon 1–0-ra kikapott tőle, majd Felcsúton 0–0-ra végzett.

10'

Beadásokkal próbálkozik a felcsúti csapat, de ezeket rendre hatástalanítják a hazai védők.

7'

Hornyák Zsolt, a vendégek vezetőedzője tegnap ünnepelte az 51. születésnapját.

5'

Óvatosan kezdtek a csapatok.

3'
Meccs indítása

Huszonegy élvonalbeli összecsapásuk után a vendég felcsútiak a sikeresebbek a párharcban: a mérleg ugyanis 7 diósgyőri győzelem, 5 döntetlen, 9 Puskás Akadémia-diadal, a gólkülönbséget tekintve azonban egálban vannak (26–26).

1'

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A DVTK tiszta feketében, a Puskás Akadémia tiszta aranysárgában játszik.

A DVTK 28 ponttal nyolcadik, a Puskás Akadémia 34 ponttal a negyedik a táblázaton.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia mérkőzés online közvetítésében!