Hej indítása az újpesti kispadé.

89

Öt perc a ráadás!

88'

Sasere vitatkozik egy jót Kádárral, majd megnyer egy fejes párbajt Hejjel szemben, és az ötös bal sarkáról nagy erővel a kapuba lő... de lökött előtte. Szabadrúgás kifelé.

86
Sárga lap

Ognjen Radosevics kap sárga lapot belemenésért.

78'
CSERE

Khaly Thiam váltja Jurinát, ék helyett szűrő.

78'
CSERE

Végh Bence be, Horváth le.

76'
CSERE

Kovács Patrik meg Antonovot váltja.

76'
CSERE

Kovács Mátyás be, Németh le.

72'

A terv szerint Németh jött volna le, de Kádár szólt a mesterének valamit. Sérülés?

72'
CSERE

Stieber Zoltán váltja Varju Benedeket.

65'

Tamás bal oldali beadása nagyon rossz? Vagy lövés volt? Annak sem jobb. Kirúgás.

64'
CSERE

Ognjen Radosevics be, Pauljevics le.

64'
CSERE

Peter Ambrose be, Csoboth le.

63'
CSERE

Fehér Csanád be, Jevtovszki le.

62'

Pauljevics jobb oldali beadását Sasere az ötös elől a kapus elé fejeli.

61'

A lila-fehérek idegenbeli mérlege 1–2–5, a legtöbb gólt kapták az élvonalban, 21-et, és a legrosszabb a gólkülönbségük (–14). Az előző 3 házon kívüli fellépésükből kettőt 4–0-ra buktak el.

61'

Bognár szabadrúgását kivágja a 16-os elől Sasere, Csoboth megindul a bal szélen, de sokkal gyorsabb a labdánál. Elhagyja.

61'

Az Újpestnek  legutóbb a 10. fordulóban, a KTE ellen sikerült győznie (5–3, akkor a 3. helyen állt az Újpest), és azóta 6 vereség mellett mindössze 1 pontot gyűjtött be (1–1 Egerszegen).

61'

A kék-fehérek hazai pályán a legkevesebb gólt szerezték a mezőnyben – 8 meccsen mindössze 9-et – az otthoni mérlegük 4 siker, 2 döntetlen, 2 vereség.

60'

Az MTK tábor félmeztelenre vetkőzött, és azt üvölti: „Játszik a liba, játszik a liba!” – jelenti NPT kollégánk.

60'
Fotó: NPT

58'
GÓL

KOCSIS GERGŐ eldönti a meccset, Antonov jobb oldali, ballábas beadását a hosszú sarok előtt egy méterről a rövid felső sarokba fejeli. Pauljevics mellől, Molnár meg árnyékra mozdult ki. 3:0!

57'

Jurina: 11 meccs az Újpest ellen, 5 góllal és 2 gólpasszal.

56'

Jurina: 8 meccs az idényben, 2 góllal.

56'
VAR

A többiek nem, alapos vizsgálat után sem.

52'
Sárga lap

És Németh Krisztián.

52'
Sárga lap

Heinz Mörschel kap sárga lapot...

51'

Jurina és Hall összekap, Jurina a szurkolók közé pöckölte a labdát, majd elütötte azt Hall elől. Németh és Mörschel is összekap.

51'

A megmaradt újpesti drukkerek pedig gónyosan olléznak.

51'

Mezőnyharc.

48'

Feleződött a vendégtábor (Fotó: NPT)

48'

46'

Simon jobb oldali beadása a védőké, Jevtovszki jobbal a jobb alsó mellé lő a 16-os jobb sarkáról.

46'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Ganea le, Simon Krisztián be.

46'

47 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 9-szer lőttek kapura, 6-szor annak felületére.

46

Az őszi utolsó 3 fordulóban nem kapott ki az MTK (2 győzelem, 1 iksz) – ez a Fehérváré mögött a második leghosszabb aktív veretlenségi sorozat az NB I-ben.

46

Legutóbb 2019 márciusában (0–0) ikszeltek, azóta 5-ször győztek a kék-fehérek és csak 2-szer a IV. kerületiek. Ősszel Bognár István és Németh Krisztián góljával 2–0-s vendégsiker született Újpesten.

46

A 2024-es év első fővárosi rangadója jön, az FTC és az Újpest rivalizálása után ez a második leggyakoribb párosítás a magyar élvonalban. A kék-fehérek és a lila-fehérek már 1902-ben meccseltek egymással a II. osztályban, az I. osztályban pedig 1905-ben találkoztak először, s azóta összesen 224 mérkőzésük volt. Az örökmérleg rendkívül szoros: az Újpest győzelmeinek száma 84, az MTK-é 86, míg 54-szer döntetlenre végeztek. (Ezek közül két találkozójukra a félbeszakadt 1956-os bajnokságban került sor: 1:1, illetve 3:1-es Újpest-siker).

46

HATAN TÁVOZTAK ÚJPESTRŐL a téli szünetben, és csak egy futballista érkezett, ezt nehéz erősítésnek minősíteni annál a csapatnál, amely gyalázatosan fejezte be az őszt – nagy
meglepetés lenne, ha nyerne a rajton. A papírforma egygólos hazai sikert ígér. SOMOGYI
Zsolt a mérkőzés előtt.

45'

Az újpesti tábor szedi le a drapijait, talán el is mennek? – teszi fel a kérdést NPT.

45'
Szünet

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Kettő perc lett volna a ráadás eredetileg.

44

Játékvezetői ejtés, Bognár passzát Kata jobbal 14-ről a felépült Molnár ölébe vágja.

44

Antonov bal oldali beadását elüti az ötös bal sarka elől Molnár, de letarolja Tamást, hatalmasat esnek. Jobbal mégis kapura lő 14-ről, kissé jobbról Horváth, blokkol a jobb alsó előtt Hall. Nincs sípszó, megy még a játék egy kis ideig... Ápolás.

44'

A lila tábor értetlenkedik, hatalmas hazai mezőnyfölény.

44'

Andzulasz szereli a 16-os előtt a meginduló Jurinát, utolsó védőként.

36'

Tüntet a vendégtábor Vignjevics ellen.

36'
GÓL

MARIN JURINA is a kapu jobb alsó sarkába fejel az ötösről, középről. Antonov bal oldali, ballábas beadása után. Hall az ötösön állt, kapusa a gólvonalon... 2–0!

31'

Teljes a vendégszektor, nincs rossz hangulat a stadionban.

30'

Tamás bal oldali, ballábas beadását Demjén elé fejeli az ötös jobb sarka és Antonov elől Jevtovszki.

27'

Kádár volt újpesti, a gólpasszt adó Antonov ugyebár éppen Újpestről érkezett.

27'

Kemény ütközések, kevés izgalom. Mezőnyharc. Sasere kap nagyot most Kádártól.

20'

Az újpesti tábor sem a tulajdonossal, sem az edzővel nem elégedett, és ennek hangot is ad. Nem éppen finoman.

18'
GÓL

HEJ VIKTOR fejelt az ötösről, középről a kapuba, a születésnapján. Sasere rosszul fogta őt.

18'

Csoboth az egyszemélyes sorfal Antonov szabadrúgásakor, a jobb oldali, a 16-os sarka elől érkező ballábas beadást a bal sarokba fejeli HEJ VIKTOR!

17'

Tamás bal oldali beadása Sasere fejét találja meg, de rossz a fejes, Pauljevics lő jobbal kapura 14-ről, kissé jobbról, és nem sokkal, de a rövid felső mellé lő.

15'
VAR

Megúszta az MTK.

15'

Marad a sárga lap!

15'
VAR

De ketyeg a VAR, piros lap lesz?

14'
Sárga lap

Tim Hall sárga lapot kap, a 16-os előtt ellökte a meginduló, előtte őt kicselező Jurinát.

10'

Albi a 16-os jobb sarka elől jobbal a bal alsóba lőne, de gyengén, Molnár vetődve fogja a labdát könnyedén.

9'

Antonov bal oldali, ballábas beadását Jurina hétről a kapus elé fejeli, főleg azért, mert megzavarták egymást Bognárral.

1'

Volt játékosukat, Antonovot füttyszóval fogadta a vendégtábor.

Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Fotók: Nagy-Pál Tamás

Egy kis örökmérleg! Az MTK pályaválasztásával a 110. találkozójuk következik, eddig 42-szer bizonyultak jobbnak a kék-fehérek, 43-szor az újpestiek, a döntetlenek száma 24. Legutóbb 2021 decemberében mindkét csapat begyűjtött egy-egy piros lapot, majd a 96. percben értékesített tizenegyessel 2–1-re a hazaiak nyertek.