Olimpia: Kásás számára a helyosztó jelentette a búcsút

MTI MTIMTI MTI
2012.08.12. 15:08
Címkék
Kemény Dénes, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya a spanyolok elleni sikeres helyosztó után elmondta, az egész olimpia értékelésével még várna, azonban sajnálja, hogy csak kevésen múlott, hogy ma nem az éremért játszottunk. Kásás Tamás számára szürreális élmény volt a találkozó, ugyanis valószínűleg ez egyben a pályafutásának is a végét jelentette, de rajta kívül is több olimpia bajnok visszavonulhat a válogatottól.

KEMÉNY DÉNES: „Hogy mi London tanulsága? Vannak érzéseim, benyomásaim, gondolataim, de úgy vélem, ha az olimpiát később értékelem, akkor sem lesz késő. Azt most is elmondhatom, hogy először is büszkeség munkál bennem, hogy a játékosok ebben a lelkiállapotban ezt a két utolsó mérkőzést meg tudták nyerni. Az pedig mindenképpen szomorúság, hogy hol egy lövés, hol egy védés, hol egy blokk hiányzott ahhoz, hogy ma nem éremért játszottunk. Hányan nem folytatják az olimpiai bajnokaink közül? Ezt tőlük kell megkérdezni, nekem jó néhányan a tegnapi tréning után azt mondták: ez volt életük utolsó válogatott edzése. Ebből én arra gondolok, hogy ez a mai volt életük utolsó válogatott meccse.″KEMÉNY DÉNES: „Hogy mi London tanulsága? Vannak érzéseim, benyomásaim, gondolataim, de úgy vélem, ha az olimpiát később értékelem, akkor sem lesz késő. Azt most is elmondhatom, hogy először is büszkeség munkál bennem, hogy a játékosok ebben a lelkiállapotban ezt a két utolsó mérkőzést meg tudták nyerni. Az pedig mindenképpen szomorúság, hogy hol egy lövés, hol egy védés, hol egy blokk hiányzott ahhoz, hogy ma nem éremért játszottunk. Hányan nem folytatják az olimpiai bajnokaink közül? Ezt tőlük kell megkérdezni, nekem jó néhányan a tegnapi tréning után azt mondták: ez volt életük utolsó válogatott edzése. Ebből én arra gondolok, hogy ez a mai volt életük utolsó válogatott meccse.″

KÁSÁS TAMÁS „Az biztos, hogy én ma játszottam utoljára a válogatottban, s úgy gondolom, hogy a vízilabdás pályafutásomnak is vége van. Amikor ma bemutattak, vízbe ugrottam, alig bírtam visszatartani a könnyeimet, tudván, eljött a búcsú ideje... Hihetetlenül megható pillanat volt, aztán a meccsen már tudtam koncentrálni, de akkor is olyan volt az egész, mintha egy álomvilágban lettem volna. Szürreális volt az egész, de így, hogy győztünk, szép volt. Magán az olimpiai tornán, ahová nagy céllal jöttünk, végső soron ma is az történt, ami jelenleg van a pólóban, ami a valós helyzet, ami az igaz.″

 

Legfrissebb hírek

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
9 perce

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
10 perce

Vb 2026: Egyiptom–Irán 1–0

Foci vb 2026
15 perce

Vb 2026: Új-Zéland–Belgium 0–0

Foci vb 2026
20 perce

Nyolc párosítást már ismerünk az egyenes kieséses szakaszból

Foci vb 2026
39 perce

Így kezdenek a csapatok a G-csoport utolsó meccsein

Foci vb 2026
58 perce

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay kiesett, a Zöld-foki-szigetek továbbjutott, Spanyolország csoportot nyert

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik