U21: döntetlennel debütált Szalai László a válogatott élén

2014.10.10. 16:25
Kleinheisler László a védők szorításában (Fotó: mlsz.hu)
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlenre végzett Oroszországgal Telkiben.

A Mészöly Géza távozása után kinevezett Szalai László első mérkőzése volt az U21-es válogatott élén az oroszok elleni találkozó. A magyar korosztályos válogatott kezdő tizenegyében ott volt Tamás Krisztián, aki a felnőtt kerettel edzett a héten.

A Varese futballistája is szerepet játszott a találkozó első góljában. Kleinheisler László indította a bal oldalon Tamást, aki Novák Csanádhoz passzolt, és a KTE támadója nem hibázott. 1–0

Néhány perccel később ismét Kleinheisler előtt adódott lehetőség, a fehérvári középpályás tisztára játszotta magát a 16-oson belül, majd a bal kapufát találta el, a kipattanó a miénk lett, visszakerült Kleinheisler elé, aki a hálóba talált ugyan, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

A második félidőben belehúztak az oroszok, és alig több mint egy perccel a kezdő sípszó után, egy ziccerig kijátszott akció végén megszerezték az egyenlítő találatot – Alekszandr Morgunov talált be. 1–1

A szünetet követően kiegyenlített játékot láthattunk, a mieink kissé elfáradtak a végére, ám újabb gól már nem született, így Szalai László döntetlennel debütált a korosztályos válogatott élén, amely hétfőn Norvégiában lép pályára.

„Az elmúlt két napban elkezdtünk egy tanulási folyamatot, igyekeztem átadni a játékosoknak, hogy milyen játékot, milyen hozzáállást várok tőlük a közös munka során – mondta az mlsz.hu-nak a mérkőzés után Szalai László. – Egy rossz szavam nem lehet a pályán látott teljesítményre, jó szellemben, motiváltan játszottunk, az első félidőben megérdemelten szereztünk vezetést, és a helyzetek alapján akár két-három gólt is szerezhettünk volna a szünetig. A második félidőben kissé elfáradtunk, a támadójátékunk visszaesett, ezért végül a kapott gól után nem sikerült újítani, és megnyerni a találkozót. Hosszú út áll előttünk, de az első jelek biztatóak, s bár ezúttal nem az eredmény volt a lényeg, az orosz válogatott ellen elfogadható eredménynek számít a döntetlen.”