Válogatott: Októberben hat pontra van szükség - Egervári

Vágólapra másolva!
2012.09.19. 09:19
null
A magyar válogatott októberben javíthat a vb-selejtezőben (Fotó: Korponai Tamás)
Címkék
Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint csapatának mind a két októberi – az észtek, illetve a törökök elleni – mérkőzését meg kell nyernie ahhoz, hogy esélye maradjon a továbbjutásra a 2014-es brazíliai világbajnokság selejtezőcsoportjából.

 

A szakember szerdán az M1 Ma Reggel című műsorában arról is beszélt, hogy az említett két találkozóig a szakmai stábnak ki kell javítania azokat a hibákat, amelyeket a hollandoktól elszenvedett, múlt keddi 4–1-es vereség alkalmával tapasztaltak.

„Többször végignéztem és elemeztem a mérkőzést, néhány játékossal már beszéltem is. Vannak személyes felelősök, de összességében ezt a találkozót a csapat vesztette el, le kell vonnunk a következtetéseket. Az elmúlt évben tudtunk javulni a két holland meccs között, így reményteljes vagyok az októberi összecsapásokat illetően” – mondta Egervári, akinek játékosai a legutóbbi Eb-selejtezős sorozatban, tavaly márciusban előbb 4–0-s vereséget szenvedtek a hollandoktól a Puskás Ferenc Stadionban, majd négy nappal később, Amszterdamban már sokkal jobb játékkal kaptak ki 5–3-ra.

Egervári hozzátette: a világbajnoki ezüstérmes ugyan több nagy egyéni hibát kihasználva volt eredményes múlt kedden, ezzel együtt nem tervez jelentősebb változtatásokat a keretben:

„Ez a ház jó alapokon nyugszik, ami egy kicsit megrepedezett, de ki fogjuk javítani. Nagy változásokat nem tervezek, ez a keret az elmúlt több mint két évben többször is bizonyította, hogy kiváló teljesítményre, kellemes meglepetésekre képes.”

A szövetségi kapitány a következő két világbajnoki selejtezővel kapcsolatban elmondta, bravúrokat kell végrehajtani ahhoz, hogy a válogatott elérje az álmát, azaz a második helyet.

„Ez egy amolyan menekülés a győzelembe történet, csak akkor maradhatunk versenyben, ha a két októberi mérkőzésen hat pontot szerzünk” – mondta Egervári.

A beszélgetés során szóba került a német Bundesligában kiválóan teljesítő, ám a válogatottságot korábban lemondó Huszti Szabolcs is.

„Vele kapcsolatban folyamatosan kapom az észrevételeket, de továbbra is azt mondom, ő jelentkezett ki a válogatottból két évvel ezelőtt” – válaszolta a kapitány.

A magyar válogatott október 12-én az észtek vendége lesz, míg négy nappal később a Puskás Ferenc Stadionban fogadja a törököket a vb-selejtezős sorozatban.

Legfrissebb hírek

Piros Zsombor ismét nyert a US Open selejtezőjében, először szerepelhet Grand Slam-főtáblán

Tenisz
8 perce

Rosta Miklós és Rea Barnabás is szuperkupagyőztes

Kézilabda
25 perce

Kiderült, mikor és hol sorsolják ki a 2026-os világbajnokság csoportjait

Foci vb 2026
46 perce

Bundesliga: Bayern München–Lipcse

Német labdarúgás
1 órája

MotoGP: minimális különbségek az első magyarországi edzéseken

Egyéb autó-motor
1 órája

Vízilabda: az 5-8. helyért folytatja az U18-as fiúválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Ellenfele visszalépett, Fucsovics játék nélkül döntős Winston-Salemben

Tenisz
1 órája

NB I: Puskás Akadémia–Debrecen

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik