Pernambuco helyzetben, elcselezi ezt is.

CSERE

Argirisz Kampecisz be, a mezőny legjobbja, Vancas le.

90'
GÓL

SZABÓ LEVENTE ISMÉT BETALÁL, Vancas önzetlenül balról, az ötös elől ballal középre passzol, a cserecsatár jobbal a léc alá lő, középre, négy méterről. 4–0!

87'
11-es

SZABÓ LEVENTE jobbal a bal alsóba lő, Odincov jobbra el. 3–0!

85'

Nem kérdés, ki lövi.

85'
Sárga lap

Csak sárga lapot kap Nikola Szerafimov.

84'

És igen, 11-es, így megússza Szerafimov.

84'

Egyelőre várnak a népek a VAR-ra.

84'

És alighanem 11-es is lesz.

84'

NIKOLA SZERAFIMOV KIÁLL!

81'

Pernambuco passzával megindul Vancas a kapu felé a 16-osról, remek a csel, de Szerafimov ellöki őt.

79'

Szabó jobb oldali beadása rossz a jobb sarok elé befutó Klimovicsnak.

79'
Fotó: Török Attila

78'
CSERE

Mamoudou Karamoko be, Gradisar le.

78'
CSERE

Simut Mario be, Bese le.

78'

Vancas passzát a 16-os jobb sarkán belülről Pernambuco ballal nagyon a jobb felső mellé tekeri.

77'

Pernambubo jobbal a jobb sarokba lőne 18-ról, félmagasan, véd vetődve Tóth.

75'

Vancas szereli a 16-os előtt Besét, és azonnal visszafordul.

75'

Feladták a vendégek a reményt.

75'

Stephen beadása rossz.

75'

Erős túlzás már a mezőnyharc szó is.

75'

Stephen kocog a bal oldalon, őt is csak nézik.

74'

Pernambuco nem lő 14-ről, agyoncselezi aztán a helyzetet.

73'

16 légiós a hazaiaknál a stábbal együtt, a vendégeknél 9.

72'
CSERE

Vlagyiszlav Klimovics be, Vallejo le.

72'
CSERE

A vidis kölcsönjátékos, Szabó Levente be, Edomwonyi le.

71'

... aztán jobbal okosan középre passzol, FRANCHU meg jobbal laposan a kapu közepébe lő öt méterről. 2–0, eldőlt.

70'

Pinto emelése Odincové. Kontra, Pernambuco Vancas elé passzol, aki ballal az ötös bal sarkáról a keresztező Besébe lő...

69'

A Vidi a gyenge kezdés után jelentősen feljavult idegenben, hiszen a legutóbbi 5 házon kívüli bajnokijából 4-et megnyert és csak Zalaegerszegen kapott ki.

69'

A DVTK hazai teljesítménye közepes – 4 siker, 2 döntetlen, 4 vereség – az előző három otthoni találkozóján azonban csak egy pontot gyűjtött (3–3 az MTK-val).

69'

A Fehérvár az előző 3 bajnokiján nem vesztett pontot, ráadásul a legutóbbi kettőn gólt sem kapott.

66'
CSERE

Stefanellit meg Tóth Tamás.

65'
CSERE

Sigért Rúben Pinto váltotta.

65'

Közben kezet fog Schön és mestere.

64'
CSERE

Schön nagyon tiltakozik, de lemegy, Sigér kíséri le. Nem pacsizik a mesterével. Katona Mátyás váltja.

64'

Schön az ötös bal sarka előtt már Gradisar passzával, szereli Stephen.

63'

Christensen bal oldali szögletét 11-ről Gergényi ballal Szatmáriba vágja.

63'
CSERE

Franchu be, Bényei le, cserék posztokra.

63'
CSERE

Pernambuco be, Jurek le.

62'

Kontra, Bényei jobb oldali beadását rosszul találja el 12-ről Vallejo, blokkol a bevetődő Gergényi, majd Vancas passzát méterekkel lövi 14-ről a léc fölé Jurek.

62'

Christensen 14 méteres, ballábas lövése Gradisar elé pattan, aki az ötös jobb sarkának előterében megcsinál két fölösleges cselt, majd egy rosszat, felszabadít Stephen.

60'

Christensen beadása Edomwonyié.

60'

Schön bal oldali beadását Gradisar elől, az ötösről a jobb sarok mellé vágja Spandler. Biztonságos távolságra.

59'

Mivel az előző 4 meccsén nyeretlen (2 iksz, 2 vereség) Diósgyőrnek  elhalasztották az FTC elleni bajnokiját, így most debütál a csapat új vezetőedzője, Vladimir Radenkovics. A 46 esztendős szerb mester 2013 júliusától 2015 áprilisáig Tomiszlav Szivics segítőjeként már dolgozott a DVTK-nál. Vele 55 élvonalbeli meccsen 15 vereség és 19 döntetlen mellett 21 győzelmet arattak, 2014-ben bejutottak a Magyar Kupa döntőjébe és megnyerték a Ligakupát – a fináléban éppen a Vidit legyőzve (2–1). Radenkovics 2022 nyarán a Crvena zvezdánál két hónapig Dejan Sztankovics segítője volt, önálló vezetőedzőként pedig 2021 júliusától a FK Radnicki 1923 együttesét irányította, amelynél 2 győzelemmel mutatkozott be, végül azonban 4–2–11 lett a mérlege.

59'

A pályán mezőnyharc.

53'

Gergényi bedobása Edomwonyié.

52'

A DVTK pályaválasztása mellett is valamivel a Vidi szerepelt eredményesebben, a mérleg ugyanis 16 diósgyőri siker, 4 döntetlen, 18 fehérvári győzelem, 47–49-es gólkülönbség. A fehérvári együttes legutóbb 2013 novemberében ikszelt a Diósgyőr vendégeként (2–2), azóta 6-szor nyert, 4-szer vesztett.

52'

A legutóbbi 7 egymás elleni bajnokijukból csak egyet tudtak megnyerni a miskolciak, 5-ször a Vidi győzött, 1-szer meg ikszeltek. A máig utolsó DVTK-siker 2021 februárjában, Gheorghe Grozav duplájával a Mol Aréna Sóstóban rendezett zárt kapus meccsen jött össze (1–3). A legutóbbi két alkalommal, 2021 májusában Miskolcon, illetve a tavaly októberi odavágón egyaránt 4–0-ra győztek a fehérváriak.

52'

Bese szereli a bal szélen Edomwonyit, kirúgás.

49'

5164 a hivatalos nézőszám.

49'

Schön beadása után Christensen lövése nagyon rossz.

48'

Stephen bal oldali, ballábas beadását Edomwonyi hétről félmagasan a bal sarokba fejelné, de odaér Tóth, vetődnie sem kell.

48'

LÉC! Gera gondol egyet, és kis híján meglövi élete gólját. Kissé jobbról, 26 méterről a lécre lő, nem okkal elvétve a bal felső sarkot. Vancasé a lecsorgó, ballal az ötös bal sarkáról kapura lő, véd balra vetődve Tóth.

46'
Második félidő

FOLYTATJUK!

45'

45'

64 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 6-szor lőttek kapura, 2-szer annak felületére, éppen úgy, mint a Vidi.

45'

44

Gergényi nagy bedobását Odincov ráejti Bese fejére a jobb sarok előtt, de megússza, a labda visszapattan hozzá.

44'

Szatmári szereli Gradisart, de meghúzódik.

44'

Gergényi jobb oldali megabedobása után Stephen fejjel tisztáz Stefanelli elől, Sigér távolról nagyon a léc fölé lő.

44'

Három perc a ráadás.

41'

Jurek jobb oldali, ballábas szabadrúgása hosszú a jobb sarok elé berobbanó Vallejónak.

40'

Vancas megindul a bal szélen, Edomwonyit futtatja, szereli őt Gergényi a 16-os bal sarka előtt. Becsúszva. Ápolás.

38'

A Fehérvár rögtön az első mérkőzésén kikapott Zalaegerszegen, azóta ellenben háromszor is győzni tudott. Idegenben is tudott győzni, az MTK ellen.

38'

A Diósgyőr nyeretlen még a bajnokság 2024-es folytatása óta, debreceni döntetlenét két vereség követte. Otthon csupán csak egyet játszott a három találkozóból, azt 2–1-re elveszítette az Újpest ellen.

38'

Christensen kornere kapuscsemege.

37'

Schön és Sigér beadása is Szatmáriéké, Christensen lőne 16-ról, de szereli könnyedén Vallejo.

37'
Sárga lap

Jurek Gábor kap sárga lapot Schön buktatásáért.

31'

Sőt a Mol Magyar Kupában is otthon harcolhatja ki a nyolc közé kerülést a DVTK, jövő hét kedden a ZTE FC ellen játszik.

31'

A Diósgyőr a nyolcadik helyen áll a tabellán úgy, hogy a múlt heti, Ferencváros elleni bajnokija – a fővárosi csapat kérésére – elmaradt, így egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A következő négy bajnokijából hármat is odahaza játszik: a Fehérvár után a Puskás Akadémiát fogadja, majd utazik a Mezőkövesd Zsóry otthonába, ezután a Paks érkezik Miskolcra.

30'

Miután Kuznyecov Szergej a tavaszi rajt előtt távozott a DVTK kispadjáról, átmenetileg Simon Miklós vette át az irányítást, a szerb tréner pedig a múlt héten érkezett, így
már a harmadik szakember vezeti a diósgyőrieket az idényben. „Az eddigi tapasztalatom alapján Vladimir Radenkovics kifejezetten pozitív személyiség – mondta lapunknak Holdampf Gergő, a DVTK 29 esztendős középpályása és csapatkapitánya. – Nagy figyelmet fordít a taktikai elemek begyakorlására, reméljük, ezt a közönség is láthatja szombaton. Közvetlen, nyugodt, rendkívül kommunikatív. A futballban benne van a többszöri edzőváltás is, nálunk már a harmadik tréner ül a kispadon az idényben. A tavaszi három bajnokin csupán egy pontot szereztünk, ezzel természetesen elégedetlenek vagyunk, bár a játékunk alapján többet kellett volna elérnünk. Ilyenkor kell megmutatnunk, milyen csapat vagyunk, a gyengébb periódusnak dacot kell szülnie, hogy csak azért is bizonyítsuk, erősek, jobbak vagyunk. A Fehérvár nem véletlenül áll a harmadik helyen, biztosan nehéz meccs vár ránk, de hazai pályán nyerni akarunk, s akkor elindulhatunk felfelé a tabellán.”

30'

Szerencsés elsőzés.  A Diósgyőri VTK kispadján most mutatkozik be Vladimir Radenkovics, az újonnan kinevezett vezetőedző.

28'

Jurek lő ballal a bal alsó felé a 16-os jobb sarka elől, 22 méterről, vetődve véd Tóth.

23'

Grzelak nem cserél, Stefanelli ment egy sorral hátrább, a középpályára.

23'

Schön bal oldali beadása Szatmárié. Holdampf indít, szereli Jureket Gergényi.

22'

Tóth kér ápolást.

21'

Edomwonyi ballal kapura lő hatról, középről, Vallejo jobb oldali beadása után, de közbelép Szerafimov... és les is.

19'

Nagyjából el is intézte a Vidi sorsát mára a Vidi.

18'
owngoal

ÉS VEZET A DVTK, EGY GERGÉNYI BENCE-ÖNGÓLLAL! Stephen bal oldali, ballábas beadását jobbal a bal alsóba pörgeti a védő a kivetődő kapust megelőve. Az ötösről, középről. 1–0!

17'

Jogos a piros lap.

17'
Piros lap

CSONGVAI ÁRON KIÁLL!

16'

Csongvai nyújtott lábbal odataposott Bényei bal lábára.

16'
VAR

Munkában a VAR. Piros lap?

12'

Christensen lő ballal 16-ról, középről Schön bal oldali, lapos beadása után, blokkol elsőre az előtte nagyot hibázó Szatmári, majd az ismétlésnél Vallejo.

11'

Nagy védés, Edomwonyi és Bényei közül Vancas bal oldali beadását az ötösről majdnem a jobb alsó sarokba menti, de vetődve véd Tóth Balázs.

9'

Kissé balról, 23-ról Csongvai a sorfalba lő egy szabadrúgást, Sigér 23 méteres emelése kapuscsemege.

7'

Bese lő kapura ballal 18-ról, picit jobbról, véd legördülve Odincov.

6'

Szerafimon menti saját rossz hazaadását Vancas elől.

4'

Gera passzol Edomwonyihoz, de les.

2'
Sárga lap

Bényei Balázs felrúgja becsúszva Christensent, sárga lap.

2'

Leengedik lassan a nagy képet.

2'
Fotó: P. V.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT!

A hazaiaktól Acolaste, Célestine, Bárdos, Csirmaz, a Baco, Bárdos kettős (mindkettő combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Fiola (bokaszalag-szakadás), Hangya, Kalmár Zs. (mindkettő térdműtét után) és Larsen maródi.