London 2012: Böczögő nem örül, hogy gerendán kell kezdenie

MTI MTIMTI MTI
2012.07.26. 13:59
Címkék
A múlt szombati kiutazás utáni első három napját "szörnyűnek" élte meg, de már kezdi egyre jobban érezni magát Böczögő Dorina, a pénteken kezdődő londoni olimpia egyetlen magyar női tornásza.

"Magam sem tudom, mi volt az oka, hogy az első három nap nem ment semmi. Sajnos otthon nem tudunk olyan szereken és olyan körülmények között készülni, mint amilyen az olimpián vár ránk. Otthon még úgy éreztem, minden jól megy, majd itt kint mintha nulla lennék" - mondta az MTI-nek Böczögő, aki szeretne bekerülni az összetett verseny 24-es döntőjébe és szerencsével az ugrás nyolcas fináléjába. "Nem könnyű, hiszen itt tényleg a legjobbak indulnak. Összetettben több az esélyem, mint ugrásban."

A békéscsabai tornász arra a kérdésre, mennyire zavarja, hogy gerendán kezd, így felelt:

"Nagyon! Nem szeretek gerendán kezdeni, ez a "legizgulósabb" szer. Edzésen még rendben van minden, de versenyen, amikor 15-20 ezer szurkoló néz minket... Remélem, a vasárnapi selejtezőre már elmúlik az izgalom, és nem lesz baj."

Edzője, Petrovszki Pál is kiemelte: Magyarországon nincsenek olyan szerek, melyeket az olimpián használnak, ráadásul itt dobogóra és nem kemény felületre helyezték fel ezeket. A lólengésben aranyesélyesnek számító Berki Krisztián például nem régen kapott "olimpiai" lovat a felkészüléshez.

"Sokkal jobb, ha rugalmas a talaj, a borítás, csak éppen ehhez a puhasághoz hozzá kell szokni. A kiutazás után csak a harmadik napon tudtunk teljes anyagerősségben edzeni, és most kezd el javulni Dorina teljesítménye" - mondta Petrovszki.

Legfrissebb hírek

Visszavonul Szucsánszki Zita 147-szeres válogatott kézilabdázó

Kézilabda
12 perce

Már nem Lucescu a román válogatott kapitánya

Minden más foci
14 perce

Dupla Tízes: látva a pótselejtezőket ott lenne a helyünk a világbajnokságon?

Magyar válogatott
35 perce

La Liga: nyomott áron szerezheti meg Édersont az Atlético – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
37 perce

Megvan Iga Swiatek új edzője, Nadallal és Raducanuval is dolgozott

Tenisz
52 perce

Hiába a Ligakupa-győzelem, Guardiola csak az idény végén dönt a jövőjéről

Angol labdarúgás
1 órája

A vb-szereplés elbukása után lemondott az olasz szövetség elnöke

Olasz labdarúgás
2 órája

Pécsi Ármin szerint Alisson Becker a tökéletes kapus

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik