Olimpia: börtönbüntetést követel doppingolásért egy súlylökő

MTI MTIMTI MTI
2012.08.16. 07:25
Címkék
Nadja Kleinert német súlylökő szerint a doppingoló sportolókat és edzőiket börtönbüntetéssel kellene sújtani. A német súlylökő a doppingoláson ért és emiatt aranyérmétől megfosztott fehérorosz Nagyezsda Osztapcsuk esetéről nyilatkozott a német hírügynökségnek.

„Ha börtönbe csukják a doppingolókat, és életük végéig eltiltják őket, akkor talán jobban meggondolják, érdemes-e tiltott szerekhez nyúlniuk – mondta Kleinert. – Osztapcsuknak ugyanaz az ember az edzője, aki a sydneyi bajnokot, Janyina Karolcsikot is felkészítette. Később Karolcsik is lebukott a doppingvizsgálaton, nem értem, az edzőt, miért nem büntetik meg. Ez az ügy komoly veszélyt jelent a női súlylökés jövőjére is."Kleinert. – Osztapcsuknak ugyanaz az ember az edzője, aki a sydneyi bajnokot, Janyina Karolcsikot is felkészítette. Később Karolcsik is lebukott a doppingvizsgálaton, nem értem, az edzőt, miért nem büntetik meg. Ez az ügy komoly veszélyt jelent a női súlylökés jövőjére is."

A londoni olimpián Kleinert 18.36 méterrel a selejtezőben kiesett, mert bár pont ugyanolyan eredményt ért el, mint a 12. helyen még döntőbe jutott riválisa, de a második legjobb kísérlete gyengébb volt.

Legfrissebb hírek

A Falco visszavágott a Körmendnek a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
4 perce

A Barcelona közölte: Raphinha kihagyja az Atlético elleni BL-párharcot

Spanyol labdarúgás
5 perce

Ausztria kiütötte Ghánát felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
9 perce

Röplabda: a Vasas SC idegenben győzte le a Magyar Kupa ezüstérmesét a női Extraligában

Röplabda
16 perce

Harmadszor nyert az UVSE a férfi vízilabda ob I alsóházban

Vízilabda
29 perce

Végső búcsút vettek Füzesséry Gyula kajak-kenu mesteredzőtől

Kajak-kenu
38 perce

Az orosz és a montenegrói válogatott is győzelemmel kezdte az évet

Minden más foci
50 perce

Szigetszentmiklóson is simán nyert a címvédő Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik