Olimpia: Bognár Richárd döntőbe jutott dupla trapban

2012.08.02. 13:59
null
Bognár Richárd döntőbe jutott (fotó: MTI)
Címkék
Bognár Richárd 137 korongos teljesítménnyel a hatodik helyet szerezte meg, ezzel bejutott a sportlövők dupla trap versenyszámában a hatos döntőbe.

Bognár Richárdnak 45 éves korában jött el az a megtiszteltetés, hogy olimpián szerepeljen, és a londoni magyar versenyzői küldöttség korelnöke nagyszerű teljesítményt nyújtott a selejtezőben.

Bár az első 50 lövés után hat hiba állt a magyar versenyző neve mellett, egyáltalán nem volt reménytelen a helyzete. A második ötvenes pedig minden várakozásunkat felülmúlta, hiszen Bognár csak egyet hibázott, ilyen jó teljesítményt senki sem nyújtott rajta kívül a selejtezőben.

A harmadik 50 lövés elején és közepén ugyan volt egy kis hullámvölgy, 32 lövés alatt újabb hat hibát szedett össze, de az utolsó 18 talált, ezzel a magyar versenyző megszerezte a hatodik helyet. 137 korongos teljesítménye hattal rosszabb, mint a vezető helyen álló brit Peter Wilsoné, de a második helyen álló orosz Vaszilij Moszintól csak hárommal van elmaradva a már biztos pontszerző magyar.

Leszerepeltek az előző olimpia hősei. A legnagyobb csalódás a címvédő Walton Eller, aki 22 riválisa közül csak a horvát Anton Glasnovicot előzte meg, de lemaradt a döntőről az olasz Francesco D'Aniello, Peking ezüstérmese és a legutóbb bronzig jutó Hu Pin-jüan is.

A dupla trap döntője 16 órakor kezdődik.

 

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Zalaegerszeg–Ferencváros az NB I-ben

Minden más foci
5 órája

Kós Hubert arany-, Pápai Olivér ezüstérmes lett az úszó Eb-n; Vindics-Tóth Lili Anna: ezüst a maratonin

E-újság
5 órája

Meglepetésre a Lazio kiesett Serie B-s ellenfelével szemben az Olasz Kupából

Olasz labdarúgás
5 órája

Magyarország a 12. helyen zárt az atlétikai Európa-bajnokság éremtáblázatán

Atlétika
5 órája

Egy eldobott cigarettavég – Kő András publicisztikája

Magyar válogatott
5 órája

Sophie Marceau nyomában – Kovács Erika jegyzete

Úszás
5 órája

A PSG sem legyőzhetetlen: óriási meglepetésre a Lensé lett a francia Szuperkupa

Francia labdarúgás
5 órája

Először három percen belül a férfi 4x400-as váltó, Európa-bajnoki 5. hely lett a jutalma!

Atlétika
6 órája