Olimpia: visszaengedték a korábban kizárt futót

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.08.06. 21:29
Címkék
Komolytalan versenyzésért előbb kizárták, majd mégis rajthoz engedték Taufik Mahlufi algériai futót a londoni olimpián.

Mahlufi hétfőn a 800 méteres férfi síkfutás előfutamában 200 méter után kiállt, amit azzal indokolt, hogy a szerdai 1500-as döntőre tartalékolta az erejét. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) a versenybírói jelentés alapján kizárta Mahlufit a nyári játékokról. A döntést azzal indokolta, hogy az IAAF szabályai szerint ha egy sportoló nem tesz meg mindent a legjobb eredmény eléréséért, akkor az adott eseményről ki kell zárni.

Az algériaiak azonban megóvták a döntést, és arra hivatkoztak, hogy a futónak térdproblémái voltak, amit jeleztek a szervezőknek. Tiltakozásukhoz csatoltak egy orvosi igazolást is, amely megerősítette, hogy kisebb térdsérülése volt az atlétának, ezután az IAAF visszavonta a kizárásról hozott határozatát.

Mahlufi a tavalyi Afrika-bajnokságon 800-on arany-, 1500-on pedig bronzérmes volt, és Londonban az elődöntőjét megnyerve jutott be a hosszabb távon a fináléba.

Legfrissebb hírek

Florian Wirtz rekordösszegért a Liverpoolhoz igazolt – hivatalos

Angol labdarúgás
1 perce

„Idegbe jött” a játékos a klubvilágbajnokságon, amikor le akarták cserélni – videó

Klub-vb
14 perce

Női kosár Eb: a csehek újra nyertek, a svédek életben tartották esélyeiket

Kosárlabda
21 perce

Klub-vb: az időjárás miatt félbeszakadt a Benfica–Auckland mérkőzés

Klub-vb
27 perce

Svasznek Jenő: A gyerekek tartottak ennyi ideig a bokszban

Utánpótlássport
48 perce

Férfi röplabda Európa-liga: a mieink simán legyőzték Izlandot

Röplabda
1 órája

Motorbalesetet szenvedett és sürgősségi műtéten esett át Vlade Divac

Kosárlabda
2 órája

NS-infó: az FTC-vel nem is tárgyalt, Domingues a Sevilla vagy az Espanyol játékosa lehet

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik