Olimpia: Álmomban nem gondoltam, hogy egyből fináléba jutunk - Kammerer

2012.08.07. 11:08
Címkék
A londoni olimpián ma a férfi K–4 1000 méter előfutamával kezdődött a kajak-kenu-program. Amint arról már beszámoltunk, a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású magyar egység megnyerte futamát, és a döntőbe jutott. A négyes tagjai a futam után nyilatkoztak a Nemzeti Sportnak.

Kulifai Tamás: – Ki akartuk használni, hogy egyenes ágon is be lehet jutni a döntőbe, bár nem tudtuk, hogy az ellenfeleink közül ki mire képes. Ebben a hideg időjárásban nagyon bekezdtünk, az utolsó kétszázig ki is lógtunk, de a végén nagyon jöttek ránk a csehek. Van ennél jobb hajránk is, bízom benne, hogy tényleg jön a meleg, ahogyan azt az időjárás-jelentésekben láthattuk. Nem ez volt életünk pályája, az biztos.Kulifai Tamás: – Ki akartuk használni, hogy egyenes ágon is be lehet jutni a döntőbe, bár nem tudtuk, hogy az ellenfeleink közül ki mire képes. Ebben a hideg időjárásban nagyon bekezdtünk, az utolsó kétszázig ki is lógtunk, de a végén nagyon jöttek ránk a csehek. Van ennél jobb hajránk is, bízom benne, hogy tényleg jön a meleg, ahogyan azt az időjárás-jelentésekben láthattuk. Nem ez volt életünk pályája, az biztos.

Kammerer Zoltán: – Nagyon nyomtuk, álmomban nem gondoltam volna, hogy egyből bejutunk a fináléba. Nem versenyeztünk még ebben a felállásban, nem sztrókoltam ezt a négyest, az Eb után cseréltünk, úgy érzem, tudtunk javulni. Úgy terveztük, hogy ötszáznál pozícióban legyünk, ki is néztem, és nem hittem a szememnek, hogy elöl vagyunk. Pszichésen számít igazán sokat, hogy nem kell még egy futamot mennünk a döntőért. A végén már nagyon vártam, hogy beérjünk, számoltam a bójákat, mennyi van még hátra: kilenc, nyolc, hét... A többi számban azért megvannak az esélyesek, a férfi négyes azonban kiszámíthatatlan, erre bizonyíték, hogy nincs itt az olimpiai, a világ- és az Európa-bajnoki címvédő sem.

Pauman Dániel: – Téli olimpia augusztusban Londonban. Nagyon hideg van, ráadásul én hátul ülök, kapom végig a vizet rendesen, pluszba hozzá a szelet is. Ötszázon még teljesen rendben voltunk, utána viszont nagyon besavasodtunk, úgy mozogtunk, mint a hernyók. Életünk egyik legrosszabb pályája volt ez, amellyel most nyertünk, de nem idegeskedünk, tudunk mi ennél sokkal jobbat is.

Legfrissebb hírek

Videón a paraguayi csoda, így esett ki az idei vb első tizenegyespárbajában Németország

Foci vb 2026
1 perce

Az 56 beadás rekord – sokatmondó, hogy 10 volt sikeres

Foci vb 2026
4 perce

Statisztikák: Németország a 2014-es vb-győzelem óta nem tud meccset nyerni az egyenes kieséses szakaszban

Foci vb 2026
16 perce

Julian Nagelsmann csalódott, de szeretne kapitány maradni

Foci vb 2026
19 perce

Koeman belenyúlt, elővette az ötvédős rendszert – íme, a holland–marokkói kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
50 perce

Dráma Bostonban, Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot

Foci vb 2026
57 perce

Itt az egyenes kieséses szakasz első meglepetése: Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot!

Foci vb 2026
1 órája

Nincs újabb gól Bostonban, jön a vb első tizenegyespárbaja!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik