London 2012: 107 sportoló nem lehet ott doppingvétség miatt

MTI MTIMTI MTI
2012.07.24. 20:23
Címkék
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) számításai szerint összesen 107 sportoló nem vehet részt a pénteken kezdődő londoni nyári olimpián doppingvétség miatt.

„Örülök neki, hogy ezek a versenyzők nem lesznek itt a játékokon" – mondta John Fahey, a WADA elnöke.

A vezető hozzátette: a szabályok áthágása miatt a játékokról magukat kizáró sportolók között akadnak olyanok, akik egyébként sem szereztek kvótát.

„A vétséget elkövetőknek tudniuk kellene, hogy soha sem volt ilyen kicsi az esélyük a büntetés elkerülésére, mint napjainkban″ – hangsúlyozta a WADA első embere.

Doppingvétséget nemcsak azok követnek el, akiknek a szervezetében tiltott szert mutatnak ki. Azért is eltiltás jár, ha valaki az ellenőrök felszólítására nem ad mintát, vagy a holléti nyilvántartás pontatlan leadása miatt tizennyolc hónapon belül háromszor nem tudják megvizsgálni az ellenőrök.

Legfrissebb hírek

Algéria szövetségi kapitánya úgy ismeri a svájci válogatottat, mint a tenyerét

Foci vb 2026
3 perce

Vladimir Petkovic svájci múltja jelentős előny lehet az algériai válogatottnak

Foci vb 2026
10 perce

Íme, a vb-történet aranycipősei és a góllövőlista állása!

Foci vb 2026
20 perce

Kevesebb mint egy hónap van hátra az atlétikai Eb kvalifikációs időszakából

Atlétika
22 perce

Vb 2026: Dzeko a kieséses szakasz eddigi legidősebb mezőnyjátékosa

Foci vb 2026
40 perce

NB II: újabb támadót igazolt a DVTK – „sok örömet fog szerezni”

Labdarúgó NB II
52 perce

Rekordösszegért szerezte meg Mateus Fernandest a Tottenham – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

Fehér Miklós egykori bragai csapattársa szerint Portugália eddig visszafogott volt a világbajnokságon

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik