2
Kisvárda

93'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek. Drazsics korai büntetőjére Filipovic még az első félidőben válaszolt, majd Cipetic gyönyörű találatával fordított és nyert 2–1-re a kisvárda.

91'

Molnár passzolt tovább, kavargott a labda a várdai kapu előtt. Beriasvili és Babunszki egymást zavarta, Ilievszki meg távolról a labda útjába vetődött. Nincs gól.

90'

Négy perc a tervezett ráadás.

89'

Babunszki beadása után Lukic csúsztatott kapu mellé.

89'
CSERE

A gólpasszt és góltszerző Cipetic is elhagyja a pályát, Makowski érkezik a helyére.

86'
Sárga lap

Szalai kapott sárga lapot.

84'

Szalai fejelte le a labdát, Molnár viszont nem tudta megfelelően kapu felé irányítani, marad az előnyél a Kisvárdánál.

84'
CSERE

Nikolov helyén Lucas Marcolini.

83'
Sárga lap

Ötvös kap sárgát.

82'

Ismét tizenegyest reklamáltak a hazaiak. Molnár esett el a tizenhatoson belül, de Berke látta, hogy nem történt szabálytalanság.

77'

Babunszki próbálkozott volna távolról, de lövése lejön a blokkról.

76'

Molnár lőtte rá, majd reklamált kezezést, de Berke sípja néma marad, nincs tizenegyes.

72'
CSERE

Újabb mezőkövesdi cserék érkeznek.  Cseke helyett Szalai, Bőlét pedig Hedlund váltja.

69'

A második várdai gól óta egyik csapat sem tudott veszélyeztetni.

64'
CSERE

Két csere a vendégeknél. Mesanovic és Filipovic le, Balogh Norbert és Ilievszki Mario be.

61'
CSERE

Hármas csere a Mezőkövesdnél: Samperio, Gomis és Cseri hagyja el a pályát. Molnár, Brtan és Babunszki érkeznek.

56'
GÓL

GÓÓÓL! CIPETIC GYÖNYÖRŰ TEKERÉSE UTÁN 1–2! Jobb oldalról befelé vágott Cipetic, Gomis nem vette komolyan, Cipetic pedig ballal szépen tekert a kapu jobb oldalába a tizenhatoson kívülről.

55'

Cseri passzol Samperiohoz, aki továbbadja Bőlének, lövésig viszont már nem jutnak el a hazaiak. Az elllentámadás végén Filipovic volt lesen.

49'

Mesanovic és Lukic párharcából utóbbi jött ki győztesen, az előreívelt labdája viszont pontatlan volt.

48'

A második játékrészben – az elsővel ellentétben – szakadó eső várta a csapatokat.

45'
Második félidő

Elkezdődik a második játékrész.

45'

Félidei statisztika
Labdabirtoklás: 49%–51%
Kapura lövés: 4–5
Kaput eltaláló lövés: 2–3
Sárga lap: 1–0

45'
Szünet

Véget ér az első félidő! 1–1-es döntetlennel mehetnek pihenni a csapatok.

44'

Legalább két perc lesz a ráadás!

43'

Letámad a Kisvárda, amiből egy szabadrúgást harcolnak, helyzet azonban nem érkezik.

39'

Cipetic gyönyörű cselsorozatot mutat be, de blokkolják lövését. Lippai is tüzelt, de ebbe is belelépnek a hazai védők.

33'
Sárga lap

Az első sárga lapot Lukic kapja.

32'

Filipovic adta be laposan balról, de nincs érkező. Építkezhet a Mezőkövesd.

27'
GÓL

Egyenlít a Kisvárda! Cipetic adja vissza a labdát, Filipovic pedig kapásból a rövid alsóra vágja a labdát. 1–1

25'

Újabb várdai próbálkozás. Nikolov próbálkozott távolról, de ez is Kovácsik kezében landolt, majd egy perccel később jött a válasz a Mezőkövesdtől. Bőle lövése fölé száll, kezd élénkülni a mérkőzés.

23'

Mesanovic fejese az első kaput eltaláló próbálkozás a vendégek részéről. Körmendi jól találta meg Mesanovicot, aki teljesen üresen fejelhetett, de pont Kovácsik ölébe ment a labda.

19'

Cipetic harcolt ki szögletet. Matic érkezett a beadásra, de fejese elment a bal kapufa mellett.

16'

Körmendi a bal oldalról adhatott be labdát az alapvonalhoz közel, a labdájára nem érkezett senki, így Kovácsik gyűjthette be.

15'

Vendég bedobást követően megvan az első próbálkozás. Nikolov lövése akad el a blokkban.

13'

A középpályán szerzett labdát Matic, majd Cipetic indította a jobb szélen Navrátil Jaroslavot, de Beriasvili tökéletes ütemben csúszott be.

12'

Kiegyenlített a mérkőzés, kicsivel többet birtokolja a labdát a Kisvárda, helyzet azonban egyik kapu előtt sem adódott.

6'

Cseri szögletét kifejelik a védők, építkezhetnek a vendégek.

3'
11-es

Drazsis a kapu jobb oldalára gurítja a labdát, Petkovics balra vetődik. 1–0

2'

Tizenegyest kapnak a hazaiak. Cseri beadása Lippai kezéről vágódik le.

1'
Meccs indítása

Piros felszerelésben a vendégek, míg a Mezőkövesd fehér mezben és nadrágban lép pályára.

„Az első és legfontosabb cél, hogy a Mezőkövesd benn maradjon az NB I-ben, a többit majd meglátjuk, ha ez sikerül. Nyerő csapatot szeretnék összehozni, van egy saját felfogásom arról, hogy mit szeretnék játszatni, de meg kell ismerni a csapatot, a bajnokságot, és sok idő nincs. Gyorsan kell dolgozni, és jól, remélhetőleg a hét végén látszódik majd abból valami, amit a rövid idő alatt elvégzünk” – értékelt a kinevezését követően Milan Milanovics, a Mezőkövesd új vezetőedzője.

A mérkőzés játékvezetője Berke Balázs lesz, aki eddig húszszor fújta a sípot Kisvárda mérkőzésen. Ebből mindössze egyet nyert meg a Kisvárda.

„Mindenki tisztában van azzal, hogy ennek a mérkőzésnek nem pusztán a három pont a tétje. Pontosan amiatt, ahogyan a két csapat áll a tabellán, akár a helyezéseket, akár a pontszámokat tekintve. Ami pedig az első idegenbeli meccsemet illeti, az a helyzet állt elő, hogy mindegy hol játszunk, mindenhol a győzelem reményében kell pályára lépni, legyen az otthoni vagy idegenbeli fellépés. Meg kell mutatnunk, hogy a kisvárdai klub és a szurkolók többre érdemesek az utóbbi időben látottaknál” – értékelt Feczkó Tamás, a Kisvárda vezetőedzője a mérkőzés előtt.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a labdarúgó NB I 21. fordulójából a Mezőkövesd–Kisvárda összecsapás. Tartsanak velünk!

A kiesésre álló matyóföldieknél a hét elején közös megegyezéssel szerződést bontottak Kuttor Attila vezetőedzővel, és a helyére a 61 éves Milan Milanovicsot nevezték ki, aki a Nemzeti Labdarúgó Archívum kimutatása szerint a 15. szerb vezetőedző az NB I-ben. 2013-as feljutásuk óta ő a kövesdiek 9. trénere az élvonalban, és a 2017 tavaszán mindössze 10 bajnokin át foglalkoztatott Tomiszlav Szivics után a második szerb nemzetiségű. Milanovics 2012 óta már 15 csapatnak volt a szakvezetője, és egy klubnál átlagban kevesebb mint fél évet töltött el. Legutóbb tavaly novembertől 5 meccsen át a szerb FK Radnikot irányította, de ott mindössze 0.4-es pontátlagot ért el (2 döntetlen, 3 vereség). Ezt megelőzően 2022-ben 24 találkozón át dirigálta a kazah Tobolt, amellyel a BL-selejtezős párharcban 5–1-re alulmaradt az FTC-vel szemben.

A Kisvárda zsinórban kilenc hazai bajnoki után játszik ismét idegenben. Legutóbb még 2023 októberében a Paks vendégeként játszottak. A Kisvárda az NB I egyetlen csapata, mely a tavaszi szezonban még nem szerzett pontot.

A két együttes 17-szer játszott eddig a NB I-ben, az örökmérleg a várdaiak fölényét mutatja: négy Mezőkövesd győzelem mellett, öt döntetlen és hét szabolcsi siker.