London 2012: Lochte legyőzte az olimpiai válogatón Phelpset

2012.06.26. 07:22
A világ legjobb idei eredményével Ryan Lochte nyerte meg a 400 méteres vegyes úszás amerikai válogatóját a nebraskai Omahában. Lochte 4:07.06-os időeredményével 83 századot vert a táv olimpiai bajnokára, Michael Phelpsre. A harmadik helyen Tyler Clary, a sanghaji világbajnokság ezüstérmese ért célba 4:09.92-vel. Az eredmény azt jelenti, hogy a távon Lochte és Phelps indulhat Londonban az amerikaiaktól.

Phelps hét egyéni számban is nevezett a nebraskai viadalra. Szereplése a hosszabb távú vegyesen – amely az ötkarikás ezüstérmes Cseh László egyik fő száma is – eddig azért tűnt kérdőjelesnek az amerikainál, mert korábban azt közölte: 400-on, mivel túlságosan is sok energiáját emészti fel, többé már nem indul világversenyen, így a londoni játékokon sem.

Lochte és Phelps 100 és 200 gyorson, 100 pillangón, 200 háton és 200 vegyesen is összecsap egymással a válogatón.

A 400 méteres gyorsúszást a döntő legidősebb indulója, Peter Vanderkaay nyerte meg Conor Dwyer előtt, míg a nők 400 méteres vegyesúszó számát Elizabeth Beisel (4:31.74) és Caitlin Leverenz (4:34.48) szerzett londoni indulási jogot.