Paralimpia 2012: minden idők legnagyobb nyári játéka lesz

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.05.22. 10:52
Címkék
A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) hétfőn, 100 nappal a megnyitó előtt bejelentette, hogy minden idők legnagyobb nyári játéka lesz az idén Londonban.

Az IPC közleményéből kiderül, hogy 165 ország küldi el versenyzőit a brit fővárosba, s ennyi nemzet korábban egyetlen paralimpián sem vett részt. Négy évvel ezelőtt Pekingben 146 ország sportolói mérték össze tudásukat. Tizenhat nemzet először küld sportolót a játékokra. A résztvevők létszáma is minden korábbi csúcsot felülmúl, ugyanis az idei paralimpián várhatóan 4200-an indulnak.

„Fantasztikus, hogy száz nappal a paralimpia előtt már tudjuk, ez lesz minden idők legnagyobb játéka – mondta Sir Philip Craven, az IPC elnöke. – Hihetetlen, hová fejlődött a paralimpia a 64 évvel ezelőtti kezdetektől napjainkig. Az első londoni játékokon a Stoke Mandville Kórházban tizenhat háborús sérült vett részt, ehhez képest elképesztő a mostani négyezer-kétszáz fős versenyzői létszám. Előreláthatólag a televíziós közvetítések nézettsége terén is új rekord születik.”

A közvetítési jogokért a televíziós társaságok összesen több mint tízmillió fontot fizettek, ami szintén csúcs. Az IPC számításai szerint augusztus 29. és szeptember 9. között összesen mintegy négymilliárd nézője lesz a versenyeknek.

Legfrissebb hírek

Katrine Lunde 45 évesen sem hagyja abba, megvan az új csapata

Kézilabda
21 perce

Kollégánk a Spíler Tv egyik új szakértője

Egyéb egyéni
40 perce

Csak igazolt egy csatárt a Bayern München, csak eladta Woltemadét a VfB Stuttgart

Német labdarúgás
1 órája

A Juventus, a Milan vagy a Napoli zárta legjobban az őrült hajrát?

Olasz labdarúgás
1 órája

Csaknem 4.5 milliárd euró elköltése után így állnak a PL csapatai

Angol labdarúgás
1 órája

A Real Madridtól eltanácsolták, Barcelonában kivirágzott – Pedri elmesélte igaz történetét

Spanyol labdarúgás
1 órája

Fölényes sikerrel kezdett a címvédő ETO a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
1 órája

Kiborult a Crystal Palace védője, amiért nem igazolhatott a Liverpoolba

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik