Négy bőrönd máris megtelt

V. GY.V. GY.
2004.08.01. 22:26
Címkék
Gera Zoltán hétfő délelőtt elbúcsúzik játékostársaitól. Mint ismert, a 22-szeres válogatott három plusz egy évre az angol élvonalban szereplő West Bromwich Albionhoz szerződött.
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Gera Zoltán mostanság azon töri a fejét, mit is kell becsomagolnia (Fotó: Farkas József)
Másfél millió fontot (azaz 560 millió forintot) kasszírozhatott a támadóért a Ferencváros. Gera péntek este tért haza Birminghamből, és bár azóta találkozott néhány barátjával, az igazi búcsúra most kerül sor. Úgy tudjuk, az öltözőben vendégeli majd meg a társait.
"Dínomdánom nem lesz, szolid búcsút tervezek - mondta Gera Zoltán. - Persze nem véglegeset, hiszen hamarosan újra találkozhatunk, mert tizennegyedikén jövök haza a válogatott edzőtáborába, és készülök a skótok elleni barátságos mérkőzésre."
Gera Zoltán elmondta, szerdán jelentkezik új csapatánál. Angliába vele utazik felesége is, aki valószínűleg megszakítja tanulmányait azért, hogy férjével lehessen. A házaspár már megkezdte a csomagolást, négy hatalmas bőröndbe pakolják majd a szükséges holmikat.
"Tímea is velem jön, és ennek igazán örülök, hiszen jól beszél angolul, s bár én is szorgalmasan tanulok, azért szükség lesz a nyelvtudására - tette hozzá Gera Zoltán. - A West Bromwich vezetősége ígérte, hogy tanár is segít majd nekem. Egyébiránt egyelőre szállodában lakunk, de hamarosan lakást keresünk magunknak. A klub ránk bízza a választást, hiszen a lakás és a kocsi fenntartása is a mi zsebünket terheli, Angliában ez a szokás. Ettől eltekintve nekem csak a futballal kell foglalkoznom."
A Gera Zoltánért kapott milliókból egyelőre nem terveznek nagy bevásárlást az Üllői úton. A tavasszal Siófokon szereplő Alekszandar Bajevszki azonban szombaton már együtt edzett Lipcsei Péterékkel, ma pedig orvosi vizsgálaton vesz részt. Mindez azt sejteti, hogy szerződést ajánlanak a zöld-fehéreknél a macedón csatárnak (akinek amúgy lejárt a szerződése a Balaton FC-nél). Mint azt Tepszics Ignác sportigazgatótól megtudtuk, hétfőn más labdarúgók is felbukkanhatnak a Fradinál. Az egyik lehetséges érkező a cseh csatár, Robert Vagner, aki korábban Újpesten futballozott, aztán játszott Cottbusban is, de most állás nélkül van, és újfent Magyarországon keres magának csapatot.
Legfrissebb hírek

Ökölvívás: magyar győzelem nélküli nap az U19-es Eb-n

Utánpótlássport
27 perce

NB III: Tischler Patrik mesternégyest ért el, a Dorog hét gólt vágott; a Szolnok ötöt kapott

Labdarúgó NB II
28 perce

Tóth Richárd kis híján ismét dobogóra állhatott az autókrossz Európa-bajnokság nyirádi futamán

Egyéb autó-motor
37 perce

Női NB I: ikszelt egymással az Astra és a Szeged

Labdarúgó NB I
53 perce

Papp László 100-emlékév: látványos flashmob a Hősök terén – videó

Ökölvívás
57 perce

Birkózás: László döntős, Toplak vigaszágas az U20-as vb-n

Utánpótlássport
1 órája

Vízilabda: győzelemmel kezdték a vb-t az U18-as lányok

Utánpótlássport
1 órája

Ötgólos thrillert vitt a pályára a Szentlőrinc és a Csákvár

Labdarúgó NB II
1 órája